anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HX700 - przykładowe ustawienia obrazu (kalibracja)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

HX700 - przykładowe ustawienia obrazu (kalibracja)

Ktoś bawił się ustawieniami, czy kalibracją HX700? Co powiecie o tych ustawieniach?

Tryb obrazu : Custom
Podświetlenie : 4
Kontrast :71
Jasność : 50
Nasycenie : 52
Odcień : 0
Temperatura barwy : Ciepłe 2
Ostrość : 16
Redukcja zakłóceń : wył
Redukcja zakłóceń MPEG : wył
Motionflow : standard lub wysokie (w przypadku oglądania sportu, czy szybkich filmów akcji zalecam włączyć najwyższą wartość. Komfort oglądania, ostrość, czytelność jest o wiele przyjemniejsza)
Tryb filmu : wył

Ustawienia zaawansowane

Korekcja czerni : wył
Zaawansowane zwiększanie kontrastu : wył
Gamma : 0
Czystość bieli : wył
Żywy kolor : wył

Balans bieli

Wzmocnienie R : -8
Wzmocnienie G : 0
Wzmocnienie B : 0
Przesunięcie R : 0
Przesuniecie G : +2
Przesuniecie B : +1

7 ODPOW. 7
profile.country.pl_PL.title
azja-----
Początkujący

Ja ustawiłem to w nx700 i prezentuje się całkiem nieźle.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

A co sądzisz o tych ustawieniach dla NX700:
viewtopic.php?f=223&t=8212

profile.country.pl_PL.title
tadek103
Początkujący

Witam,
Czy te ustawienia można stosować także do HX800? Jeśli jakieś różnice powinny być to jakie?? Dlaczego redukcje zakłóceń i zakłóceń MPEG powinny być wyłączone? Logika wskazuje, że powinno to być włączone. Wogóle fajnie by było gdyby w instrukcji obsługi było wyjaśnione co jakie zmiany powoduje wtedy takie posty byłyby niepotrzebne :)
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
romanpawlowski
Poszukiwacz

No właśnie SONY to chyba uważa,, że wszyscy są specjalistami od ustawień. Ja mam HX900 i instrukcja (ani ta papierowa, ani ta w tv) nie wyjaśnia absolutnie niczego. Wszystkiego trzeba się domyslac i ani słowa na temat DLACZEGO TAK A NIE INACZEJ. Żadnych opisów działania danych funkcji i w końcu polowa lub wiecej funkcji jest nieużywana bo nie wiadomo z czym to się je. Ogólnie instrukcje POD PSEM. Opisuje się bardzo dokładnie jak zmontować i rozmontować stojak, a to co ważne jest pomijane. Za instrukcję obsługi WIELKI MINUS.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Wolnym czasem postaram się opisać Wam te ustawienia. W i-Manual macie mniej więcej wytłumaczone. Możecie również ściągnąć stąd (do HX800):
http://support.sony-europe.com/tvhc/tv/ ... DL-46HX800
Do HX900:
http://support.sony-europe.com/tvhc/tv/ ... DL-46HX900

Wchodzicie w: Korzystanie z menu głównego > Ekran > Obraz.

tadek103 napisał(a):

Dlaczego redukcje zakłóceń i zakłóceń MPEG powinny być wyłączone?


Redukcje zakłóceń warto włączyć przy bardzo słabym sygnale. Przy dobrym sygnale. Oczywiście, możesz je włączyć i zobaczyć czy obraz jest dla Ciebie odpowiedni.

Ustawienia do HX800 masz tutaj :D :
viewtopic.php?f=209&t=8274

profile.country.pl_PL.title
tadek103
Początkujący

Wielkie Dzięki :) Od razu lepiej :) Ale jeszcze raz - instrukcja mówi tylko jakie opcje można zmieniać, natomiast co te zmiany powodują już niestety nie. Jeżeli nie ma się dostępu do internetu to niestety wszystko trzeba robić po omacku. Dobrze chociaż, że są jeszcze ludzie którzy pomagają innym :) Pozdrowionka.
P.S. Na powyższe linki patrzyłem już wcześniej. Bardzo pomocne.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

tadek103 napisał(a):

Ale jeszcze raz - instrukcja mówi tylko jakie opcje można zmieniać, natomiast co te zmiany powodują już niestety nie.


Postaram się to opisać na przykładach. Nie wiem, czy uda mi się to jutro, ale w wolnym czasie wstawię. Też polecam samemu pokombinować. W ustawieniach masz opcje "Zerowania" ustawień w przypadku gdy coś źle ustawisz. Do tego można przywrócić ustawienia fabryczne, więc nie ma ryzyka, że coś się popsuje. Wiadomo, najlepiej człowiek uczy się w praktyce ;)