anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BDP-S383 + dysk sieciowy

profile.country.pl_PL.title
M_Jaremczuk
Początkujący

BDP-S383 + dysk sieciowy

chciałbym zwrócić się z pytaniem czy odtwarzacz BDP S-383 podłączony do routera kablem sieciowym będzie wykrywał dysk sieciowy WD mimo, że nie posiada funkcji DLNA?
Póki co niestety nie udaje mi się wykryć dysku. Telewizor (KDL-52NX800) bez kłopotu dysk wykrywa, ale niestety ze względu, że TV nie czyta wszystkich formatów to wolałbym filmy odtawarzać przez BD. No i tu jest kłopot bo BD dysku nie widzi...
Prośba o informację lub pomoc co mogę zmienić,

dzięki
Michał

5 ODPOW. 5
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Skoro nie ma DLNA - to jak ma ten dysk wykrywać?

profile.country.pl_PL.title
M_Jaremczuk
Początkujący

wydawało mi się, że jeśli odtwarzacz jest wpięty w sieć (po kablu) to wystarczy.
Traktowałem DLNA jako sposób przesyłanie danych bezprzewodowo. Ale rozumiem, że byłem w błędzie.
Czyli urządzenie może być w sieci, ale bez DLNA nie ma żadnej możliwości odczytania plików z innych urządzeń?
Teraz już wiem.
dzięki,
michał

spolDon1fhkbr
Początkujący

ale bez DLNA nie ma żadnej możliwości odczytania plików z innych urządzeń?



Jeśli mówimy o BD czy telewizorze to tak, nie ma możliwości. Zawsze możesz uruchomić serwer DLNA na komputerze.....

profile.country.pl_PL.title
M_Jaremczuk
Początkujący

w komputerze mam postawiony serwer DLNA, ale wolałbym czytać pliki z dysku sieciowego. No nic - pozostaje mi przeformatować pliki, których nie czyta telewizor:-)

dzięki za info,
michał

spolDon1fhkbr
Początkujący

Pamiętaj, że DLNA to nie jest cuda na kiju. Więc jak masz pliki których nie czyta przez USB, to z dysku sieciowego i tak by ich nie przeczytał. A to, że przez DLNA z komputera akurat może czytać to nie zasługa samego DLNA, ale samego serwera DLNA, który dodatkowo transkoduje w locie.