anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-40EX65 audio z PC

Albercik-----
Początkujący

KDL-40EX65 audio z PC

Witam znowu :c10 Przerabiał już ktos temat podłączenia PC przez kabel HDMI zamiast VGA?
Tym razem chodzi o dżwięk z PC i podłączenie PC przez HDMI. Jako że mam w karcie graficznej 3 wyjścia ( VGA, DVI oraz SVHS ) postanowiłem, że podłączę PC do TV, bo jak wiadomo TV nie odtwarza wszystkich formatów filmów czy zdjęć ani przez USB ani przez połączenie WiFi. Narazie mam podłączony PC z TV przez gniazdo VGA i dżwięk przez gniazdo AudioIn pod złaczem VGA. I potem standardowo wybieram z menu "PC" i mam obraz z PC na TV. Ale problem jest w tym, że chcąc miec obraz z PC na TV musze za każdym razem wyłaczać PC i przepinać kable ( wypinać monitor i wpinać TV ). A że mam w PC aż 3 wyjścia na obraz, to pomyślałem, że monitor zostawię podłaczony przez gniazdo VGA, a TV podłączę przejściówką DVI-HDMI kablem HDMI ( bo jest ponoć lepsza jakość obrazu przez złącze DVI niż przez VGA ). Tylko pytanie - czy to mi zagra ( czy jest sens inwestować w przejściówkę i kabel HDMI ) i jak będzie wówczas z dżwiekiem? Bo przy przełączeniu trybu w TV na "PC" mam obraz i dżwięk z PC na TV. Ale jak podłączę PC przez gniazdo HDMI, i uruchomię w TV tryb HDMI np. 4 to czy będzie wtedy dżwiękz PC? Czy ten dżwięk jest tylko w trybie "PC" ?

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Peter.Mac
Poszukiwacz

http://pdf.crse.com/manuals/AE7Q100411/ ... _asrc.html

wejscie analogowe jack do doprowadzenia analogowego dzwieku z komputera jest wspólne dla wejsc VGA i HDMI 2, przestawiasz jak wyżej w manualu.

Albercik-----
Początkujący

Dzięki wielkie - podłączyłem i wszystko działa. Potwierdzam, co kolega wyżej napisał - to gniazdo jack pod gniazdem VGA jest wspólne dla wejścia VGA oraz HDMI2. W innych HDMI nie ma głosu.
I mam teraz zrobione tak, że mam obraz z PC i na monitorze i na TV. Do TV podłaczyłem się kablem DVI-HDMI przez wyjście DVI z karty graficznej PC i wpięte mam na HDMI2, a z wyjścia VGA mam podłączony monitor. Troszkę się zdenerwowałem na początku, jak po podłaczeniu PC do TV kablem DVI-HDMI okazało się, że mam obraz tylko na TV, a na monitorze pisało mi "brak sygnału"...Po godzinie kombinacji z kablami, włączaniem i wyłączaniem PC, przepinaniem kabli pokapowałem się, że żeby mieć obraz na dwóch ekranach trzeba drugi ekran włączyć na karcie graficznej... :c34 . Ale zamotany jestem normalnie :rolling_eyes: .
Ale ważne, że teraz wszystko działa.
Jeszcze wyjaśnienie dżwięku ( może się komuś kiedyś przyda ) - jak pisałem wyżej gniazdo jack AudioIn pod gnizdem VGA jest wspólne dla wejścia VGA i HDMI2. Ale ja mam zrobione tak, że z wyjścia jack słuchawkowego mam poprowadzony kabelek do zestawu 5.1 ( porozdzielany na 3xjack ( opisywałem to w osobnym temacie ), a z PC mam poprowadzonykabelek też do zestawu 5.1 i wpięty do wejścia AudioIn na skrzyni basowej. W PC kabelek jack jest wpięty w zielone gniazdo i na karcie dżwiękowej trzeba przestawić na słuchawki - wówczas to zielone gnazdo daje dżwięk stereo.

profile.country.pl_PL.title
dron-----
Nowicjusz

Dlaczego nie ma dźwięku przy połączeniu jak opisuje kolega Albercik? Są na rynku karty graficzne zdolne wypuścić dźwięk(!) wraz z obrazem złączem DV-I? Odpowiedź jest oczywista.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

dron napisał(a):

Dlaczego nie ma dźwięku przy połączeniu jak opisuje kolega Albercik? Są na rynku karty graficzne zdolne wypuścić dźwięk(!) wraz z obrazem złączem DV-I? Odpowiedź jest oczywista.



Odpowiedź jest oczywista. Istnieją :) Poprzez niestandardowe wykorzystanie niektórych pinów i użyciu przejściówki DVI->HDMI dźwięk będzie. Poznałem nawet osobę której udało się do zrobić.

profile.country.pl_PL.title
dron-----
Nowicjusz

Kombinacje, kombinacje.. :)

profile.country.pl_PL.title
1_pawel
Użytkownik

W laptopie lub komputerze - Urządzenia do odtwarzania zmiana na - High Definition Audio i dżwięk jest na HDMI-HDMI lub DVI-HDMI .

Albercik-----
Początkujący

dron napisał(a):

Dlaczego nie ma dźwięku przy połączeniu jak opisuje kolega Albercik?



Nie rozumiem - przy jakim połączeniu nie ma dżwięku?