anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Film kamera SONY Efekty Specjalne FX 2012 zobacz i oceń

KubaKajt
Początkujący

Film kamera SONY Efekty Specjalne FX 2012 zobacz i oceń

Witam wszystkich po długiej przerwie choć pewnie nie tęskniliście za mną. Muszę przyznać że od tamtego czasu mniej krytyczny jestem w stosunku do firmy sony. Być może spowodowane to jest tym, że firma na C zaprezentowała swoje produkty z przynajmniej rocznym opóźnieniem gdy struna cierpliwości była przeciągnięta. Ogólnie produkty firmy sony na dziś są według mnie najbardziej elastyczne w działaniu i możliwościach. Jako dowód tego chciałem pokazać wam film zrealizowany sprzętem sony. Nie jestem niestety uprawniony do tego by pisać jaki to dokładnie model kamery choć myślę że to nie najważniejsze. Ważne jest to że była to kamerka sony która mieści się w kieszeni. Ogólnie chodziło też o to by zrobić coś fajnego sprzętem do którego mają dostęp niemal wszyscy. Myślę że efekty wyszły realistycznie ale mnie to trudno jest obiektywnie oceniać dlatego jeżeli ktoś będzie miał jakieś uwagi i spostrzeżenia to proszę pisać. Projekt powstał na takiej uczelni co nie mogę mówić, ale jak ktoś będzie uważny to na końcu jest plansza.
http://www.youtube.com/watch?v=Rb-GMF8ctEI
p.s. Sony jak foto lustrzanki dalej nie trawie.

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Kuba, zobaczyłem Twój film i oceniam go bardzo pozytywnie! Bardzo fajnie, że mogłem obejrzeć kolejne etapy powstawania każdego ujęcia z greenboxem, korekcją jasności i podłożeniem tła lub obiektu. Tworzy to coś w rodzaju dokumentu "making-of". Efekt jest według mnie realistyczny, między innymi przez udane dostosowanie jasności i oświetlenia "wklejanych" przedmiotów. Na usta ciśnie się pytanie "jak się to robi?", ale domyślam się, że nie jest to kwestia jednego posta na forum :) W związku z tym, że sam trochę bawię się edycją wideo, mam za to kilka bardziej szczegółowych pytań:

- Jakie oprogramowanie posłużyło Ci do stworzenia tego filmu?
- Czy w ujęciach z ruchomą kamerą (np. chodzenie po podłodze, obiektyw na aparacie) stosowałeś motion tracking, czy może powstały one z nieruchomego filmu, który następnie był "ożywiany", aby zasymulować drgania kamery?
- W ujęciach z chipsami oraz z obiektywem na lustrzance zielona "maska" nie wygląda na idealnie oświetloną ani umieszczoną. Czy użyte przez Ciebie oprogramowanie ma tak dużą tolerancję na kluczowany kolor i obszar, czy jednak trzeba było w którymś momencie ręcznie poprawiać maskę?
- W ujęciach z rogiem budynku oraz wnętrzem samochodu na zielonym tle nie zauważyłem "markerów", które pomogłyby w dopasowaniu tła do ruchu kamery. Czy oznacza to, że trzeba było dopasować je ręcznie?

Mam nadzieję, że znajdziesz chwilę na napisanie kilku wskazówek. Pozdrawiam i dzięki za oryginalny film!