anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

filmy z kompa na z5500 pomocy

zbycho00
Początkujący

filmy z kompa na z5500 pomocy

Witam
Proszę o pomoc !!!!!!!
Jak mam zrobić ,żeby podłączyć kompa do telewizora.
Próbowałem przez routera (d-link dsl2640r kablem enthernet) ale telewizor niby wyszukuje że jest router podłączony ale nie czyta danych więc nie mogę oglądać filmów ani słuchać muzyki.
Proszę o pomoc!!!!

12 ODPOW. 12
3943-----
Początkujący

Witam
Niestety nie żartuje
Po prostu najpierw spróbowałbym w całej kombinacji pominąć router nie każdy jest w stanie obsłużyć dlna (to akurat wyczytałem gdzieś na innych forach i nie dam za to głowy)
po bezpośrednim połączeniu komp>tv spróbowałbym np programikiem PlayOn (rusza jeśli pamiętam bez żadnej konfiguracji) czy poszło.Następny krok jest jasny komp>konsola>tv programik oczywiście ps3ms jeśli ruszy jest jasność(winowajca jest router) jeśli nie tak samo jasne winowajcą jest ps3ms.Rozumiem że jest to trochę roboty ale metodą eliminacji najszybciej znajdziesz co boli, a pod uwagę trzeba wziąć dwie rzeczy wspomniane wcześniej kłopoty z routerem i sam program ps3ms.Celowo proponowałem najpierw połączenie bezpośrednie bo to wyeliminuje możliwości nie brane przez was panowie pod uwagę.Warto może też spróbować wyciągnąć wtyczkę z plejaka i wsadzić bezpośrednio w tv wgrać PlayOn i zobaczyć co z tego wyniknie.A na pocieszenie powiem tylko że najczarniejszym scenariuszem (przypadek routera) to zakup karty sieciowej ( jeśli komp nie posiada drugiej) i nowy kabelek w domu,a zabawa na konsoli jak wcześniej.
PS
wcześniej miałem na myśli przełożenie kabla z konsoli do tv, ale faktycznie nie wyłożyłem tego jasno teraz się poprawiam sory
Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Rozumiem, że jesteś zwolennikiem Wild Media Serwer, ale PS3ms nie jest tak zły jak go malujesz. Jest jeden ważny warunek do spełnienia - nie można mieć bałaganu z kodekami. Jeśli tu jest ok to w większości przypadków działa bez dodatkowych ustawień. Czyli po instalacji konfigurujesz połączenie, udostępniasz materiały i wszystko gra.
Można też podłączyć omijając router, działa bez problemu.

3943-----
Początkujący

Witam
Omawiamy tu konkrety przypadek,pytanie zawarte na początku.
Ktoś ma: komputer,router,ps3, tv z DLNA
można to połączyć:bezpośrednio komp>tv lub pośrednio: komp>router>tv ; komp>ps3>tv ; komp>router>ps3> tv .W każdym z tych przypadków serwer na kompie wybieramy tak aby po prostu obsługiwał dany rodzaj w/w połączeń.Tak się składa że PS3MS i WMS obsługuje wszystkie pewnie są i inne ale nie znam, nic nie stoi na przeszkodzie aby mieć zainstalowanych pięć naraz (na telewizorni będziemy mieć wybór severa).Celowo wcześniej podałem połączenie komp>tv i najprostszy znany mi media serwer ,pozwoli to szybko ustalić czy i ewentualnie co blokuje kompa.Zgadzam się z poglądem że najczęściej fajermurek ale co powiesz na wszechobecne doradztwo związane z np wyłączeniem "zbędnych usług" tak ręczne jak i programikami do tuningu kompa,a jest tego więcej.Podsumowując jeśli tak proste połączenie będzie sprawić kłopot łatwiej będzie nam komuś pomóc,bo po połączeniu wszystkiego naraz nie wiadomo tak naprawdę gdzie zacząć szukać.
poza tym pozwolę sobie nie zgodzić z kilkoma wcześniejszymi wypowiedziami:
nie ma konieczności instalowania PS3MS jest tylko taką opcją
kabel HDMI jest dobrym rozwiązaniem jeśli nie przekracza 15m cała reszta 3m. Wyjątek stanowi DVI oraz komponent czyli trzy osobne kable najlepiej robione na zamówienie dla zachowania odpowiedniej jakości połączenia, plus np światłowód komponent przesyła tylko obraz-obraz wysokiej jakości analogowy
D-Sub - analogowy bo rozumiem że nie szeregowy nie równoległy nie port gier
nie mam pojęcia jak zastosować w omawianym temacie DVI w znanych mi wersjach tak DVI-I jak DVI-D zrozumiałbym kabel przejściowy NP DVI-HDMI lub przejściówka.
Jestem głęboko przekonany że większość ludzi zagląda na tego typu stronki aby dowiedzieć się czegoś, bo sami mają jakiś problem,albo szukają lepszych rozwiązań bo stosowane przez nich działa w sposób niezadowalający albo nie wiedzą jak ugryźć temat.Wszelkie przypuszczenia i nie sprawdzone "podpowiedzi"na pewno im nie pomogą.I dla jasności
nie jest moja intencją aby kogoś krytykować czy pouczać ale trzeba sobie jasno uzmysłowić że niema rozwiązań idealnych jest zawsze szereg mniej lub bardziej trafnych opcji.
Pozdrawiam
PS
RACZEJ DO PYTAJĄCYCH
w udzielaniu wszelkich podpowiedzi bardzo pomaga krótki opis ; system operacyjny ;urządzenia ; serwer ; sposób połączenia itp