anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak zrobić zdjęcie szyby bez odblasku, odbić światła?

Znajomy-----
Początkujący

Jak zrobić zdjęcie szyby bez odblasku, odbić światła?

Chodzi mi dokładnie o witrynę sklepową. Próbowałem, na dużo sposobów i nic mi nie wychodziło, ciągle coś się odbijało. Jak próbowałem zrobić zdjęcie wieczorem, znowu latarnie i budynki obok odbijały się.
Macie może jakieś sposoby, porady jak można zrobić zdjęcie szybie, żeby nie było żadnych odblasków? Mój aparat to A350.

15 ODPOW. 15
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

filtr polaryzacyjny może zmniejszyć wpływ odblasków.
Można też spróbować z innym światłem (Jak dużo światła jest w środku a mało na zewnątrz (noc) to łatwiej zrobić zdjęcie tego, co jest w środku). Jak robisz zdjęcie w dzień przez szybę do ciemnego pomieszczenia - rzadko kiedy cokolwiek będzie widać. No chyba, że szyba sklepowa ma warstwy przeciwodblaskowe, ale w to wątpię :)

ryszard_nowy
Początkujący

Bardzo dobre, cieakwe zagadnienia. Ostatnio miałem podobny problem i efekt opłakany. Pytanie czy była w ogóle możliwość zrobieni tego zdjęcia dobrze (makieta). Proszę o rady co powinienem zrobić inaczej.

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Ryszardzie to się da zrobić ale tylko i wyłącznie z filtrem polaryzacyjnym.
Trzeba nakręcić filtr obracać nim i obserwować jak zmieniają się odblaski.
Należy też szukać, patrząc przez wizjer optymalnego kąta, pod którym naj silniej działa filtr.

Pozdrawiam

Znajomy-----
Początkujący

Czy taki filtr byłby dobry? http://www.allegro.pl/item464985547_fil ... szawa.html
Oczywiście średnicę odpowiednią do obiektywu. Czy zainwestować już lepiej w droższy sprzęt?

ryszard_nowy
Początkujący

Dzięki Rafiki za informację - akurat to co powiedziałeś jest dla mnie sporą nowością i widzę ze szykuje się kolejny wydatek, po zakupie obiektywu do makro, oby tylko rzędu kwoty jak wskazał Znajomy na aukcji :D

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Znajomy napisał(a):

Czy taki filtr byłby dobry? http://www.allegro.pl/item464985547_fil ... szawa.html
Oczywiście średnicę odpowiednią do obiektywu. Czy zainwestować już lepiej w droższy sprzęt?


nie!
to dziadostwo i nie warto tego wkręcać na obiektyw!
filtr polaryzacyjny to wydatek rzędu 150-300pln

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Dokładnie jak mówi Kris. Na filtrze polaryzacyjnym nie oszczędzamy.

Najlepiej kupić porządny filtr firmy Marumi, B+W albo Sony z powłokami T*

Znajomy-----
Początkujący

Dzięki za rady. To bym się naciął na ten filtr. Też wychodzę z tego założenia, że lepiej poczekać i kupić coś porządnego jakościowo, a nie jakiś szajs. Ale niestety, muszę się jeszcze wstrzymać, pierwszy będzie statyw i może jakąś "rurę" (obiektyw :) )...

3022-----
Początkujący

Ja naciąłem się na ten filtr. Niestety, naprawdę nie warto bubel jak choroba. Reklamowałem u sprzedawcy, nie przyjął tylko zapytał się czego ja oczekuję po takiej cenie...