anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lightroom >2

profile.country.pl_PL.title
Mycroft.
Nowicjusz

Lightroom >2

Nowa wersja Lightrooma - używaliście jej? Jak się podoba ?

Dla mnie najfajniejszą nowością są filtry połówkowe - teraz korekcja ekspozycji, nasycenia, koloru, ostrości - wszystko pod jedną ikonką i kilkoma suwaczakami :)
Jak ktoś nie wie o co chodzi - chętnie wytłumaczę i wkleję kilka tutorialowych zdjęć.!

Mycroft
32 ODPOW. 32
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ja mam odwiecznie problem z RAWami
ileż to już ludzi mi próbowało pomóc i nic
i dalej mi jakieś brzydkie, suche, bleee wychodzi wywoływanie rawów :(

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
chodus-----
Początkujący

prosimy prosimy :)

profile.country.PL.title
Jacek80
Poszukiwacz

no właśnie...
mam wersję 2.1 RC i albo jestem ślepy albo niewidomy... ale gdzie tu się robi obróbkę HDR?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Norbercie nie ma to tamto - sam się wpakowałeś :nauseated_face:
lud czeka na poradnik LR2

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ja kupiłem sobie gazete z LR 2.0 i gdzieś zgubiłem płytkę :(

A kiedyś jak miałem wersję Beta to był mój ulubiony program, tyle że potem się skończyły dobre czasy i wersja Beta wygasła. Ale jeśli 2.0 jest lepszy to ja już rączki zacieram. Tylko tą płytę muszę znaleźć.

profile.country.pl_PL.title
j4r3k-----
Początkujący

To może ja w skórcie podam jak to robię z większością fot:

1. korekcja exposure
2. jasność ok. 20-30, kontrast 20
3. w razie potrzeby recovery
4. dla krajobrazów kilkadziesiąt clarity
5. tone curve - najczęściej medium contrast i ustawienie coś w stylu +5/+13/-13/-5
6. blacks - do momentu kiedy wystąpi clipping, nie trzeba się też kurczowo trzymać aby wcale nie było clippingu, malutkie obszary które mają prawo być całkiem czarne lub tylko "czarne" na jednym z kanałów RGB są ok.
7. vibrance i saturation 11-15, można również użyć bardziej selektywnego kolorowania w zakładce HSL
8. czasami dodanie małych wartości fill light poprawia znacznie wygląd fotki
9. wyostrzanie na 0

dla sprostowania kontrast z tone curve i contrast działa trochę inaczej, stąd oba te parametry są korygowane. Jeszcze mi się nie zdarzyło aby jpg z aparatu był lepszy, co prawda nie robiłem na podbitych kontrastach, saturacji itp. w aparacie więcej niż 1. Operacje powyższe wykonuję na wyzerowanym pliku, potem jak już sobie wyrobicie swoje ulubione ustawienia warto tworzyć presety aby zaoszczędzić czas.

profile.country.pl_PL.title
pTad-----
Nowicjusz

Mycroft napisał(a):


Dla mnie najfajniejszą nowością są filtry połówkowe - teraz korekcja ekspozycji, nasycenia, koloru, ostrości - wszystko pod jedną ikonką i kilkoma suwaczakami :)



Jak rozumiem, mówisz o:

"Moduł wywoływania (Develop) – nowością jest narzędzie Local Adjustment Brush, zezwalające na precyzyjne ustawienia koloru, ekspozycji i tonalności określonej partii obrazu. Dodany został filtr Graduated Filter (lepsza edycja fotografii pod względem jasności, nasycenia i naświetlenia)."

http://www.peachpit.com/articles/article.aspx?p=1233663

Myślę, że Adobe posłuchało co użytkownicy myślą u czego chcą w kolejnych wersjach. tak jak to zrobił Scott Kelby w swojej liście życzeń "Lightzone and the Adobe Lightroom wish list: Scott Kelby version"
http://www.neutralday.com/lightzone-and ... y-version/

Kelby napisał na swoim blogu, że jest to jeden z elementów, dla którego musiał korzystać w czasie obróbki z LightZone, który miał taką możliwość już wcześniej.

czorny-----
Początkujący

Mycroft napisał(a):


Jak ktoś nie wie o co chodzi - chętnie wytłumaczę i wkleję kilka tutorialowych zdjęć.!



No ja może jestem zbyt uparty ale powiem szczerze, że nadal czekam zwłaszcza na tą druga część zdania :)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

czorny napisał(a):

Mycroft napisał(a):


Jak ktoś nie wie o co chodzi - chętnie wytłumaczę i wkleję kilka tutorialowych zdjęć.!



No ja może jestem zbyt uparty ale powiem szczerze, że nadal czekam zwłaszcza na tą druga część zdania :)


Czekaj tatka latka :smileytwisted:

------------------------------
fotoamator