anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pytania do fachowców

profile.country.pl_PL.title
w_endriu
Początkujący

Pytania do fachowców

Witam!
I jak w temacie mam dwa pytanka :c2
Pierwsze : czy da się poprawić ewentualnie za pomocą jakich programów i w jaki sposób poruszone zdjęcie, na skutek zastosowania zbyt krótkiego czasu w stosunku do dynamiki obiektu?
I korzystając z okazji pytanko drugie: w jaki sposób wyostrzyć obiekt na zdjęciu, mało ostry z powodu błędu auto focusa?
Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji.

45 ODPOW. 45
profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Szczerze :question: Ja osobiście bym nie wyostrzył :flushed:
Ale inni widać umieją :rolling_eyes:

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.pl_PL.title
w_endriu
Początkujący

Dla niedowiarków :c2
Nie pytałem o problem związany ze złym trzymaniem obiektywu ale o problem związany ze złym dobraniem czasu w stosunku do dynamiki obiektu :o
Teraz niespodzianka link do programu o śmiesznej nazwie magic focus
Wydaje mi się, że wiem o czym jednak piszę....
Niedowiarków namawiam by spróbowali krótkiej zabawy z tym programikiem.
Nie jestem naiwny wiem, że zawsze coś jest jakimś kosztem ale czasami lepiej coś sentymentalnego odratować niż pisać, że nie idzie :slight_smile:
Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Nie pytałem o problem związany ze złym trzymaniem obiektywu ale o problem związany ze złym dobraniem czasu w stosunku do dynamiki obiektu


Owszem nie pytałeś do momentu pokazania fantastycznego wyostrzenia choinki i krajobrazu :smileytwisted:


Wydaje mi się, że wiem o czym jednak piszę....


Masz rację :smileythumbsup: Wydaje Ci się. ;)

wratislavian
Początkujący

w_endriu starosta może przesadził w wyrazie, ale generalnie chodzilo mu o to, ze nikt z nas nie slyszal o czyms podobnym. no i podobna reakcja spowodowana jest tym, że nikt nie wierzy, ze mozna z uratowac schrzanione zdjęcie. program ktory wstawiles nie daje zadnych opcji ktorych nie widzieliscmy w naszych ulubionych programach graficznych. cudów nie ma. minie jeszcze kilka ladnych lat zanim mozliwosci sprzętu i oprogramowania bedą w stanie poradzic sobie z takmi problemami jak facjata lajama (zdjecie powyzej:)

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

właśnie ja nie słyszałem o czymś takim

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.pl_PL.title
w_endriu
Początkujący

I takie odpowiedzi kocham
Nic na temat :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

No chłopie. My nie używamy programów do ratowania ostrości bardzo nieostrych zdjęć spowodowanych długim czasem ekspozycji i tyle.
Teraz rozumiesz :question:

Pozdrawia Starosta :grin:
wratislavian
Początkujący

panowie panowie. spokój.

w_endriu - nie ma skutecznego programu do tego wiec nie spodziewaj sie odpoiwedzi na temat.
starosta - poprostu spokój... równowaga... aaa:)

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

jestem spokojny ;0
tylko nie rozumiem, dlaczego ludzie myślą że wszystko można :rolling_eyes:

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.pl_PL.title
w_endriu
Początkujący

Żeby zakończyć dyskusję, czy idzie lub nie wklejam link do dwóch zdjęć http://picasaweb.google.pl/l3ndriu/BalM ... directlink Proszę zwrócić uwagę na parę prowadzącą Poloneza. Dodam, że zdjęcie przerabiałem jakieś 10 min i nie miałem okazji go dopieścić np usuwając szum.
Z uwagi na uszczypilwośći :c4 inyych użytkowników forum wklejam teraz.
I nie piszcie, że nie idzie

Pozdrawiam