anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pliki jpg a Tv z roku 2011

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Pliki jpg a Tv z roku 2011

W weekend zrobiłem trochę fotek A100, chciałem zrobić ich odbitki więc je nieco obrobiłem na kompie - głównie kadrowanie, zrobiłem to przy pomocy Corel Paint Shop Pro Photo XI, obrobione pliki zapisałem bez kompresji jako pliki jpeg. W pracy odpaliliśmy 46NX720 więc chciałem zobaczyć jak je wyświetli - nie dał rady :shock: Tak samo było na EX720 i EX520 - pojawia się komunikat"Odtwarzanie nie możliwe". Natomiast HX800, EX710, NX710, EX500 oraz BDP-S470, S480 i S780 poradziły sobie z tymi samymi zdjęciami bez najmniejszych problemów :shock:
Wie ktoś o co w tym chodzi? Byłem przekonany, że pliki jpg to standard i nie powinno być z nimi problemów. A tu zonk :smileyevil:

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

A czy nie zapisywałeś przypadkiem w kodowaniu bezstratnym? Wtedy faktycznie mogą być problemy z odczytem.
Inna możliwość, to że wybrałeś złe podpróbkowanie chromatyczne (bezpieczne: 1x1 1x1 1x1).

Michał Koziara
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Zawsze zapisuję w ten sposób, jedyna różnica to taka, że odhaczyłem zapisywanie EXIFA.
Zresztą problem dotyczył tylko nowych modeli TV - na innych te same pliki były wyświetlane prawidłowo.