anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

46EX720 i PCMCIA

profile.country.pl_PL.title
karolgorecki000
Nowicjusz

46EX720 i PCMCIA

Cześć,

czy może ktoś wie czy z telewizorem z serii EX72 współpracuje jakaś karta PCMCIA będąca dekoderem telewizyjnym?
Chciałbym pozbyć się dekodera stacjonarnego na rzecz takiego w postaci PCMCIA ale nie wiem czy to będzie działać.
Oczywiście chodzi o wygodę korzystania z jednego pilota od telewizora i chęć zaprogramowania kanałów w pamięci Bravia a nie w jakimś dodatkowym dekoderze.
Kiedyś Telewizja N reklamowała coś takiego więc jeśli korzystasz z takiego rozwiązania, opowiedz mi/ nam o tym, przedstaw zalety i wady takiego rozwiązania :c37
Dzięki

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,

oczywiście są kompatybilne moduły CAM pasujące do tego wejścia - tylko zależy co chcesz osiągnąć. Twój model BRAVIA EX720 posiada tuner telewizji naziemnej (DVB-T) i kablowej (DVB-C). Czyli możesz odbierać telewizję naziemną (nie potrzeba modułu CAM), do kablowej zależy od operatora. EX720 nie posiada tunera telewizji satelitarnej (DVB-S2). Posiada go model EX725. W przypadku tego modelu dzięki modułowi CAM i podłączonej antenie satelitarnej możesz odbierać kodowane kanały platform sat. Obecnie telewizory BRAVIA z DVB-S2 mają dedykowane oprogramowanie pod Nkę i Cyfrę. Korzystałem z Nki i głównymi zaletami jest łatwiejsza obsługa, jeden pilot, nie potrzeba zewnętrznego dekodera (oszczędność prądu i miejsca). Stabilność i szybkość na bardzo dobrym poziomie. Nie korzystałem z Cyfry, ale według forowiczów jest dodatkowo znaczna poprawa jakości obrazu i ogromna różnica w stabilności i szybkości reakcji w porównaniu do dekoderów operatora.