anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Burza.

norbertus20
Początkujący

Burza.

Witam.

Zapowiadaja w weekend, burze, a wiec pomyslalem sobie, ze warto by bylo, poprobowac swoich sił i sprobowac postrzelac troche zdjec. Tylko teraz nasuwa sie pytanie, jak ? Totalnie nie wiem. Prosze o wasze porady, co i jak, bede bardzo wdzieczny :D

Być moze pojawil sie taki temat, nie wiem czy uwierzycie, ale wyszukiwarka mi nie dziala, no a jesli juz sie pojawil, to sory :)

72 ODPOW. 72
pavelormn
Początkujący

Może to się komuś przyda.

wratislavian
Początkujący

chyba nikt nie pisal. wylaczasz redukcje szumow dlugich czasow naswietlania. nie mam aparatu pod reka zeby Ci napisac gdzie to dokladnie jest.

myszka01-----
Początkujący

Przepis na piorun? proponuje : f/8 i 4s przy ISO100 lub czas BLUB i wtedy zamykasz spust migawki wg uznania.

maxirobert
Początkujący

Hejka, troszkę może to spóźnione ale jeśli nie kupiłeś jeszcze tego wężyka (Remonte Cord)
to polecam to:
http://cgi.ebay.pl/Remote-cord-for-M-a7D-a5D-Sony-A100-A200-A300-A350-A700_W0QQitemZ280344536726QQcmdZViewItemQQptZCamera_Camcorder_Remotes?hash=item280344536726

Hula że hej z A200, fakt z Hong Kongu ale właśnie od niego kupiłem i jestem bardzo zadowolony

kamil1114
Początkujący

Korzystając z okazji że jest u mnie burza , chciałem porobić trochę zdjęć błyskawicą. Nie do końca wiedziałem jak się za to zabrać. Aparat nie chciał mi łapać ostrości na AF , więc ustawiłem MF i przekręciłem maksymalnie pierścień ostrości. Zdjęcia musiałem robić przez szybę , na której był deszcz. Myślałem też czy nie założyć filtra polaryzacyjnego , żeby zlikwidować odblaski od szyby. Zrobiłem 26 zdjęć , ale tylko jedno w miarę wyszło :( Nie wiem czemu na innych nie widać błyskawic , mimo tego że cały czas się błyskało. Proszę o jakieś rady , żeby na przyszłość uchwycić trochę więcej błyskawic. W załączniku jedno zdjęcie z uchwyconą błyskawicą i jedno przykładowe jak wygląda reszta zdjęć (czyli bez błyskawicy). A jak myślicie , czy na tym drugim zdjęciu , gdzie nie mam błyskawicy , to te kropki to brudy na matrycy , czy gwiazdy ?

A i zapomniałbym , na tym zdjęciu z błyskawicą używałem polarka.

PS. Przepraszam , troszkę się rozpisałem , ale martwi mnie że nie umiem robić takich prostych zdjęć.

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

obiektyw na szeroki kąt , manual fokus na nieograniczone , przysłone trzeba pokombinować coś między 4-8 , ISO 100 długi czas 30s i powinno się udać.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Kamilu - przed założeniem wątku warto było poczytać na temat zdjęć błyskawic ;)
wiele tego znajdziesz na forum :thumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Dokładnie tak, jak radzi Alcazar. Chyba, że masz farta jak Paulina :slight_smile: I dobrze jest mieć otwarty horyzont przed sobą.

Przy okazji:

kamil1114 napisał(a):

chciałem porobić trochę zdjęć błyskawicą.


Lepiej robić zdjęcia aparatem fotograficznym zamiast błyskawicą :smileytwisted:

A na fotce, którą pokazałeś to raczej chmury widać :c13

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

racja racja , zapomniałem tak pykanie w chmury to kiszka, trzeba cos złapać , horyzont , linie lasu , przestrzeń pomiedzy dwoma budynkami itd. cos co dało by PIORUNUJĄCY! efekt :)

kamil1114
Początkujący

Alcazar napisał(a):

obiektyw na szeroki kąt , manual fokus na nieograniczone , przysłone trzeba pokombinować coś między 4-8 , ISO 100 długi czas 30s i powinno się udać.



Mniej więcej tak miałem , nie miałem tylko szerokiego kąta. Chciałbym się jeszcze upewnić- MF na nieograniczone to znaczy do końca w prawo ? Dziękuję za rady

kris napisał(a):

Kamilu - przed założeniem wątku warto było poczytać na temat zdjęć błyskawic ;)
wiele tego znajdziesz na forum :thumbsup:



Troszkę czytałem i z tego właśnie wiedziałem , żeby czasy dawać na 30 sekund , albo więcej , robić zdjęcia ze statywu , tylko ja miałem trochę inny przypadek , bo robiłem zdjęcia prze szybę jak padało , a to pogarsza jakość zdjęcia.

Tadeusz napisał(a):

Dokładnie tak, jak radzi Alcazar. Chyba, że masz farta jak Paulina :slight_smile: I dobrze jest mieć otwarty horyzont przed sobą.

Przy okazji:

kamil1114 napisał(a):

chciałem porobić trochę zdjęć błyskawicą.


Lepiej robić zdjęcia aparatem fotograficznym zamiast błyskawicą :smileytwisted:

A na fotce, którą pokazałeś to raczej chmury widać :c13




Ok , dziękuję za pomoc. Nie pomyślałem o tym horyzoncie , tak sobie błyskawice w chmurach próbowałem uchwycić. A odnośnie:

Tadeusz napisał(a):

kamil1114 napisał(a):

chciałem porobić trochę zdjęć błyskawicą.


Lepiej robić zdjęcia aparatem fotograficznym zamiast błyskawicą :smileytwisted:



Mały błąd popełniłem :smileyredface:

Alcazar napisał(a):

racja racja , zapomniałem tak pykanie w chmury to kiszka, trzeba cos złapać , horyzont , linie lasu , przestrzeń pomiedzy dwoma budynkami itd. cos co dało by PIORUNUJĄCY! efekt :)



Jeszcze raz dziękuję za pomoc. "Niestety" burza już przeszła i skończył się temat do fotografowania. Ale teraz często są burze więc czekam na kolejną ;)