anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z formatem obrazu

imrowai
Początkujący

Problem z formatem obrazu

Witam

Jako nowy użytkownik natknąłem się na problem którego nie mogę przeskoczyć,a mianowicie:
1.Mam kamerę DCr-SX65
2. Kręcę pare ujęć (kamera ustawiona na filmowanie w formacie 16:9)
3. Przerzucam materiał do komputera i....
Odtwarzam przerzucone filmy za pomocą PMB - w oknie programu pliki są widoczne w formacie 16:9, ten sam plik odtwarzany w Windows media Player czy innym odtwarzaczu jest widoczny w formacie 5:4, a konwersja do formatu MPEG-2 też nie zmienia sytuacji dalej inne odtwarzacze widzą je w formacie 5:4
Postanowiłem spróbować w innym programie do edycji - pierwsze co mi wpadło w ekran był Freemake video conventer i tu ma miejsce to samo program widzi ten sam plik w formacie panoramicznym a odtwarzacz w 5:4, pocieszające jest to, że po eksportowaniu do avi plik w końcu jest odtwarzany przez wszystkie programy jako panorama.
Tylko ja chciałbym uniknąć eksportowania a tym samym obniżania jakości o stracie czasu już nie wspomnę - czy opisana sytuacja jest normalna? gdzie popełniam błąd....?

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Moim zdaniem to kwestia kodeków w komputerze. Jakich używasz? Miałem kiedyś podobny problem (wyświetlało mi ściśnięty obraz), na który pomogło zainstalowanie K-Lite codec pack.
Pozdrawiam.

imrowai
Początkujący

Wielkie dzięki! pomogło!

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Polecam forum Sony także na przyszłość.
I zapraszam do zapisania się do Wideo-Klubu :c20