anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zdjęcie kropli wody? Jak wykonać?

Znajomy-----
Początkujący

Zdjęcie kropli wody? Jak wykonać?

Kolejny sprawa o którą chciałbym się dopytać bardziej doświadczonych użytkowników, to zrobienie zdjęcia spadającej, lub rozpryskującej się kropli wody. Ten efekt wygląda niesamowicie, zawsze podobał mi się. Tylko ciągle jest dla mnie tajemnicą, jak jest możliwe wykonanie takiego zdjęcia?? Trzeba mieć jakiś specjalny sprzęt? Próbowałem zwykłym obiektywem, i nie mam pojęcia jak można to zrobić, a ponad godzinę siedziałem nad miską i kranem. Nie wiem, czy na początki fotografowania nie daje sobie zbyt trudnych zadań..

130 ODPOW. 130
grigori-----
Początkujący

Witam !
Jestem nowym użytkownikiem Alfy 300+ kit 18-70.Udało mi się zrobić zdjęcia kropli wody , wiem nie są najlepsze ale będę trenował może mi się uda zrobić coś lepszego.

Znajomy-----
Początkujący

Mi się podobają, ładnie je złapałeś. I zrobiłeś to kitowym szkiełkiem? Ładnie. Chociaż w "kropla wody 1" jakoś dziwnie wyszła głębia ostrości, chociaż nie jest źle. A co do kolejnego zdjęcia, zdecydowanie powinieneś zmniejszyć przysłonę= zwiększyć wartość F. Tylko wtedy też zdjęcie będzie ciemniejsze, przydało by się lepsze oświetlenie. A to będzie widoczne w ten sposób, że więcej kropelek będzie ostrych (większa GO).
Wciągające jest to, nie? Ja też od dosyć niedawna mam A350 (mało się różnią od A300) i był okres kiedy moje kochanie strasznie wkurzyła się na mnie, że więcej czasu spędzam z aparatem niż z nią. Ale teraz bardziej "dotarliśmy się" (Ona, aparat i ja) i jakoś godzimy ten czas :D

grigori-----
Początkujący

:D :D :D .Dzięki za cenne rady wezmę pod uwagę robiąc następnym razem. Lustrzankę posiadam dopiero od 3 tygodni. ;)

Znajomy-----
Początkujący

To pochwal się swoimi nowymi osiągnięciami. Tylko pamiętaj, że na pewno nie będzie idealnie, bo niestety nie masz obiektywu macro, który jest specjalnie przeznaczony do tego typu zdjęć. Ale i tak można zrobić ciekawe zdjęcia, co sam pokazałeś.

Ajdaho
Początkujący

Dzięki za podsunięcie tematu do ćwiczeń. Wciąga jak diabli. Alfa 300 z kitusiem 18-70 puki nie poczynię zadowalających postępów. Trochę się namęczyłem z oświetleniem żeby cokolwiek wyszło ale w końcu się udało jako tako. Przy okazji: Dlaczego gdy próbuję zrobić zdjęcie z wbudowaną lampą automatycznie przełącza mi czas migawki na 1/160 na Manual? Może za mało dokładnie czytam instrukcję ale nie mogę w niej tego znaleźć.

kwocia
Początkujący

Przedewszystkim trzeba dużo cierpliwości... :D

Ja osobiście zdjecia kropli wody robiłam z reki przy ogniskowej 200mm
a oto kilka efektów ;)

;) >
Zdjęcie robione w lutym tego roku.
O ile dobrze pamiętam zdjecia robiłam z lampą

grigori-----
Początkujący

Pokaże jeszcze następne próby kitem 18-70 myślę że chyba lepsze niż moje poprzednie.

magie-----
Początkujący

wow .. jak profecjonalnie wyszly krople .. coraz lepiej widze ... brawo

Znajomy-----
Początkujący

No zabawa wciąga, wrzucił bym parę swoich zdjęć, ale mój kochany, ale troszkę głupi piesek pogryzł mi kabel od aparatu, a nie mam czytnika kart... Całkiem ładnie Wam to wychodzi, jeszcze jak kitowym obiektywem. Taka moja mała uwaga do Paulincia1989, zdjęcia wychodzą całkiem ładnie, ale jakbyś postarała się aby kadr był bardziej wyśrodkowany, zdjęcia na pewno wyglądały by jeszcze lepiej. No i im krótszy czas otwarcia migawki, tym bardziej kropla zatrzymujecie krople w miejscu.

grigori-----
Początkujący

Teraz chciałbym te krople jakoś obrobić to znaczy na przykład żeby krople były na niebieskim tle ale sobie wcale z tym nie radzę.Czy możecie mi w tym pomóc? :smileyredface: W programie do obróbki jestem noga.