anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

brak sygnału z n-box

profile.country.pl_PL.title
skucha
Początkujący

brak sygnału z n-box

Mam ten sam problem z n-boxem. Jakoś działa z samym TV (bravia srii X) przez HDMI chociaż co jakiś czas zanika głos.
Natomiast jeśli chcę go połączyć poprzez amplituner używając HDMI to mogę zapomnieć o sygnale a na n-boxie mam komunikat "problem HDCP". Czyżby starsze bravie ( 1,5 roku) miały problemy z HDCP? To samo dotyczy Bravia Sync - z tym TV nie działa.

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Bravia Synch działa tylko z urządzeniami Sony mającymi tę technologię, są oznaczone Bravia Synch. Dekoder Nki nie jest Sony, nie współdziała z Bravia Synch.
Problemy kompatybilności dekoderów Nki z telewizorami zdarzają się. Tak samo niektóre egzemplarze dekoderów N nie chodzą z Sony, tak samo z Philipsem, Samsungiem itd. Winę za to nie ponoszą producenci telewizorów, tylko producenci dekoderów N. Wina jest właśnie po stronie N.
HDCP to protokół odpowiadający za kontrolę przesyłania obrazu i dźwięku. Producenci tv korzystają ze standardów, są testowane i nie ma takiej możliwości, żeby protokół w tv był błędny. Chociaż pewnie zdarzają się wyjątki.. Tu jest dokładnie wyjaśnione co to jest HDCP:

http://pl.wikipedia.org/wiki/HDCP

Czytałem trochę na ten temat, bo sam z poprzednim LCD miałem podobny problem, tylko po aktualizacji oprogramowania na dekoderze, było ok. I z tego co czytałem, telewizja N chce w pełni wykorzystać HDMI, stara się przesyłać naprawdę dobry obraz i dźwięk cyfrowy. Tylko tu jest problem, na różnych kanałach jest różny dźwięk, oprogramowanie na dekoderze nie jest na tyle dopracowane, żeby ten dźwięk nie był widoczny przez HDCP jako piracki. Jeżeli HDCP otrzymuje informacje, że urządzenie zewnętrzne próbuje przesłać piracki dźwięk, blokuje informacje. W dekoderach HD cyfra plus przez HDMI przesyła dźwięk stereo, który nie "kłóci" się z HDCP, a do cyfrowego 5.1 masz osobny kanał, osobne wyjście. Problem rozwiązany...
Jeżeli masz jakieś problemy z dekoderem N, najprościej jest podłączyć z LCD przez wyjście Component. Nie tracisz na jakości, normalnie odbierasz obraz Full HD, problemu z HDCP nie masz. Jeżeli uparłeś się na HDMI, możesz spróbować zaktualizować firmware w dekoderze, o ile taki jest dostępny, możesz w menu zmienić dźwięk na stereo. Niektórym pomagała zmiana kabla HDMI, zmiana portu.... Można też postarać się o wymianę dekodera na inny, lub cierpliwie czekać jak panowie informatycy z N zrobią nowy soft, pozbawiony wad. Chociaż już teraz jest coraz mniej przypadków, gdzie coś nie chodzi.. Pewnie w tym roku N całkowicie wyeliminuje ten problem.