anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pytania do fachowców

profile.country.pl_PL.title
w_endriu
Początkujący

Pytania do fachowców

Witam!
I jak w temacie mam dwa pytanka :c2
Pierwsze : czy da się poprawić ewentualnie za pomocą jakich programów i w jaki sposób poruszone zdjęcie, na skutek zastosowania zbyt krótkiego czasu w stosunku do dynamiki obiektu?
I korzystając z okazji pytanko drugie: w jaki sposób wyostrzyć obiekt na zdjęciu, mało ostry z powodu błędu auto focusa?
Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji.

45 ODPOW. 45
profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

I nie piszcie, że nie idzie


Właśnie potwierdziłeś, że nie idzie :smileythumbsup:
Fatalna jakość :c9

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.pl_PL.title
w_endriu
Początkujący

Starosta napisał(a):

I nie piszcie, że nie idzie


Właśnie potwierdziłeś, że nie idzie :smileythumbsup:
Fatalna jakość :c9



Wkleję jutro to pogadamy na temat jakości, dzisiaj piszemy na temat ostrości :smileythumbsup:

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

dzisiaj piszemy na temat ostrości :thumbsup:


a ja skomentowałem na temat ostrości, że jakość do niczego :smileyrolleyes:

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.pl_PL.title
w_endriu
Początkujący

Zrób lepiej przez 10 min i wyśli link Chętnie skomentuje :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

http://www.klubkm.pl/forum/images/smilies/sorry.gif ale moim zdanie nie ma sensu robienia takiego czegoś i taka jest moja opinia

EDIT: ja się w takie dziadostwo nie bawie :slight_smile:

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Proszę zwrócić uwagę na parę prowadzącą Poloneza.


Tyle, że tu nie mamy co rozmawiać o dynamice obiektu, którą tak podkreślasz, a raczej o sporym Back Focusie.

Jeśli chcesz za wszelką cenę "naprawiać" takie zdjęcie to przy tak małych rozmiarach (720 pix na dłuższym boku) cudów nie uzyskasz. Trzeba pracować na dużym rozmiarze, a nie małym, skompresowanym jpg-u.

Zresztą zobacz

profile.country.pl_PL.title
w_endriu
Początkujący

Pytania były dwa . Jutro wkleję poprawione zdjęcie z omawianą dynamiką.
Jest to na pewno jakaś alternatywa. Ja chociaż daje przykłady i nie piszę, że się nie da.
Zdjęcie które wkleiłem przerabiałem jakieś 10 min programem którego możliwości nie do końca poznałem, więc sorry uważam, że i tak jest nieźle.
Dużo prościej jest już w nim usunąć szumu jakimś programem typu nois i dopieścić twarze jakimś narzędziem do retuszowania.
Jak możliwości programu poznam do końca na pewno się pochwale.
Pozdr.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Zdjęcie które wkleiłem przerabiałem jakieś 10 min programem którego możliwości nie do końca poznałem, więc sorry uważam, że i tak jest nieźle.


Przykro mi, ale nawet jakbyś robił to 5 godzin to dla mnie nie będzie miało znaczenia. Zdjęcie wygląda bardzo słabo i w zasadzie nie ma się co oszukiwać - ponad 5 metrowy back focus zdecydowanie za dużo, żeby pozwolić sobie na ukrycie nieostrości w obróbce. ;)

svn-----
Początkujący

Lajam napisał(a):

Zdjęcie które wkleiłem przerabiałem jakieś 10 min programem którego możliwości nie do końca poznałem, więc sorry uważam, że i tak jest nieźle.


Przykro mi, ale nawet jakbyś robił to 5 godzin to dla mnie nie będzie miało znaczenia. Zdjęcie wygląda bardzo słabo i w zasadzie nie ma się co oszukiwać - ponad 5 metrowy back focus zdecydowanie za dużo, żeby pozwolić sobie na ukrycie nieostrości w obróbce. ;)



Ten temat to jakiś absurd :smileyhappy:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

svn napisał(a):

Ten temat to jakiś absurd :slight_smile:


a na dodatek autor stąpa po cienkiej linii.
i prosiłbym autora wątku o zaniechanie wyśmiewania innych użytkowników. Dla dobra forum jak i własnego.
pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer