anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-40W5500

mikeszto
Początkujący

KDL-40W5500

Jakie są Wasze opinie na temat wymienionego modelu TV?
Czy waro kupic ten model TV , czy może polecacie coś innego w przedziale cenowym do 4.000 zl ?

Mikesz

155 ODPOW. 155
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

PS3 faktycznie jest dużo bardziej funkcjonalne. Tylko zwróć uwagę m.in. na zużycie prądu. W PS3 wychodzi dużo większe zużycie. Poza tym funkcje których przeciętny użytkownik nie wykorzysta, a trzeba za nie zapłacić.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Po podłączeniu drugiego urządzenia przez HDMI, LCD nie wykrywa w Bravia Sync PS3? Ferguson nie jest w technologii Sync, więc nie będzie wykrywalny. Proponuję zresetować ustawienia i włączyć funkcję Bravia Sync.

profile.country.GB.title
fpz-----
Nowicjusz

Zimny napisał(a):


Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Po podłączeniu drugiego urządzenia przez HDMI, LCD nie wykrywa w Bravia Sync PS3?


Dokładnie tak się dzieje

Zimny napisał(a):

Ferguson nie jest w technologii Sync, więc nie będzie wykrywalny. Proponuję zresetować ustawienia i włączyć funkcję Bravia Sync.


Wiem o tym i nie oczekuje obsługi tunera SAT, natomiast BraviaSync dla PS3 zniknęło i to już na dobre. Wcześniej jak odłączyłem kabel HDMI od telewizora, ten co biegnie do tunera SAT, to jeszcze było a teraz to nawet to nie pomaga. Nie wiem czy coś się z konsolą nie dzieje. Sąsiad ma jeszcze aparat i wcześniej działało, więc będę musiał go poprosić by z nim znów przyszedł.
Aha już nawet przywracałem ustawienia fabryczne.

oldguest
Początkujący

Proszę spróbować odłączyć na jakiś czas TV i konsolę od prądu.

profile.country.GB.title
fpz-----
Nowicjusz

Proszę spróbować odłączyć na jakiś czas TV i konsolę od prądu.


Spróbowałem. Zegar w TV się skasował. Niestety nie pomaga. Przypomniałem sobie że jakis czas temu utworzyłem przez przypadek nowego użytkownika na konsoli. Może to jest powodem i może ktoś wie jak go skasować.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Pozwolę sobie zacytować:
Users > Deleting users
Deleting users‎
Usuwanie użytkowników‎

Jeśli w konsoli zarejestrowanych jest kilku użytkowników, można usunąć tych użytkowników, których konta nie są już używane. Zaloguj się jako użytkownik, którego chcesz usunąć. Wybierz ikonę użytkownika, naciśnij przycisk , a następnie w menu wybierz opcję . W momencie usuwania użytkownika usuwane są poniższe typy danych zapisanych na dysku twardym, którymi ten użytkownik zarządzał.

* Pobrane ze sklepu (PlayStation®Store) dane (także te zakupione), np. gry i dodatki do gier*
* Wiadomości wysłane i odebrane w kategorii (Friends).
* Zakładki, historia i ustawienia dodane w programie (Internet Browser).
* Saved data for PLAYSTATION®3 format software (Zapisane dane oprogramowania w formacie PLAYSTATION®3).
* Informacje dotyczące obrazu ustawionego jako tapeta w kategorii (Photo).
* Wpisy metody słownikowej, teksty wprowadzone przy użyciu klawiatury oraz inna zawartość zapisana w opcji (Settings) > (System Settings) > .
* Ustawienia myszy i klawiatury wprowadzone w kategorii (Settings) > (Accessory Settings)



źródło:
http://manuals.playstation.net/document ... euser.html

Spróbuj zresetować ustawienia i ponownie ustawić Bravia Sync - na odłączonym Fergusonie.

marbab
Początkujący

Ostatnio czytalem opinie, ze matryce w w5500 o wielkosci 37" sa inne niz w pozostalych rozmiarach. Ponoc gorsze, produkowane w Tajwanie. Czy to prawda? Nie przeszkadza mi czy cos jest produkowane w Tajwanie, Chinach czy gdzie indziej. Czy to prawda, ze te ekrany sa gorsze? (cokolwiek mialoby to znaczyc). Ostatnio bylem w sklepie uzgodnic zakup mojego w5500 i sprzedawca, zaczal mnie odwodzic od tego pomyslu na rzecz Samsunga b650. Nie zdziwilo mnie to zbytnio, bo widze wszedzie, ze te 2 tv sa bardzo czesto porownywane. Zdziwilo mnie, ze Samsung jest tanszy od w5500 (mimo to sprzedawca polecal wlasnie tamten tv), acha, i na koniec powiedzial mi, ze w sklepie maja ostatnie 2 modele w5500 i wiecej nie zamawiaja, bo ponoc ma wyjsc jakis nowszy model. Samsungow maja setki.
Co Wy- szanowni forumowicze o tym sadzicie?
pozdrawiam
ps za 2 dni przylatuje moje DVD DVP728h :)

oldguest
Początkujący

marbab napisał(a):

ze matryce w w5500 o wielkosci 37" sa inne niz w pozostalych rozmiarach



Ciężko stwierdzić na pewno co to za model matrycy, ale fakty są takie że ma niższy kontrast niż w modelu 32 i 40 cali. Ma też proporcjonalnie wyższe zużycie prądu (wyższe nawet niż w 40 calach). Przy obecnych promocjach na 40 cali zakup 37 cali nie bardzo jest opłacalny.

marbab napisał(a):

ze w sklepie maja ostatnie 2 modele w5500 i wiecej nie zamawiaja, bo ponoc ma wyjsc jakis nowszy model.



My ostatnio tylko ten model zamawiamy :D Do nowego modelu jeszcze daleko (nawet za bardzo przecieków nie ma). Jak będą oficjalnie na stronie to i tak przeważnie nawet do 3 miesięcy moja zanim trafią do sprzedaży.

Ravi-----
Początkujący


My ostatnio tylko ten model zamawiamy :D Do nowego modelu jeszcze daleko (nawet za bardzo przecieków nie ma). Jak będą oficjalnie na stronie to i tak przeważnie nawet do 3 miesięcy moja zanim trafią do sprzedaży.



Bo na dobrą sprawę to jest chyba aktualnie najpopularniejszy model Sony, tak przynajmniej wychodziło jak przeglądałem rankingi Best buy, jeśli chodzi o nowości to jedyna wzmianka z jaką się spotkałem to "na wiosnę" czyli raczej mało sprecyzowane. Do tego dochodzi dodatkowy czas na przeczekanie szału cenowego (chyba, że komuś się spieszy z zakupem) i robi się /pół roku. Co do 37 cali to praktycznie w tej samej cenie można dostać 40 cali więc jak dla mnie problemu nie ma.

marbab
Początkujący

Ravi napisał(a):


Co do 37 cali to praktycznie w tej samej cenie można dostać 40 cali więc jak dla mnie problemu nie ma.


No wlasnie na tym polega problem, ze jak juz wczesniej wspomnialem 37" to moje absolutne maximum. Tak jak pisal CS Bielsko, 40 pobieraja mniej pradu, maja lepsze kontrasty... roznica w cenie znikoma. Jedyny szkopulem jest to, ze sa wieksze :(
I co mam teraz robic?

oldguest
Początkujący

marbab napisał(a):

ze jak juz wczesniej wspomnialem 37" to moje absolutne maximum.



A problem jest z odległością czy z tym że się TV nie zmieści (np. w mebel)?