anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Fotografowanie na ślubie/weselu

Skoczek
Początkujący

Fotografowanie na ślubie/weselu

Za 2 miesiące mam być gościem na ślubie i weselu bliskiego kolegi i będę tam szalał jako "drugi fotograf";). Tzn. oprócz wynajętego fotografa ja sam chcę zrobić kilka dobrych ujęć. W książce Scotta Kelby'ego pt. Sekrety Mistrza fotografii cyfrowej jest cały rozdział na ten temat i w wolnych chwilach go studiuje, jednak mam prośbę do znawców tematu o udzielenie mi (i innym forumowiczom) kilku bezcennych wskazówek czy trików, które mogą być przydatne. Wiem, że Kris zajmuję się fotografią ślubów/wesel dlatego mam nadzieję, że się tu odezwie. Sprzęt jakim w tej chwili dysponuję jest w stopce i proszę brać to pod uwagę przy udzielaniu rad:).
Zdaję sobie sprawę, że to bardzo obszerny temat, ale proszę o garść wskazówek, o których należy pamiętać, może "przepisów" na ciekawe ujęcia:). Niemal każdy fotograf tym się zajmujący ma jakieś swoje drobiazgi i idee, które warto naśladować. Gdyby powstał tu taki mały poradnik na ten temat, byłbym bardzo wdzięczny:).

157 ODPOW. 157
rich72
Początkujący

Również ostatnio spotkałem się z proboszczem, którego pierwszym pytaniem było "a papier z kurii jest?" . Nie ma. No to zdjęcia z ławek robicie jedynie do nadkładania obrączek możecie podejść w to i w to miejsce (do mnie i kamerzysty). "Gdybyście mieli szkolenie to moglibyście chodzić tam gdzie Was nauczyli na kursie że można". Tak więc widać papier się przydaje. Ślub kuzynki żony gdzie byłem gościem i o tym żeby "pstryknąć parę fotek" dowiedziałem się 10 minut przed wejściem do kościoła, tak więc miałem głęboko skąd "pstrykam" 8-) Zdjęciami byli ponoś zachwyceni, no w sumie lepsze były niż te gdyby ich nie było wcale ;)

owszemka
Początkujący

Wow! Ciekawy pomysł na wątek i przydatne porady! :thumbsup: (dopiero odkrywam bogactwo tego forum ;) )
Pierwszy raz spotkałam się z pozwoleniami na fotografowanie/filmowanie podczas uroczystości zaślubin (może przez to, że nie byłam na zbyt wielu ;) ). Jestem ciekawa, co spowodowało, że zapadła decyzja o formułowaniu wytycznych i prowadzeniu szkoleń w tym temacie... :c18

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

owszemka napisał(a):

Wow! Ciekawy pomysł na wątek i przydatne porady! :thumbsup: (dopiero odkrywam bogactwo tego forum ;) )
Pierwszy raz spotkałam się z pozwoleniami na fotografowanie/filmowanie podczas uroczystości zaślubin (może przez to, że nie byłam na zbyt wielu ;) ). Jestem ciekawa, co spowodowało, że zapadła decyzja o formułowaniu wytycznych i prowadzeniu szkoleń w tym temacie... :c18


a) buractwo
b) buractwo
c) buractwo
d) kaska :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Style-----
Nowicjusz

kris napisał(a):

owszemka napisał(a):

Wow! Ciekawy pomysł na wątek i przydatne porady! :thumbsup: (dopiero odkrywam bogactwo tego forum ;) )
Pierwszy raz spotkałam się z pozwoleniami na fotografowanie/filmowanie podczas uroczystości zaślubin (może przez to, że nie byłam na zbyt wielu ;) ). Jestem ciekawa, co spowodowało, że zapadła decyzja o formułowaniu wytycznych i prowadzeniu szkoleń w tym temacie... :c18


a) buractwo
b) buractwo
c) buractwo
d) kaska :nauseated_face:



Nie do końca się z tym zgodzę Kris.
Wcale wiele to nie kosztuje, a jak by nie było ograniczeń to za parę lat nikt by nie uczestniczył we mszy tylko by cykali z czego popadnie i skąd popadnie.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Style napisał(a):


Nie do końca się z tym zgodzę Kris.
Wcale wiele to nie kosztuje, a jak by nie było ograniczeń to za parę lat nikt by nie uczestniczył we mszy tylko by cykali z czego popadnie i skąd popadnie.


niedużo czyli ile?
u mnie tanio - co łaska
tu i tam: co łaska, minimum 200 :smileymrgreen:
u mnie było ok.520 osób (x średnio 50pln = :smileymrgreen: )
na dodatek bez paragonu/fv :c34

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Style-----
Nowicjusz

Ja zapłaciłem 100zł i dostałem fakturę :)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Style napisał(a):

i dostałem fakturę :)


dostałeś fakturę z kościoła :c18

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
_mefius_
Początkujący

A od kiedy to kościół się z fiskusem rozlicza? :shock:

Tak wtrącę się trochę, gdyż zaczynam swoją przygodę z fotografią ślubną. Wiadomo, że na początku pstrykam dla znajomych :)
Jeśli chodzi o sprzęt to posiadam swoją a300 i pożyczam jeszcze od szwagra a300. Dwa aparaty to po pierwsze zabezpieczenia jak by jeden zdechł a po drugie nie muszę w kościele krzątać się z wymianą szkieł. Na jednej alfie mam szkło 50mm f1,8 a na drugim 18-200 f3,5-6,3 z tym że na body z tym szkiełkiem mam doczepioną lampę hvl-42. Do tego 3 akumulatory i łącznie 14 gb pamięci na kartach. Zabieram też ze sobą MacBooka, żeby np na weselu zgrać sobie fotki, lub gdy ktoś jest zbyt ciekawski.

Co do kościołów to ktoś mi kiedyś mówił, że w jego kurii płacił 100 zł. Sęk w tym że jako dowód zapłaty trzeba było przynieść dowód wpłaty na dowolną organizację charytatywną.
Osobiście mnie się jeszcze nikt nie pytał o kwitek z kursu. Raz tylko ksiądz kazał mi się przed fotografowaniem wyspowiadać :D
2 tygodnie temu fotografowałem komunię siostrzenicy. Tam postawiono przed ołtarzem tak ławki żeby nikt nie przechodził. Dostęp miał tylko kamerzysta i dwóch zamówionych fotografów pstrykających dla ogółu.

A co do książek itp to polecam wydawnictwa Galaktyka "Fotografia ślubna". Wspomniany był też Scott Kelby, którego mam ciekawe warsztaty z fotografii ślubnej. Wszystko na DVD.

P.S. Co do Krisa to chciałem z nim pogadać na targach, żeby dał kilka rad ale wiecznie albo traciłem go z pola widzenia albo z kimś był bardzo zagadany :)
A szkoda, bo może by dał parę porad :)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

A od kiedy to kościół się z fiskusem rozlicza? :shock:

dlatego jestem ciekaw który proboszcz wystawił koledze "Style" fakturkę :smileymrgreen:









Tak wtrącę się trochę, gdyż zaczynam swoją przygodę z fotografią ślubną. Wiadomo, że na początku pstrykam dla znajomych :)
Jeśli chodzi o sprzęt to posiadam swoją a300 i pożyczam jeszcze od szwagra a300. Dwa aparaty to po pierwsze zabezpieczenia jak by jeden zdechł a po drugie nie muszę w kościele krzątać się z wymianą szkieł. Na jednej alfie mam szkło 50mm f1,8 a na drugim 18-200 f3,5-6,3 z tym że na body z tym szkiełkiem mam doczepioną lampę hvl-42. Do tego 3 akumulatory i łącznie 14 gb pamięci na kartach. Zabieram też ze sobą MacBooka, żeby np na weselu zgrać sobie fotki, lub gdy ktoś jest zbyt ciekawski.


teraz pytanie do Ciebie - czy Ty o coś pytasz, czy tylko liczysz na poklepanie po plecach ?





P.S. Co do Krisa to chciałem z nim pogadać na targach, żeby dał kilka rad ale wiecznie albo traciłem go z pola widzenia albo z kimś był bardzo zagadany :)


bo ja lubię rozmawiać i nie lubię stać w miejscu :c34

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
_mefius_
Początkujący

Nie klepać po plecach tylko popytać. Napisałem tylko autorowi tematu jak to wygląda z mojej strony jako początkującego.

To może dobry wujcio Kris teraz nam trochę napisze na temat jego przygotowań, metod pracy czy sprzętu? Ogólnie poradź coś a my przy najbliższej okazji postawimy piwo i poklepiemy po plecach ;)