anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak zmienic wiekosc pliku??

profile.country.pl_PL.title
Mrzon-----
Początkujący

Jak zmienic wiekosc pliku??

Witam Wszystkich
Mam pytanie w jaki sposob zmienic wielkosc pliku zeby mozna bylo go umiescic w galeri. Musi zawierac 150kb natomiast moje maja kolo 4mb. Pozdrawiam

13 ODPOW. 13
profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

w opcjach jpg zaznacz żeby nie zapisywało informacji exif i wtedy z łatwością osiągniesz rozmiar nawet z ładniejszą jakością. No i zmniejsz odpowiednio rozmiar zdjęcia

Znajomy-----
Początkujący

witam wszystkich, zainteresowanych problem, ja mam mały z kompresją mam irfan view i chce zmniejszyć i przy pomocy tych funkcji zmieniam ale pogarsza mi sie jakość zdjęcia ale i tak nie moge zmniejszyć do wymaganych 29kb. pozdrawiam śieży użytkownik alfuni 300



Otwórz zdjecie w IrfanView. Naciśnij razem "ctrl"+"R", pojawi Ci się okienko. W polu "set new size" zmieniasz rozdzielczość, większą wartość na powiedzmy na 800, a druga ustawi się automatycznie. Teraz zatwierdź wciskając "ok". Powinno zniknąć to okienko, gdzie zmieniałeś parametry i pojawić się zdjęcie w nowej rozdzielczości. Naciśnij teraz "S". Pojawi się kolejne okienko "save picture As.." Tu zmieniasz nazwę zdjęcia i wybierasz lokacje. Radzę zmienić nazwę i nie nadpisywać na oryginale. Po prawej stronie masz jeszcze jedno małe okienko gdzie możesz ustawić jakość zapisanego zdjęcia, i również to o czym wspominał JasioS, EXIF (różne informacje o zdjęciu i aparacie), odznaczając odpowiedni kwadracik. W moim przypadku, nic tu nie kombinuje, chcąc wystawić zdjęcie na forum, po prostu zapisuje je pod inną nazwą. Jeżeli zrobiłeś wszystko jak napisałem, powinno być ok. Jeżeli jeszcze jest za duże, pokombinuj z rozdzielczością. A jeszcze powiedz mi, w jakim formacie robisz zdjęcia, w .jpg, czy w innym?

Michal------
Początkujący

Czesc no ja po prostu zmiejszam Paintem .Jak klikniesz prawa myszka na fotke(jesli masz ja juz kompie)To mozesz otworzyc ja wlasnie Paintem,tam z kolei masz opcje (bild)lub (obraz )po Polsku i zmiejszasz sobie odpowiednio dana fotke.Wedlug mnie najprosciej i nie widze by jakosc dostawala po glowie.Na nasza klase jak znalazl :D Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Najlepszym, jaki spotkałem programem do zmniejszania rozmiarów, wagi oraz dodatkowo mającym mnóstwo innych funkcji (kontrast, jasność, ramki i wiele innych) jest FastStone Photo Resizer.
Przedtem używałem np. High Quality Photo Resizer'a i Photo Resizer'a Pro; ale te już nie są takie wszechstronne :)

A Paint? No cóż, jest w Windowsie i każdy go ma. Ale do obróbki zdjęć nie polecam go nikomu. Żadnej. Ale świetnie się nadaje gdy przyjdzie rodzina z kilkuletnim znudzonym maluchem - ma zajęcie na parę godzin, a jak jeszcze dostanie drukarkę do tego... :slight_smile:
Wprawdzie na hulajnodze (Paint), można dojechać do pracy, ale rowerem jest dużo wygodniej (GIMP, IrfanView), a jak ktoś zamożniejszy to samochód (PS)

------------------------------
fotoamator