anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Funkcjonalność Skype oraz zainstalowane kodeki

profile.country.PL.title
sebkow
Nowicjusz

Funkcjonalność Skype oraz zainstalowane kodeki

To mój pierwszy post na tym forum, więc witam serdecznie wszystkich :)
Chciałbym podzielić się swoim rozczarowaniem odnośnie ubogich funkcjonalności Skype, jak i odtwarzania plików multimedialnych z USB. Kupiłem model 55HX920 z nadzieją, że będzie wypasiony we wszystko co możliwe - a jednak się zawiodłem na pierdołach :( Mój tata kupił za połowę ceny jakiś tv Samsung, który o niebo lepiej ma dopracowane funkcje multimedialne niż Sony. Zacznę od Skype: w Sony przy podłączonym zestawie audio nie słychać przychodzących połączeń, nie widać też na ekranie zmiany statusów userów, którzy się logują/są zalogowani do Skype z mojej listy kontaktowej, a jeśli chodzi o USB - nie czyta niektórych avi, mpeg (np. zapisanych aparatem Nikon D-90). To wszystko jest bez problemu dostępne w Samsungu. I to mnie wkurza trochę, że sprzęt klasy Sony jest taki "opóźniony" w tym temacie.... Codziennie sprawdzam czy jest dostępne nowe firmware, ale nawet jak jest - to nic namacalnego nie wnosi. Może macie jakieś informacje czy ten kierunek funkcji medialnych będzie rozwijany przez Sony?
pozdrawiam,
Sebkow

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Jeśli chodzi o mała ilość formatów odtwarzanych przez telewizor to sprawa wygląda tak, że Sony naprawdę przestrzega praw autorskich ( przynajmniej ja tak odbieram politykę firmy). Stąd i te problemy z czytaniem z USB. Dodatkowo uważam, że najważniejsza jest jakoś obrazu - od odtwarzania filmów jest na przykład MediaPlayer.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

TV z racji tego że jest TV :c20 nie odświeża tak często zawartości internetowej i stąd nie widać zmian aktywności userów.
Ja cicho liczę, że w Sonym zmieni się multimedialność i będzie można poszaleć z formatami jak to dzieje się w innych markach. Muszę zgodzić się z opinią Mylagosa odnośnie polityki firmy w kwestii praw autorskich. Sony jak wiadomo ma choćby Sony Music Entertainment :)

Pozdrawiam Stubb
profile.country.PL.title
leon1070
Poszukiwacz

Witam też mam problem z odtwarzanych plików avi na TV,jak już jeden z kolegów napisał że SONY przywiązuje i przestrzega praw autorskich to dla czego na BLU RAY-u SONY można czytać wszystkie pliki? a na TV nie.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Z tym stwierdzeniem, że wszystkie pliki wstrzymałbym się, bo moim zdaniem jest to mówienie o tym na wyrost. Prawdą jednak jest że odtwarzacze mają większe możliwości. Myślę, że jest to spowodowane tym, że telewizor ma generować jak najlepszą jakość, a inne urządzenia ma zapewnić sygnał.



PS.

Warto zwrócić uwagę, że tegoroczne modele TV mają mieć znacznie rozbudowane możliwości odtwarzacza Blu-ray.

profile.country.PL.title
leon1070
Poszukiwacz

Tegoroczne modele wiem, ale jak w roku 2011 wydałem 7000 zł za TV to oczekiwałem pełnego wypasu teraz patrząc na konkurencję za która można zapłacić taniej np. SAMSUNG i mieć wszystko,wiadomo przywiązanie do marki ,ale to przywiązanie chyba dobiega końca po 30 latach trzeba przejść do innej stajni .:smileyangry:

Message was edited by: kupa10

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Ja mimo wszystko zostanę przy Sony. Nie wszystko mi się podoba rzecz jasna ale jeśli patrzeć pod kątem obrazu to jest to nadal mój numer 1.

Konkurencja robi również sporo mocnych modeli ale widzę, że sporo jest tam marketingu, bajerów itp. Głupi przyład - ostatnio przesiadłem się z HTC Desire HD na N7100, który dostał szumną kampanię reklamową. Rysik jest OK, przydatny i w ogóle sympatycznie się go używa ale reszta tego smarta to zwykły smart taki sam jak daje konkurencja. Bajery i wodotryski wyłączyłem po 2 dniach, bo nie dało się go używać do normalnej pracy i teraz jest to zwykły przeciętny telefon z "patykiem" zamiast palca.

Także polecam wyciągnąć naukę z mojego "błedu" (choć cieszę się z zakupu nowego tel) i nie daj się złapać na sztuczki marketingowe.


P.S. Sony cały czas wrzuca aktualizacje i ciągle coś udoskonala w oprogramowaniu więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Pozdrawiam Stubb