anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak zrobić zdjęcie szyby bez odblasku, odbić światła?

Znajomy-----
Początkujący

Jak zrobić zdjęcie szyby bez odblasku, odbić światła?

Chodzi mi dokładnie o witrynę sklepową. Próbowałem, na dużo sposobów i nic mi nie wychodziło, ciągle coś się odbijało. Jak próbowałem zrobić zdjęcie wieczorem, znowu latarnie i budynki obok odbijały się.
Macie może jakieś sposoby, porady jak można zrobić zdjęcie szybie, żeby nie było żadnych odblasków? Mój aparat to A350.

15 ODPOW. 15
Znajomy-----
Początkujący

Ładnie. W sumie jak zobaczyłem ceny normalnych filtrów, to ładna różnica jest, więc można się tego spodziewać. Ale i tak sądzę, że za takie oszukiwanie klienta, powinni słono karać sprzedawców. A nie ma jakiś zapisów z prawie konsumenta, regulujący zwroty towaru? Nie będę wprowadzał Cię w błąd, ale coś mi świta że można zwrócić towar, jeżeli różni się od opisywanego, czy jakoś tak...

3022-----
Początkujący

Są przepisy regulujące to wszystko, ale nie chce mi się z tym wszystkim bawić. Szkoda czasu i zachodu dla tak małej kasy. Co do konsumentów, faktycznie jest bardzo dużo przepisów regulujących takie rzeczy, ale to chyba nie jest forum porad prawnych ;) Jak macie problemy to odwiedźcie stronę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów www.uokik.gov.pl Tam jest wiele informacji, ale proponuje wrócić do tematu fotografii.

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Rafiki napisał(a):

Ryszardzie to się da zrobić ale tylko i wyłącznie z filtrem polaryzacyjnym.



Może dodam, że filtr nie wyleczy z problemu ale poprawi znacznie sytuację, pamiętać również należy, że nie ma róży bez kolców, po wygaszeniu większych blików spada znacznie ilość światła, do tego sam filtr POL zabiera go sporo, co za tym idzie wydłuży sie znacznie czas ekspozycji a nie zawsze jest odpowiedni zapas.

spoljunior1gijpc
Początkujący

A co myślicie o tym filtrze ?

http://www.e-fotojoker.pl/product/dodatki-do-aparatow/filtry/polaryzacyjne-kolowe/filtr-opticam-polaryzacyjny-kolowy-52-mm/

Czy może wy możecie jakiś doradzić?

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Daruj sobie ten filtr to jest straszne gie. Tego sobie zakup http://arcdeco.pl/-p-1329.html?skapiec

spoljunior1gijpc
Początkujący

Dziękuje za rade. ;) Wolałem napisać i się zapytać niż kupić jakiś szit który nic nie da i tylko zmarnować kasę.

Pozdrawiam;)