anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

40EX720 - problem z włączeniem

vladvoncarstein
Początkujący

40EX720 - problem z włączeniem

Witam

Mam problem z włączeniem TV 40EX720. W momencie naciśnięcia przycisku na pilocie dioda na TV na chwilę przeskakuje na zieloną (ułamek sekundy dosłownie), po czym wraca do pozycji Stand-By i czerwona dioda kolejno:
- miga 5 razy
- wyłącza się na około 3 sekundy
- zaczyna migać ponownie 5 razy
- i tak do znudzenia.

Mam nadzieję, że w miarę dokładnie to opisałem. Miał ktoś z was taki problem? Co może być tego przyczyną? Czy da się to samemu naprawić?

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.

Proponuję odłączyć telewizor całkowicie od zasilania i sprawdzić ponownie po pewnym czasie. Czasami taki zabieg pomaga. Jeśli jednak to nie pomoże, doradzam kontakt z pomocą techniczną i umówienie się z technikiem na wizytę w domu.

vladvoncarstein
Początkujący

No właśnie tego już próbowałem. W zasadzie całą noc był odłączony. Zastanawiam się jeszcze czy jest możliwość, że baterie w pilocie są słabe i to powoduje jakieś zakłócenie sygnału, więc TV "nie rozumie" tego co pilot wysyła.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

W takim razie spróbuj wymienić baterię, ale najlepszym wyjściem byłaby wizyta technika. Mimo wszystko przez forum trudno powiedzieć, co mogłoby być przyczyną takiego zachowania telewizora.

vladvoncarstein
Początkujący

Dokopałem się w biurku do instrukcji. Okazuje się, że jeśli dioda od Stand-By miga z 3-sekundowymi przerwami to trzeba jednak się do Obsługi Klienta uśmiechnąć i poinformować ile jest tych "mignięć" to oni będą wiedzieli o co chodzi.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

BIURO OBSŁUGI KLIENTA kontakt z działem TV. Napisz co było przyczyną i w jaki sposób zakończyła się sprawa.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Migająca dioda oznacza usterkę. Ilość mignięć zazwyczaj jest informacją dla serwisanta, gdzie i w którym miejscu ma szukać usterki. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to polecam wezwanie serwisu. Naprawę możesz zarejestrować pod tym linkiem:
http://www.sony.pl/support/pl/repair

Zazwyczaj serwis przyjeżdża do domu, jeśli to jest możliwe - naprawia na miejscu. Przy kontakcie z serwisem, opisz zachowanie diody, pomoże to szybciej zdefiniować usterkę.