anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Burza.

norbertus20
Początkujący

Burza.

Witam.

Zapowiadaja w weekend, burze, a wiec pomyslalem sobie, ze warto by bylo, poprobowac swoich sił i sprobowac postrzelac troche zdjec. Tylko teraz nasuwa sie pytanie, jak ? Totalnie nie wiem. Prosze o wasze porady, co i jak, bede bardzo wdzieczny :D

Być moze pojawil sie taki temat, nie wiem czy uwierzycie, ale wyszukiwarka mi nie dziala, no a jesli juz sie pojawil, to sory :)

72 ODPOW. 72
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Burza przeszła - błyskawic było mnóstwo, niestety, z jednej strony mam wysokie topole, z drugiej budynek 2x wyższy od mojego, więc nie mam szans na błyskawice :(
A wyjść na "przestrzeń" można było tylko w stroju nurka głębinowego :slight_smile:

------------------------------
fotoamator
kamil1114
Początkujący

Ja też nie mam najlepszego widoku. Z jednej strony sklep , który zasłania całe okno , a z drugiej budynek , więc chciałem uchwycić zdjęcie na niebie. Mam jeszcze taki pomysł , że jak kiedyś będzie burza to chciałbym uchwycić błyskawicę między dwoma budynkami.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

OK Temat w trochę niefortunnym miejscu założony i poza tym dubluje podobny, więc przenoszę do ABC Fotografowania/Burza. Tam będzie mu lepiej.

------------------------------
fotoamator
kamil1114
Początkujący

Dziękuję i przepraszam za kłopot. :)

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

kamil1114 napisał(a):

Alcazar napisał(a):

obiektyw na szeroki kąt , manual fokus na nieograniczone , przysłone trzeba pokombinować coś między 4-8 , ISO 100 długi czas 30s i powinno się udać.



Mniej więcej tak miałem , nie miałem tylko szerokiego kąta. Chciałbym się jeszcze upewnić- MF na nieograniczone to znaczy do końca w prawo ? Dziękuję za rady



nie, maksymalnie w lewo - ostrość na nieskończoność

M.A.J.
Początkujący


nie, maksymalnie w lewo - ostrość na nieskończoność



Zalecałbym ostrożność z ustawianiem ostrości na nieskończoność za pomocą przekręcenia pierścienia maksymalnie w lewo - niektóre obiektywy ostrość ustawiają na nieskończoności PRZED skrajnym położeniem pierścienia, i ustawiając w skrajnym położeniu mozna uzyskać spore mydełko.

Jeśli nie jesteśmy pewni jak się zachowuje nasz obiektyw -najlepiej spróbować wyostrzyć na jakiś odległy punkt (np światła jakiegoś budynku) i przełączyć na MF.

profile.country.pl_PL.title
smoku215
Początkujący

Pochwalę się Wam moją burzą, uchwycona parę dni temu. Dodam że zdjęcie zostało zrobione z ręki, jeszcze nie dorobiłem się statywu ;) ISO 200, f/11, czas naświetlania 9 sek.

kamil1114
Początkujący

Gratulacje , przez 9 sekund utrzymałeś rękę nieruchomo :o :o :o

profile.country.pl_PL.title
smoku215
Początkujący

kamil1114 napisał(a):

Gratulacje , przez 9 sekund utrzymałeś rękę nieruchomo :o :o :o


Dzięki ;) Sam jestem zaskoczony że mi się udało :shock:

profile.country.PL.title
Jacek80
Poszukiwacz

To i ja się pochwalę ;) Moje pierwsze pioruny... w końcu upolowane :D