anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Który program wybrać?

profile.country.pl_PL.title
mest1987
Początkujący

Który program wybrać?

Witam serdecznie.
Zaczynam swoją przygodę z filmowaniem, montażem itd. Zakupiłem już kamerę i teraz poszukuję dobrego programu do montażu oczywiście nie typowego dla profesjonalisty. Chciałbym za pomocą tego programu nagrać materiał na BD, utworzyć menu. Zakładam że takie funkcje jak podkład muzyczny itd mają wszystkie programy. Ciągle przewijają się nazwy Pinnacle i Sony Vegas, a może jakiś inny wart jest zainteresowania?
Kolejną sprawą jest jak nagrać żeby później można było to wszystko obrobić? Co polecacie 25P, 50i czy 50p?

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Witaj,
Mogę Ci naprawdę szczerze polecić Vegasa. Też zacząłem go używać z polecenia znajomego i nie zawiodłem się; myślę, że w Twoim przypadku będzie podobnie ;)
Napisałeś, że będziesz nagrywał i montował z myślą o Blu-Ray, w takim razie myślę, że 50i będzie najbezpieczniejszą szybkością klatek do nagrywania.
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
mest1987
Początkujący

Powiedz mi jeszcze która wersję wybrać tak bym mógł nagrywać od razu na BlueRay bo zauważyłem że w Pinnacle w tej najniższej nie ma takiej funkcji. Nie chciałbym popełnić błedu ondnosnie Vegasa poza tym mój ang nie jest zły ale nie jest też perfekcyjny czy program nie jest trudny w obsłudze?

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Nagrywanie na Blu-Ray jest dostępne od wersji Vegas Movie Studio HD Platinum 11; pod tym adresem masz porównanie czterech wersji Vegasa:
http://www.sonycreativesoftware.com/mov ... pe/compare

Rzeczywiście Vegas nie jest dostępny w polskiej wersji językowej, ale można się łatwo w nim odnaleźć mając podstawową znajomość angielskiego. Pomoc do programu jest bardzo rozbudowana i zawiera przewodniki "krok po kroku" z ilustracjami, także nie pogubisz się, a nawet jeśli się pogubisz, to wystarczy napisać na forum :)

profile.country.pl_PL.title
mest1987
Początkujący

No i się pogubiłem, a raczej czegoś nie rozumiem. Powiedzmy, że mam już zmontowany film w sony vegas ale chcę też wstawić menu co umożliwia program DVD Architect. Kompletnie nie wiem jak przejść z jednego programu do drugiego, tzn. jak do materiału z sony vegas wstawić menu z Architecta jak to ma być zapisane i wgl?

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Będę musiał nad tym przysiąść i samemu sprawdzić :c22 Być może któryś z forumowiczów ma już doświadczenie z DVD Architectem, a ja tymczasem polecam Ci sprawdzić darmowy program Windows DVD Maker, który jest dostępny w Win Vista i Win 7. Umożliwia on właśnie stworzenie menu i nagranie swojego materiału w formacie DVD, a przy tym jest łatwy w obsłudze. Przykładowy poradnik znajdziesz tutaj:
http://www.vista.pl/porady/335_tworzenie_filmow_dvd_przy_uzyciu_windows_dvd_maker_a.html
Pozdrawiam.