anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Fotografowanie na ślubie/weselu

Skoczek
Początkujący

Fotografowanie na ślubie/weselu

Za 2 miesiące mam być gościem na ślubie i weselu bliskiego kolegi i będę tam szalał jako "drugi fotograf";). Tzn. oprócz wynajętego fotografa ja sam chcę zrobić kilka dobrych ujęć. W książce Scotta Kelby'ego pt. Sekrety Mistrza fotografii cyfrowej jest cały rozdział na ten temat i w wolnych chwilach go studiuje, jednak mam prośbę do znawców tematu o udzielenie mi (i innym forumowiczom) kilku bezcennych wskazówek czy trików, które mogą być przydatne. Wiem, że Kris zajmuję się fotografią ślubów/wesel dlatego mam nadzieję, że się tu odezwie. Sprzęt jakim w tej chwili dysponuję jest w stopce i proszę brać to pod uwagę przy udzielaniu rad:).
Zdaję sobie sprawę, że to bardzo obszerny temat, ale proszę o garść wskazówek, o których należy pamiętać, może "przepisów" na ciekawe ujęcia:). Niemal każdy fotograf tym się zajmujący ma jakieś swoje drobiazgi i idee, które warto naśladować. Gdyby powstał tu taki mały poradnik na ten temat, byłbym bardzo wdzięczny:).

157 ODPOW. 157
profile.country.pl_PL.title
spolgrimmiko1nzctr
Początkujący

witam dziś idę na ślub znajomej a że ślub będzie bardzo skromny to nie mogli wynająć profi fotografa, i poprosili żeby im pocykał zdjęcia po proszę o jakieś wskazówki na szybko:)

mój sprzęt to:
:c56 200
szkła:
3.5-5.6/18-70
4.5-5.6/75-300
i lampa zewnętrzna.

będę wdzięcz za szybką odpowiedź.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

grimmiko napisał(a):

witam dziś idę na ślub znajomej a że ślub będzie bardzo skromny to nie mogli wynająć profi fotografa, i poprosili żeby im pocykał zdjęcia po proszę o jakieś wskazówki na szybko:)

mój sprzęt to:
:c56 200
szkła:
3.5-5.6/18-70
4.5-5.6/75-300
i lampa zewnętrzna.

będę wdzięcz za szybką odpowiedź.



No, z tymi obiektywami to nie poszalejesz.
W kosciele na Twoim miejscu ustawilbym ISO 400, manual, czs 1/30, obiektyw otwarty (niestety, bo lepsze efekty uzyskalbys przymknietym), no i lampa w TTL i niech lampa doswietla. Sfotografuj wejscie mlodych do kosciola, gdy zajma swoje miejsca, potem sama uroczystosc skladania przysiegi, zakladania obraczek, w czasie, gdy inni beda przystepowac do komunii sw. masz czas na kilka portretow gdy mlodzi klecza, potem siadaja. Zrob tez zdjecia Rodzicow i gosci w lawkach. Oczywiscie wyjscie z kosciola i zyczenia przynajmniej najwazniejszych osob z rodziny: Rodzice, Dziadkowie, Chrzestni.
Wesele: wejscie na sale, powitanie chlebem i sola, pierwszy toast, mlodzi siadaja na swoje miejsca - kilka portretow, pierwszy taniec a potem zabawa. I tu bym poeksperymentowal np. z dluzszymi czasami w trakcie tanca. Oczywiscie wszystkie zdjecia w RAW.

profile.country.pl_PL.title
spolgrimmiko1nzctr
Początkujący

wielkie dzięki za wskazówki:) :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
kpan-----
Początkujący

posiadam standard a330 +kit szer.
chce zrobic znajomym fotki w kosciele ale, problem jest taki ze wewnatrz tego kosciola jest w drzewo ciemne i nie bardzo oswietlony. I czy moze mi ktos napisac wskazowki jak miec taki aparacik ustawiony tz. A cz s a moze innaczej..? i ewentualne wskazowki iso .. bede wdzieczny .

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witaj,

kpan napisał(a):

posiadam standard a330 +kit szer.
chce zrobic znajomym fotki w kosciele ale, problem jest taki ze wewnatrz tego kosciola jest w drzewo ciemne i nie bardzo oswietlony. I czy moze mi ktos napisac wskazowki jak miec taki aparacik ustawiony tz. A cz s a moze innaczej..? i ewentualne wskazowki iso .. bede wdzieczny .


będę brutalny, ale zapytam: czy czytałeś ten wątek ?
dużo cennych rad tutaj zostało napisane, a pisanie kolejny raz tego samego....ech...
To nie jest tak, że Cię zbywam, ale po prostu ile można to samo pisać ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

ja będę bardziej brutalny odpuść ten ślub bo Młodzi będą mieli kiepską pamiątkę takim zestawem niczego dobrego nie zdziałasz absolutne minimum to zewnętrzna lampa...

profile.country.pl_PL.title
kpan-----
Początkujący

wszystko sie zgadza ,ale nie chca zrozumiec ze tym nic nie zwojuje ciekawego. Na upartego.Dziekuje

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Na upartego to jedyną opcję jaką z tym zestawem widzę to kit na 18 mm, f/3,5 iso 800 albo nawet 1600, rawy i ewentualne odszumianie - a tak poważnie to jeśli masz być jedynym fotografem na weselu to powiedz młodej parze żeby wynajęła jeszcze kogoś ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Ja tam nie rozumiem Waszych dylematów... na pierwszym ślubie i weselu, jakie robiłęm miałem do dyspozycji aparat z jednym obiektywem 40mm/4 i lampę błyskową o mocy bodajże LP20. Dostępne ISO to ok. 100 (wyłącznie). Zdjęcia zarówno z kościoła, jak i z wesela w domu zadowoliły Młodych (mnie też). Wszystko się da. Jak Młodzi nie maja dużych wymagań - nie chcą dobrego fotografa, da się tym co masz.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
kpan-----
Początkujący

Jak wyzej juz pidsałem mam a330 i do niego Kita. Kuzynka prosie mnie zeby zrobic dziadką 50-lecie w kosciele (ciemnawy). Juz tu dostale wytczne ze z tym duzo nie zwojuje, ale chce kupic cos takiego czy pomoze mi to i na co zwrocic uwage przy ewentualnie kupnie(uzywany)

- SIGMA 28-70 f28-4 wysokiej klasy jasny obiektyw , osłona , filtr , 649zł ,

- SIGMA 28-70 f2,8-4 wysokiej klasy jasny obiektyw ,osłona , filtr , 599zł