anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Fotografia tańca - co i jak?

jumbo-----
Początkujący

Fotografia tańca - co i jak?

Dziś byłem u znajomego na warsztatach tanecznych (HH, dancehall, modern itp)
Warsztaty odbywały się na sali gimnastycznej oraz dość małych salkach -ok 40m2
Fotki robiłem używając gotowych "tematów" w mojej A300 począwszy od auto, przez ujęcia sportowe, nawet na landscape próbowałem.
Efekt marny... z o kolo 400 fot zaledwie 20-30 jakos wyszła. Generalnie postacie mi sie rozmazywały...
Dodam jeszcze ze miałem kitowy obiektyw 18-70 / 3.5-5.6

Stąd moje pytanie do Was, jak fotografować taniec? Pytałem wujka google i niewiele mi powiedział. Jakie parametry ustawić? Jaki obiektyw byłby najlepszy? Pomocy...

22 ODPOW. 22
kamil1114
Początkujący

Mi okiem amatora wydaje się że przede wszystkim lampa błyskowa , jakiś jasny obiektyw i krótkie czasy otwarcia migawki. Ewentualnie iso 400-800
Ale niech się wypowiedzą fachowcy.

jumbo-----
Początkujący

Pogrzebałem trochę i już nieco się dowiedziałem.
Krótkie czasy migawki - ok więc załóżmy że 1/250
Przysłona to już chyba wedle oczekiwanego efektu głębi ostrości?
Lampa błyskowa nie wchodzi w grę niestety w moim wypadku, ewentualnie jakies dodatkowe lampy w pomieszczeniu.

Pozostaje kwestia jasnego obiektywu, ktoś sie zna może coś doradzić w miarę nie drogiego a dość dobrego :D (nie drogi czyli poniżej 1k)

Creatoor
Początkujący

Do zamrożenia ruchu w takich warunkach tylko lampa. Dlaczego 'w twoim przypadku odpada', nie masz czy nie możesz używać?

kamil1114
Początkujący

Tak ,przysłona zależy od tego jaką będziesz chciał uzyskać GO. Ale pamiętaj , że czym mniejsza wartość przysłony , tym krótszy czas otwarcia migawki. Z obiektywem to Ci nie doradzę , bo na tym się aż tak nie znam. Możesz dać większe iso , tylko pamiętaj o szumach.

Creatoor
Początkujący

jumbo napisał(a):

Pytałem wujka google i niewiele mi powiedział. Jakie parametry ustawić? Jaki obiektyw byłby najlepszy? Pomocy...


Ja GO-gla zapytałem i mi powiedział:
http://www.cyberfoto.pl/szkola-fotografowania-ksiazka-on-line/40590-fotografowanie-tanca-mini-poradnik.htm
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=2207&sid=ea1cdfabcd2899a4c604266f25955cd9

jumbo-----
Początkujący

Creatoor, ten mini poradnik do mnie nie przemówił jakoś, lampy zewnętrznaje nie mam, ale mógłbym pożyczyć od kumpeli. Z tym że na warsztatach na których będę bywał poproszono mnie bym postarał się nie używać lampy błyskowej, ze względu na to iż podobno tancerzom to przeszkadza...
Więc może problem mógłbym rozwiązać dodatkowym stałym oświetleniem?

Creatoor
Początkujący

To ratują cię lampy studyjne ze stałym światłem i softboxy. Nawet gdybyś dał sporo oświetlenia bocznego to i tak musiałbyś je rozproszyć. Światło zastane będzie raczej górne więc za bardzo cię nie uratuje. No i nie ukrywajmy obiektyw dużo jaśniejszy. Może zamiast kupna warto pożyczyć. Ja korzystam często z Sigmy Pro Centrum. Mają przystępne ceny za dobę.

jumbo-----
Początkujący

Wolałbym jednak kupić, ponieważ miedzy mną a grupa taneczna nawiazuje się stała współpraca że tak powiem :D Więc fajnie by było mieć własny.
Możesz namiar na tą wypożyczalnie podać?

Creatoor
Początkujący

Proszę bardzo
http://www.sigma-procentrum.pl/?q=contact