anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z podłączeniem kina domowego.

certain-----
Początkujący

problem z podłączeniem kina domowego.

Witam.
Jestem użytkownikiem telewizora sony bravia kdl 46hx850 oraz kina domowego sony hcd-dz280. Problem polega na podłączeniu ze sobą obu sprzętów. Podłączone one już były ze sobą kablem HDMI oraz kablem EURO AV. Żaden sposób nie zadziałał. Jak mam podłączyć kino do telewizora tak, abym miała dźwięk TV.

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
1_pawel
Użytkownik

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Przede wszystkim podłącz kabel HDMI do wyjścia HDMI ARC (w TV), którym możesz wysyłać z TV dźwięk.

Pozdrawiam Stubb
matejank
Początkujący

A kino nie powinno obsługiwać HDMI w wersji 1.4??? Wersja 1.3, która jest w tym kinie nie pozwala na przesyłanie w kanale zwrotnym dźwięku...

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Kabel HDMI 1.3 ARC
Z tego artykułu wynika, że kablem 1.3 można przesłać dźwięk z wyjścia ARC. Nie mam możliwości sprawdzenia chwilowo i nawet nie posiadam aktualnie kabla w standardzie 1.3 więc nie pomogę, choć wydaje mi się, że powinna być taka możliwość.

Pozdrawiam Stubb
matejank
Początkujący

Z artykułu przytoczonego powyżej (tłumacz Google):
Audio Return Channel w interfejs HDMI 1.4 pozwala na telewizję, za pośrednictwem pojedynczego kabla HDMI, aby wysłać dane audio "upstream" do amplituner A / V lub surround audio, kontroler, zwiększenie elastyczności użytkownika i eliminuje potrzebę jakiejkolwiek odrębnej S / PDIF połączenie audio


Wyraźnie jest mowa o standardzie 1.4, a nie 1.3

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Funkcja ARC tylko przy przewodach HDMI 1.4 i wyżej. Pewnie są na rynku jakieś dziwne przeróbki 1.3 do ARC - ale po co kombinować...