anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki tv wybrać

operator-----
Początkujący

Jaki tv wybrać

Witam Wszystkich,
proszę o podpowiedź, który model tv sony wybrać, ma służyć tylko do oglądania,
KDL-42EX410 FULL HD lub KDL-46CX520.
Dziękuję i pozdrawiam :P

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,
z jakiego źródła będziesz miał sygnał? Z jakiej odległości będziesz oglądał? I jaki masz budżet?

operator-----
Początkujący

Witam,

Sygnał jest cyfrowy po kablu, odległość 3m, oferta na 42cale 2.479,- a na 46cali 2.728,-

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Tak, tylko sygnał analogowy, czy cyfrowy? Telewizja naziemna, czy kablowa?

Modelu KDL-42EX410 nie znam. Chyba nie pochodzi z polskiej dystrybucji. Po danych technicznych widzę, że największe różnice z KDL-46CX520 to typ podświetlenia (EX410 posiada LED, CX520 CCFL), oraz dostępność funkcji internetowych.
Także EX410 będzie pobierał mniej prądu, oraz będzie posiadał inną charakterystykę obrazu. Czy lepszą, czy gorszą - jest to subiektywna ocena. Według mnie oba typy podświetlenia są fajne, kwestia przyzwyczajenia. Ja przekonałem się do LED.
Rozmiar telewizora w tym przypadku będzie głównie zależał od typu sygnału. Sygnał analogowy generuje dużo gorszy obraz. Żeby nie widzieć niedoskonałości, lepiej wziąć mniejszy model. Jednak kupując telewizor na dłuższy okres czasu, lepiej myśleć o przyszłości - w której nadchodzi cyfryzacja. Z czasem całkowicie zniknie sygnał analogowy, na rzecz cyfrowego. Już obecnie w telewizji naziemnej w większości kraju możemy odbierać sygnał cyfrowy, a do tego będą kanały HD.

BRAVIA KDL-46CX520:
http://www.sony.pl/product/tv-117-46-lcd/kdl-46cx520#pageType=TechnicalSpecs

BRAVIA KDL-42EX410:
http://www.sony.pl/product/tv-107-42-lcd/kdl-42ex410?page=ProductNewSeriesHome#pageType=TechnicalSpecs

operator-----
Początkujący

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, śmiało pisz.

Pozdrawiam,
Zimny.