anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lightroom 4

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lightroom 4

:c37

Adobe wypuściło Lightroom'a 4 wersję beta.
Ściągamy stąd: LINK
Filmik promujący/informujący o zmianach: LINK


Mało gdzie jest info o tym, więc póki co skrót zmian w języku angielskim:
- Highlight and shadow recovery brings out all the detail that your camera captures in dark shadows and bright highlights.

- Photo book creation with easy-to-use elegant templates.

- Location-based organization lets you find and group images by location, assign locations to images, and display data from GPS-enabled cameras.

- White balance brush to refine and adjust white balance in specific areas of your images.

- Additional local editing controls let you adjust noise reduction and remove moiré in targeted areas of your images.

- Extended video support for organizing, viewing, and making adjustments and edits to video clips.

- Easy video publishing lets you edit and share video clips on Facebook and Flickr®.

- Soft proofing to preview how an image will look when printed with color-managed printers.

- Email directly from Lightroom using the email account of your choice.


edit:
dla mnie najciekawszą i najważniejszą zmianą jest dodanie wielu funkcji do pędzelka m.in. zmiana "balansu bieli" (a właściwie lifting), odszumianie, mora. Jestem pewien, że nie jednemu przyda się nowy panel "mapa", czy wsparcie video.

edit2:
http://blogs.adobe.com/photoshopdotcom/2012/01/lightroom-4-beta-now-available.html

EDIT 06.03.2012
Już jest! Finalna wersja!
Adobe Blog
Adobe
Świat Obrazu

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
73 ODPOW. 73
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

W sumie to mój komputer już na trójce dość ociężale obrabiał RAWy - zwłaszcza z A77 czy A900. Na czwórkę to już te minimalne wymagania będzie jeszcze spełniał, ale pewnie dziadek zadyszki dostanie...
Może ktoś napisać - jakiego ma 'kompa' (proc, ram, grafika) i jak mu chodzi LR4?

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Deviant napisał(a):

W sumie to mój komputer już na trójce dość ociężale obrabiał RAWy - zwłaszcza z A77 czy A900. Na czwórkę to już te minimalne wymagania będzie jeszcze spełniał, ale pewnie dziadek zadyszki dostanie...
Może ktoś napisać - jakiego ma 'kompa' (proc, ram, grafika) i jak mu chodzi LR4?



Chyba na KKM-ie czytałem, że LR4 jest bardziej zoptymalizowany jeżeli chodzi o wykorzystanie zasobów komputera i tam, gdzie LR3 ledwo zipał to LR4 chodzi całkiem przyzwoicie (dotyczyło to oczywiście wersji testowej).

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Mam niedawno modernizowanego kompa i LR4 chodzi mi zauważalnie szybciej niż trójka ;)

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Szczupik - napisz coś o swoim sprzęcie - (ile ramu, jaka karta graficzna, proc?)

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Komp mam taki :c34

Płyta główna Asus
Procek 4 rdzeniowy AMD Phenom II 955
2x4 giga ramu puszczone na "Dual Chanel"
Grafika Radeon HD 6850 1 Giga ramu

System win 7 64 bitowy

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Nijak twój komputer ma się do mojego - Athlon 2800, 2gb ram, grafiki nie pamiętam, ale jakaś 256mb. Winda 7 64bit i to chyba wszystko. LR4 raczej bez sensu instalować...

oldguest
Początkujący

piotruso napisał(a):


Chyba na KKM-ie czytałem, że LR4 jest bardziej zoptymalizowany jeżeli chodzi o wykorzystanie zasobów komputera i tam, gdzie LR3 ledwo zipał to LR4 chodzi całkiem przyzwoicie (dotyczyło to oczywiście wersji testowej).



Szczupic napisał(a):

Mam niedawno modernizowanego kompa i LR4 chodzi mi zauważalnie szybciej niż trójka ;)



Potwierdzam na 64bitowym Win7 z 4GB RAM LR4 działa u mnie szybciej od LR3 :D

profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

stasiek2002 napisał(a):



Potwierdzam na 64bitowym Win7 z 4GB RAM LR4 działa u mnie szybciej od LR3 :D


chyba też się przerzucę


btw. ktoś próbował już na Mac'u?

Zelmer
Początkujący

trebor napisał(a):

stasiek2002 napisał(a):



Potwierdzam na 64bitowym Win7 z 4GB RAM LR4 działa u mnie szybciej od LR3 :D


chyba też się przerzucę


btw. ktoś próbował już na Mac'u?



Tak, smiga zawodowo.

Ale i tak uzywam Aperture :smileythumbsup:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Update LR 4.1 RC
Przede wszystkim poprawiono trochę błędów wersji 4.0 oraz dodano obsługę RAWów z Canona 5D mkIII
Reszta opisu tutaj >>


No i jestem po kilku masowych obróbkach w pełnej wersji LR 4

Mój komp:
Procek 4 rdzeniowy (Intel Core i5 I5-2300 2.8GHz, 3.1GHz Turbo Boost)
4x2 GB RAMu DDR3
Grafika nVIDIA GeForce GT 440 (Pamięć DDR3 1536MB, 800MHz, 192-bit, 38.4GB/s)
System win 7 64 bitowy

LR4 Śmiga aż miło! Importowanie trwa bardzo szybko. Exportowanie po prostu szybko. Zużycie procków jest wtedy full. Pamięci jedynie 2GB. A myślałem, że będę musiał dokupić RAMu :nauseated_face:


Jest jedna rzecz, która mnie irytowała w nowym LR 4 (nie mogłem zmieniać wartości pędzelka z minusowej na plusową). Problem jednak znikł z updatem do LR4.1 RC

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer