anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

długie czasy naświetlania (rozmycie wody)

myszka01-----
Początkujący

długie czasy naświetlania (rozmycie wody)

Witam wszystkich!
Mam pytanie: Jak zrobić zdjęcie wody ( efekt waty cukrowej) przy długim czasie naświetlania ale w ciagu dnia? wszystkie zdjęcia tego typu robiłam o zmierzchu lub z cieniu. Czy jest możliwe ustawienie aparatu tak by ekspozycja nie była prześwietlona??

Z góry dziękuje za odpowiedź.

32 ODPOW. 32
MetalluS-----
Początkujący

Mortiszka napisał(a):

Witam wszystkich!
Mam pytanie: Jak zrobić zdjęcie wody ( efekt waty cukrowej) przy długim czasie naświetlania ale w ciagu dnia? wszystkie zdjęcia tego typu robiłam o zmierzchu lub z cieniu. Czy jest możliwe ustawienie aparatu tak by ekspozycja nie była prześwietlona??

Z góry dziękuje za odpowiedź.


Chodzi Ci o coś takiego ??

Creatoor
Początkujący

Lajam napisał(a):

EDIT:
A tak w ogóle zwykły polar spokojnie też zabiera dużo światła więc czasem już polar wystarcza, żeby uchwycić ruch :)


Zgadza się ja przy Nikosiu nie miałem przez jakiś czas ND więc stosowałem dwa CPL regulując sobie dopływ światła.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

kilka fotek z Sony Alpha 900 + Minolta AF 3.5/17-35 G + 9ND Filtr Szary (fot.Raymó) :nauseated_face:
LINK1
LINK2
LINK3

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
LoseR-----
Początkujący

kris napisał(a):

kilka fotek z Sony Alpha 900 + Minolta AF 3.5/17-35 G + 9ND Filtr Szary (fot.Raymó) :nauseated_face:
LINK1
LINK2
LINK3



Kris nie wiem czy tylko mi ale te linki nie działają :]

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

LoseR napisał(a):

Kris nie wiem czy tylko mi ale te linki nie działają :]


mi działają. Ale jakby co to macie upload na inny serwer:
LINK1
LINK2
LINK3

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Lajam napisał(a):

Tadziu a gdzie rozmyta woda? :slight_smile:


Nie miałem na podorędziu, ale crosstown traffic, jest jak powódź :smileymrgreen:

BTW:
Czy dwa polary, skręcone o 90* wygaszają się całkowicie?

------------------------------
fotoamator
Creatoor
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

BTW:Czy dwa polary, skręcone o 90* wygaszają się całkowicie?


Raz spróbowałem, ale nie ma pewności czy to idealnie skręcone na 90. Wyszło coś takiego. Czas był około 1 sek.

myszka01-----
Początkujący

Chodzi Ci o coś takiego ??

tak o coś takiego ale w pełnym słońcu, jak narazie udało mi się sfotografować np to:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Creatoor napisał(a):


Raz spróbowałem, ale nie ma pewności czy to idealnie skręcone na 90. Wyszło coś takiego. Czas był około 1 sek.


Brak informacji o jasności (w EV) albo chociaż fotka bez filtrów (z exifem) do porównania, więc trudno coś powiedzieć, ale wygląda ciekawie :smileymrgreen:
Tak patrzę na te moje fotki z balkonu i myślę, że chyba sobie jeszcze jednego ND8 sprawię... Ciekawie to wygląda, kiedy w pełnym słońcu można ustawiać czasy >1s :smileytwisted:
Tylko obawiam się straty jakości (na 2 filtrach) :(

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
mitech
Poszukiwacz

Mortiszka napisał(a):

Dzięki! No mój obiektyw nie zapoznał się jeszcze z filtrami. A jaki filtr polecilibyście do fotografowania zachodu słońca, by barwy były bardziej nasycone?



Creatoor napisał(a):

pomarańczowy połówkowy



Lajam napisał(a):



Ewentualnie jak już koniecznie filtr to mogą być:
tabaczkowy, czerwony, pomarańczowy - najlepiej jakby to były "połówki" z systemu Cokin.



Wprawdzie nie zachodzik a wschodzik ale chyba darujesz mi to małe faux pas :smileymrgreen:
Zabawa z filtrami Cokin o wschodzie nad Biebrzą :D