anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

podłączenie komputera z kdl 46W4500

hipolit-----
Początkujący

podłączenie komputera z kdl 46W4500

mam pytanie czy jezeli w komputerze nie mam wyjscia hdmi to czy jest taki jakis kabel zeby polączyc komputer z tv jak da rade co to za kabel ma byc i czy bedzie to jakos obrazu HD

5 ODPOW. 5
oldguest
Początkujący

Do każdego telewizora Bravia można podłaczyć komputer za pomocą zwykłego kabla monitorowego D-Sub - D-Sub

Robert
Początkujący

Jeśli posiadasz w komputerze wyjście DVI na karcie graficznej to bez problemu podłączysz komputer do telewizora przewodem DVI=>HDMI. Są takie przewody ogólnie dostępne w sprzedaży. Karta graficzna powinna bez problemu obsłużyć HD. Trzeba pamiętać aby wcześniej ustawić rozdzielczość na komputerze 1368*720 lub 1920*1080 (odpowiednio HDready/FullHD).

W zależności od konfiguracji zestawu PC dźwięk albo będzie wysyłany poprzez DVI (musi to obsługiwać karta graficzna) albo będziesz musiał podłączyć go przewodem Jack=>chinch lub przewodem optycznym (to zależy jakie funkcje posiada karta muzyczna w PC).

oldguest
Początkujący

O ile mi wiadomo standard DVI nie obsługuję dźwięku chodz może się coś zmieniło. A włąsnie często problem jest ze sterownikami i ustawieniem sygnału zgodnego z HDMI. Kiedyś poległem ale może producenci poprawili już sterowniki do kart graficznych

Robert
Początkujący

Wszystko zależy od karty grafiki. Aktualnie często jedno z dwóch złącz DVI obsługuje już audio: karty ATI z serii HD posiadają odpowiedni sterownik, który koniecznie trzeba zainstalować natomiast karty nVidii trzeba podłączyć wewnątrz obudowy specjalnym kabelkiem do płyty głównej do wyjścia SPDIF a w ustawieniu karty muzycznej włączyć to wyjście.

Pietrek
Początkujący

Witam,
Małe sprostowanie - standard DVI pozwala na przesyłąnie dźwięku, z tą jednak różnicą w stosunku z HDMI, że jest to analogowy sygnał i tylko dwu kanałowy. Złącz DVI są trzy typy, wiec trzeba zwracać na to uwagę.
Co do podłaczenia DVI->HDMI z dźwiękiem - standard SPDIF określa sygnał cyfrowy ( wielo lub dwu kanałowy ), nie zaś analogowy - stąd moje lekkie zdziwienie, że po podłączeniu do karty grafiki (?) sygnał dźwiękowy pojwai się na wyjści,a co za tym idzie i w telewizorze.
To tyle apropos DVI. W zasadzie reszta została już opsiana więc tylko gwoli podsumowania - sygnały HD, można wypuścić z PC do telewizorów przez złacza HDMI lub DVI - VGA nie obsługuje tak wysokich rozdzielczosći ( przepływność sygnału - strumień bitowy ). Z wieści ze świata - podobno już są opracowane proptoły transmisji HD via VGA - na razie neidostępne dla zwykłego zjadacza chleba.