anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

movie studio 10 vs. 11

profile.country.pl_PL.title
hilaravi
Nowicjusz

movie studio 10 vs. 11

Witam,

znalazłem promocje w Vobisie, ale nie wiem czy się opłaca? Proszę o porade.

http://www.vobis.pl/oferta/oprogramowan ... lista.aspx" target="_blank

przy zakupie komputera można dobrać (te z dopiskiem "wyprzedaż")

Movie Studio HD Platinum 10 - 209 zł

Movie Studio HD Platinum Production Suite 10 - 289 zł

chciałbym renderować materiał z Sony A77 50p w trybie PS 28 Mb

pobrałem trial wersji 11 i tam elegancko program sam sugeruje takie ustawienie dla klipu.
Boję się, że w 10 tak nie będzie. Bedę też wdzięczny za ew. linka do triala 10 ponieważ nie mogę znaleźć.

P.S. Mam move studio zwykłe 9, ale tam renderuje tylko 16 Mb, da się to przestawić?

pozdrawiam

11 ODPOW. 11
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Wysłałem Ci poprzez PW linka do wersji trial Vegas Movie Studio HD Platinum 10, żebyś mógł sobie przejrzeć możliwości programu.

Czy się opłaca? Na aukcjach internetowych znalazłem te same wersje dużo taniej niż w ofercie Vobisu, tak więc zakupiłbym Vegasa z innego źródła.

Ograniczenie bitrate do 16 Mb/s wynika z tego, że renderujesz plik jako "Sony AVC" i program zapisuje materiał według nieco starszej specyfikacji AVCHD, w której maksymalna przepływność danych wynosi właśnie 16 Mb/s - jak widzisz, w nowszej wersji Vegasa próg ten podniósł się do 28 Mb/s (jest dostosowany do możliwości nowych kamer i aparatów, które potrafią zapisywać wideo w takiej jakości).
Jest na to rozwiązanie - należy wyrenderować film jako "Main concept AVC/AAC" - w ustawieniach można wtedy wpisać własną, wyższą wartość bitrate. Opisywałem to - dla filmów SD - w innym temacie:
https://forum.sony.pl/viewtopic.php?p=204932#p204932
zaś jutro postaram się zaprezentować Ci, jak ustawić renderowanie w HD i wysokim bitrate w Vegas Movie Studio 9 oraz Vegas Movie Studio HD Platinum 10.

Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Mam obiecane screeny. Pochodzą one z wersji Vegas Movie Studio HD Platinum 10, w wersji 9. wygląd okien powinien być bardzo podobny. Załóżmy, że mamy już finalnie zmontowany film w Vegasie. Po otworzeniu projektu wybieramy z menu Project -> Render as...; pokazuje się nam poniższe okno:

http://img560.imageshack.us/img560/5794/vegashd1.png

Opcję "Save project markers..." możemy odznaczyć, nie będzie nam potrzebna. Następnie z rozwijanej listy "Save as type" wybieramy "MainConcept AVC/AAC (*.mp4)" i klikamy przycisk "Custom...", po czym pokazuje się nam poniższe okno:

http://img13.imageshack.us/img13/9830/vegashd2.png

Wypełniamy je wartościami widocznymi na screenie:
- Frame size - dla pewności wpisuję wymiary wideo ręcznie, ale równie dobrze można zaznaczyć pole "Allow source to adjust frame size";
- Profile - "Main" - to ważne, gdyż ten profil zapewnia wyższą jakość niż "Baseline";
- Frame rate - analogicznie jak przy Frame size. 50 klatek wzięło się stąd, że jeśli mamy materiał źródłowy o bitrate 28 Mb/s to jest on nagrany w trybie 50p - w ten sposób zachowamy oryginalną prędkość klatek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmniejszyć tę wartość do 25 klatek/s;
- Field order - "None";
- Pixel aspect ratio - koniecznie 1;
- Use deblocking filter - opcjonalne, ale zalecane, jeśli mamy oglądać i przewijać taki film na komputerze;
- Variable bit rate - najważniejsza dla jakości jest wartość w "Average", w "Maximum" może być to wartość wyższa (np. 30 000 000), aczkolwiek nie zauważyłem, żeby maksymalny bitrate równy średniemu powodował spadek jakości;
- Two-pass - należy zaznaczyć, ta opcja polepsza jakość.

Dodatkowo zaglądamy do pozostałych zakładek i ustawiamy w "Project" jakość na "Best" i "Audio" na wybrane wartości - "Sample rate" 48 000 Hz i "Bit rate" 256 000 powinny zapewnić jakość bliską oryginalnej. Dźwięk będzie zapisany w stereo.

Możemy sobie zapisać ten "szablon" ustawień, wpisując nazwę w polu "Template" i klikając na ikonę z dyskietką. Klikamy "OK", "Save" i... cierpliwie czekamy :)
Pozdrawiam.

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Chyba pora zanabyć Vegasa, Elements nie pociągnie mi filmików z NEXa, jak przystało na totalnego lamera mam dylemat brać pakiet Suite czy nie?
Czy taki zestaw jest tylko bogatszy o jakieś gotowe podkłady czy może bardziej funkcjonalny jest?

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Wersja Movie Studio HD Platinum 11 Production Suite zawiera:
- o 40 więcej gotowych podkładów muzycznych ("soundtracks") w porównaniu do Movie Studio HD Platinum;
- pakiet dodatkowych efektów wideo firmy NewBlueFX umożliwiających ciekawą zabawę z naszymi nagraniami; na poniższym filmie zaprezentowano działanie części z nich:
http://www.youtube.com/watch?v=z7CEBzs-x4s
- oprogramowanie Sound Forge Audio Studio 10 do obróbki dźwięku;
- płytę DVD z tutorialem, poradnikiem korzystania z Vegasa.

Biorąc pod uwagę to, że łączna cena Sound Forge oraz efektów NewBlueFX znacznie przewyższa różnicę w cenie pomiędzy "zwykłym" Sony Vegas Movie Studio HD Platinum a "Production Suite", zakup tej bogatszej wersji jest zdecydowanie opłacalny. Podkłady i efekty dają Ci możliwość wzbogacenia swoich produkcji, Sound Forge zawsze może się przydać do rejestrowania audio, poprawiania jakości starych nagrań, usuwania wokali z piosenek (karaoke!), a do tego nie musisz "rozkminiać" programu od zera, gdyż podstaw nauczysz się z płyty.

Pozdrawiam.

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Czyli warto dołożyć :)
Dzięki!

piotr111
Początkujący

Witam mam pytanie odnośnie wersji Sute, czy poradnik dołączony na płycie DVD jest w języku polskim?

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Poradnik DVD jest w tym samym języku, co reszta pakietu, a więc - w typowej wersji, którą kupisz w Polsce - po angielsku.

Tommygun------
Początkujący

hilaravi napisał(a):

Witam,

znalazłem promocje w Vobisie, ale nie wiem czy się opłaca? Proszę o porade.

http://www.vobis.pl/oferta/oprogramowan ... lista.aspx" target="_blank

przy zakupie komputera można dobrać (te z dopiskiem "wyprzedaż")

Movie Studio HD Platinum 10 - 209 zł

Movie Studio HD Platinum Production Suite 10 - 289 zł

chciałbym renderować materiał z Sony A77 50p w trybie PS 28 Mb

Z a77 jak i z innych aparatów HD masz filmy w formacie *.mts a do tego podobno musi być wersja 11.
Pewnie za późno ale jeżeli ktoś chciałby wersję suite, to polecam kupno na amazonie w UK za ok 34 funty. Łapie się na darmową przesyłkę do Polski a po przeliczeniu kosztuje ok 170 zł. Wersja tańsza jest za 24,99 funtów i trzeba by jeszcze coś zamówić, co podlega darmowej wysyłce, bo brakuje 1 pensa do darmowej wysyłki (od 25 funtów), tu koszt to ok 125 zł + wysyłka lub 125 zł + jakiś drobiazg dający prawo do darmowej wysyłki i ta będzie za darmo.
Czekam właśnie na przesyłkę, płatność kartą, jak ktoś nie chce podawać numerów swojej karty kredytowej lub płatniczej, to warto wyrobić sobie w banku kartę do płatności internetowych, którą przed transakcją się ładuje a później reszta po rozładowaniu wraca na konto.
Polskim dystrybutorom dziękuję. :c10

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Tommygun napisał(a):

Z a77 jak i z innych aparatów HD masz filmy w formacie *.mts a do tego podobno musi być wersja 11.



Już "dziewiątka" w pełni obsługuje AVCHD, nie wiem jak wcześniejsze wersje; w każdym razie oprogramowanie Sony spokojnie nadąża za sprzętem ;)
Pomysł na zakupy ciekawy, interesuje mnie jak długo idzie taka przesyłka z Wielkiej Brytanii. W ogóle to chodzą pogłoski, że niedługo Amazon ma wystartować i w Polsce - słyszałeś?
Pozdrawiam.