anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Samoloty - galeria

kamil1114
Początkujący

Samoloty - galeria

Proszę o ocenę zrobionych dzisiaj zdjęć.

69 ODPOW. 69
Skoczek
Początkujący

Ok, z Waszym zdaniem dotyczącym panoramowania można się zgodzić, to co piszecie brzmi logicznie. Ale co do szybkostrzelności to nie jestem przekonany czy to prawda. Tadeusz, wciśnij spust migawki na 3s w systemie zapisu RAW+JPG, RAW i JPG i sprawdź ile klatek masz zapisanych. Przy RAW+JPG i RAW w a200 po 3 klatkach mam wyraźne zwolnienie, przy JPG chyba w okolicach 10 klatki troszkę zwalnia. Nie możemy ufać w 100% temu co piszą w instrukcji. Bufor pamięci aparatu ma ograniczoną pojemność, a JPG waży ok 2 MB, RAW ok 10MB.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Skoczek napisał(a):

Nie możemy ufać w 100% temu co piszą w instrukcji. Bufor pamięci aparatu ma ograniczoną pojemność, a JPG waży ok 2 MB, RAW ok 10MB.


Sam sobie przeczysz. W instrukcji jest napisane, ile zdjęć, jakiego rodzaju można otrzymać bez zwolnienia tempa. Ale jak chcesz używać aparatu fotograficznego jako ckm-u to sorry, nie zrozumiałem Cię. W normalnej praktyce nie są potrzebne tak długie serie - chyba, że filmik chcesz nakręcić :shock:


PS. Ja pisałem, że rodzaj zapisu nie ma wpływu na szybkość (ilość zdjęć na sekundę) ale w ilości zgodnej z instrukcją

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Skoczek napisał(a):

Przy RAW+JPG i RAW w a200 po 3 klatkach mam wyraźne zwolnienie, przy JPG chyba w okolicach 10 klatki troszkę zwalnia. Nie możemy ufać w 100% temu co piszą w instrukcji.


No jeśli walczysz z kartą x133 to szczerze mówiąc trudno być zadowolonym z prędkości zapisu - znam z doświadczenia :) Druga sprawa to A200 nie jest aparatem "reporterskim" więc należy swoje oczekiwania jednak lekko dostosować do możliwości sprzętu.

profile.country.pl_PL.title
mitech
Poszukiwacz

A na ilość zdjęć w serii ma wpływ jeszcze szybkość karty pamięci. Są karty które mają 45mb/s :nauseated_face:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

mitech napisał(a):

A na ilość zdjęć w serii ma wpływ jeszcze szybkość karty pamięci. Są karty które mają 45mb/s :nauseated_face:


No właśnie - na cameralabs był test A200 gdzie używali Lexara x300 UDMA i tam aparat zwolnił dopiero po serii 32 JPG Fine :)

Skoczek
Początkujący

Tadeusz napisał(a):


Szybkostrzelność jest taka sama, niezależnie od sposobu zapisu. 5fps w A700 i A900 i 3fps w A200 i A3xx.


Tadeusz napisał(a):


PS. Ja pisałem, że rodzaj zapisu nie ma wpływu na szybkość (ilość zdjęć na sekundę) ale w ilości zgodnej z instrukcją



No właśnie zgodnie z instrukcją rodzaj zapisu ma wpływ na szybkość! :) A z Twojej wypowiedzi wynika, że jest 3fps i koniec dyskusji. Nie dodałeś, że 3fps tylko w pierwszej sekundzie i dla JPGa. A właśnie o to chodziło w moim pytaniu.
Spokojnie, nie zamierzam używać aparatu jak CKM-u, ale w wielu sytuacjach szybkostrzelność ma kluczowe znaczenie.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Skoczek napisał(a):

Spokojnie, nie zamierzam używać aparatu jak CKM-u, ale w wielu sytuacjach szybkostrzelność ma kluczowe znaczenie.


zatem jak już chłopaki napisali: zmień kartę ;)
ja jak włożyłem 'Lexara prof. x300 udma' do a200 to się zdziwiłem. Na plus :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

No tak, przepraszam. Nie spojrzałem, że Ty walczysz z Kingstonem x133. To rzeczywiście jest ograniczenie. Ale jak zamierzasz uprawiać tak szybkostrzelną reporterkę aparatem alfa, to jednak zdecydowanie trzeba trochę innego sprzętu - z A700 i szybką kartą: w/w Lexarem lub SanDiskiem Extreme IV powinieneś osiągnąć zadowalające rezultaty (RAW 9 fotek bez zwalniania, a w jpg std. do zapełnienia karty - i to wszystko z 5fps).
Sam jeszcze mam tego Kingstona - używam go jako ostatniego zapasu i do żadnych szybkich akcji - mulił nawet ze staruszką minoltą.

------------------------------
fotoamator
Skoczek
Początkujący

kris napisał(a):

Skoczek napisał(a):

Spokojnie, nie zamierzam używać aparatu jak CKM-u, ale w wielu sytuacjach szybkostrzelność ma kluczowe znaczenie.


zatem jak już chłopaki napisali: zmień kartę ;)
ja jak włożyłem 'Lexara prof. x300 udma' do a200 to się zdziwiłem. Na plus :D



Hehehe, ale ja wcale nie narzekam, że aparat jest wolny i nie mam zamiaru kupować innej karty! Po prostu zauważyłem, że używając JPGa mam szybszy aparat i chciałem zapytać czy lepiej używać szybkiego JPGa czy wolniejszego RAWa przy robieniu dynamicznych ujęć. Nic więcej! :) Podobno w profesjonalnej fotografii sportowej używa się właśnie tylko JPGów ze względów szybkościowych.
Ale w zasadzie zgadzam się z tompacem, że lepiej zrobić mniej zdjęć RAWem, ale później mieć większe możliwości obróbki.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Skoczek napisał(a):


Ale w zasadzie zgadzam się z tompacem, że lepiej zrobić mniej zdjęć RAWem, ale później mieć większe możliwości obróbki.


I o to chodzi!

Ale jak będziesz miał możliwość - pożycz od kogoś na jeden plenerek dobrą=szybką kartę. O tej chwili będziesz patrzył z obrzydzeniem na swojego Kingstona :D
Ale, jak się nie ma co się kocha... trzeba się dostosować do tego co jest. Powodzenia!

------------------------------
fotoamator