anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak zmienic wiekosc pliku??

profile.country.pl_PL.title
Mrzon-----
Początkujący

Jak zmienic wiekosc pliku??

Witam Wszystkich
Mam pytanie w jaki sposob zmienic wielkosc pliku zeby mozna bylo go umiescic w galeri. Musi zawierac 150kb natomiast moje maja kolo 4mb. Pozdrawiam

13 ODPOW. 13
profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

a jakiego programu używasz?

musisz zmniejszyć rozmiar i przy zapisywaniu wielkość kompresji zwiększyć

profile.country.pl_PL.title
Mrzon-----
Początkujący

Witam uzywam Adobe Photoshop 7.0, wiem jak zmienic proporcje obrazka tzn szerokosc lub wysokosc i wtedy drugi parametr zmienia sie sam ale zastanawiam sie czy mozna wpisac ze plik ma miec 150kb i program sam zmieni wielkosc pliku do takiej wielkosci Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

w ps7 w momencie zapisywana pliku (zapisz jako) powinieneś zobaczyć okienko, w którym ustalasz jakość zapisywanego pliku. Tam przesunięcie suwaczka powoduje, iż zmienia się wartość w KB - musisz sobie przesuwać aż plik będzie mniejszy niż 150KB.

A najlepiej jak zmniejszysz sobie wartość w pixelach i użyjesz opcji Zapisz dla Web (kombinacja Alt+Shift+Ctrl+S)

Tam masz dokładną kontrolę nad jakością zdjęcia (podgląd) i rozmiarem w KB pliku wyjściowego.

profile.country.pl_PL.title
Mrzon-----
Początkujący

Dzieki Lajam
udalo mi sie zmniejszyc wedlug twojej wskazowki :)
Pozdrawiam

Znajomy-----
Początkujący

Równie dobrze możesz zassać z netu darmowy IrfanView i tam na pasku narzędzi w image wybierasz opcje resize/resample (ctrl+R) i zmieniasz rozdzielczość na pożądaną. Ja ustawiam na 800, a drugi człon sam się ustawia na 599. Rozmiar w zależności od zdjęcia to ok 140kb.

profile.country.pl_PL.title
Mrzon-----
Początkujący

Znajomy napisał(a):

Równie dobrze możesz zassać z netu darmowy IrfanView i tam na pasku narzędzi w image wybierasz opcje resize/resample (ctrl+R) i zmieniasz rozdzielczość na pożądaną. Ja ustawiam na 800, a drugi człon sam się ustawia na 599. Rozmiar w zależności od zdjęcia to ok 140kb.



Dzieki za kolejna rade juz mam ten programik i bede probowal Pozdrowienia dla Znajomego :)

profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

http://www.dfv.pl/warsztaty-photoshop-2.html?id=455 tutaj masz jak to zrobić w Photoshopie :) ogólnie na tej stronie jest ciekawie pokazane w postaci filmików jak zrobić też inne czynności :)

profile.country.pl_PL.title
Mrzon-----
Początkujący

Dzieki
Strona super bardzo dokladne opisy krok po kroku tego szukalem tym bardziej ze jest wiele roznych wskazowek jak pracowac w ps :) jeszcze raz dzieki JasioS
Pozdrowienia

profile.country.pl_PL.title
doldi5
Nowicjusz

witam wszystkich, zainteresowanych problem, ja mam mały z kompresją mam irfan view i chce zmniejszyć i przy pomocy tych funkcji zmieniam ale pogarsza mi sie jakość zdjęcia ale i tak nie moge zmniejszyć do wymaganych 29kb. pozdrawiam śieży użytkownik alfuni 300