anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki jest obecnie flagowy model amplitunera ??

profile.country.PL.title
marcoo300681
Poszukiwacz

Jaki jest obecnie flagowy model amplitunera ??

Witam forumowiczów.
Właśnie jestem na etapie zmieniania sprzętu w swoim kinie domowym mój stary sprzęt to głównie flagowe modele z roku 2000. Wymieniłem już tv na KDL 920 HX do tego blu-ray BDP - S780 z wyborem tego sprzętu nie miałem problemu. Problem pojawił się natomiast z amplitunerem o ile w roku 2000 nie było z tym problemów bo były dwie bardzo dobre linie QS i ES o tyle w roku 2012 troszeczkę się pogubiłem 😕 Szkoda mi mojego STR-DB 940 QS ale nie ma on złącz HDMI i nie obsługuje dźwięku 3D :( dlatego sprezentowałem rodzicom żeby się nie męczył u jakiegoś laika sprzedany za bezcen. Obecnie mam na oku takie oto modele: STR-DA6400ES; STR-DA7100ES lub STR-DA90ESG. Jeśli się nie pomyliłem to seria STR-DA jest najlepsza w związku z tym czy model STR-DA90ESG jest modelem flagowym czy też w tej serii flagówka to STR-DA7100ES ??
Proszę o odpowiedzi ze sprawdzonych źródeł i znawców tematu.
Z góry dziekuję :)

19 ODPOW. 19
spolDon1fhkbr
Początkujący

W Polsce z wyższych były sprzedawane tylko STR-DA3600 i 5600. Był jeszcze 6400, ale to starszy model który posiadał jako jedyny (wtedy kiedy był sprzedawany) DLNA. Teraz widzę będą wchodzić nowe np. STR-DA5700. Będzie to najwyższy model.

profile.country.PL.title
marcoo300681
Poszukiwacz

Dzięki za odpowiedź
Czyli rozumiem że serie wybrałem dobrą ?? Czy sa jeszcze wyższe półki ?? A w jakim terminie ma się ukazać ten 5700?? i jaka będzie orientacyjna cena na początku sprzedaży ??

spolDon1fhkbr
Początkujący

Nie jestem teraz na bieżąco, STR-DA wydawane są na koniec więc możne nawet w okolicy wakacji będą dopiero. A cena 5-8 tys...

Może jest coś wyższego, ale nie w Polsce.

profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

w polsce najwyzszy 5700 es w japonii jest cos wyzej ale to w japonii :c20

profile.country.PL.title
marcoo300681
Poszukiwacz

Powiedzmy że mam jeszcze dostęp do 6400 wiec który jest wyższej klasy 6400 czy 5700 a może coś z jeszcze wyższym numerem?? Mieszkam blisko granicy z niemcami wiec nie patrzmy tylko na dostępność w polskich salonach. Więc jak to jest z tymi numerami im wyższy to sprzęt z wyższej półki czy źle myślę??

spolDon1fhkbr
Początkujący

Z tego co mnie się wydaje, że 6400 to było to samo co 5400 tylko z DLNA... Cena z kosmosu była.

profile.country.PL.title
marcoo300681
Poszukiwacz

Czyli im wyższy numer modelu tym klasa wyższa?? Dobrze rozumuje??

spolDon1fhkbr
Początkujący

Mniej więcej pierwsza literka mówi o klasie, druga o nowości. Ale w przypadku 6400 ta wyższość była związana jednie z DLNA, a teraz nawet 3700 ma bardziej bogate funkcje DLNA niż 6400.

tomdm-----
Początkujący

Autorze wątku oraz Panowie, kilka znaczących informacji dla uporządkowania i wyjaśnienia.

STR-DA6400ES to amplituner z "epoki przed 3D" - był najwyższy w rodzinie ES-ów na owe czasy (lata 2008-9) ponieważ posiadał jako jedyny już wtedy protokół DLNA (jest serwerem plików) - konkurencja wtedy o tym dopiero śniła :D , radio internetowe SHOUTcast, gniazdo sieciowe LAN z tyłu oraz złącze HDMI na przednim panelu pod otwieraną "maską" - to najwyższy model z HDMI 2D.

Wszedł po ponad pół roku od premiery nagrodzonej na IFA-ie 2008 rodziny trzech ES-ów 5000 czyli Ampa 5400ES (bez DLNA, HDMI tylko z tyłu, bez SHOUTcast), Playera SACD 5400ES i jedynego do dziś Blu-Ray-a 5000ES z HDMI 1.3-2D (aktualne odtwarzacze Blu-Ray BDP-S... nie mają nic z ES-ami wspólnego a na pewno nie cenę :D, to playerki z dolnej i co najwyżej średniej półki jak 780/790-ka)

Wracamy do ery "sprzed 3D", jej podstawowym wyznacznikiem była specyfikacja interfejsu HDMI (2D) w wersji 1.3, która nie miała i nie ma możliwości pociągnięcia sygnału 3D (2 równoległe pasma - 2x większa przepustowość kabla pozwala wyświetlać naprzemiennie obraz co w okularach 3D składa się do przysłowiowej kupy w całość dając obraz 3D) - STR-DA6400ES tego jeszcze nie potrafił. Cena za ten model w naszym county wahała się od ponad 11 tyś. na początku do około 5 tyś. w jego końcówce dostępności - nie wykluczone, że gdzieś go jeszcze można kupić, ale na pewno nie jest wart przy następnych technologicznie bardziej rozbudowanych modelach (chociażby właśnie o 3D) tak wysokiej ceny - jest na Ceneo za "tylko" 8500 zł - nie warto.

Pierwszym modelem Ampa ES mającego 3D na pokładzie był model a.d.2010 STR-DA5600ES, którego początkowa cena z grudnia 2010 to tylko :) 9999zł - cena ta powinna dziś być niższa, ponieważ jego następca czyli STR-DA5700ES jest najnowszym dzieckiem od Sony w tej działce sprzętowej. Te dwa najwyższe modele (2010 i 2012 - 5700 miało być dostępne już w 2011, ale powódź w Japonii i na Tajwanie zrobiła swoje) mają wymagany pod 3D interfejs HDMI w wersji 1.4 - tu o tym więcej
:smileyarrow: http://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_1_4/index.aspx
a co do ceny to 5600 pewnie już staniało na rzecz 5700, którego chyba bez 10 tyś. w Polsce się jako nowość nie kupi, różnica między nimi taka, że w 5600-ce nikt jeszcze nie marzył o czymś takim jak SEN :smileyarrow: odczyt bezstratnego formatu audio FLAC, pełną integrację z SEN (czy to w PL będzie działać??? na razie wątpię) dodatkowe-następne schematy reprodukcji dźwięku największych kin/filharmoni Świata (berlińska) - generalnie pełna integracja z Internetem czego nie miały poprzednie modele, co jest zgodne ze strategią Sony - wszystkie treści A/V do chmury - wszystkie urządzenia z Internetem pobiorą z tej chmury treść nas interesującą - od Walkmanów, smartfonów, laptopów, tabletów, telewizorów aż po amplitunery - równolegle dzieje się to z chmurą dla PS czyli sławetne PSN.

Podsumowując, jeżeli wymieniasz sprzęt na nowy i masz już w domu odbiornik 3D i odtwarzacz 3D a amplituner miałby też być 3D to w grę z wysokich modeli wchodzą tylko STR-DA5600ES i STR-DA5700ES, natomiast jeżeli "pominiesz" amplituner przy przejściu sygnału 3D od odtwarzacza do TV to na szczycie high-endowym modelem 2D pozostaje STR-DA6400ES. Wybór należy do Ciebie :nauseated_face:

Pamiętaj, tego nie kupuje się na sezon, a po tym co obecnie dzieje się na rynku - kryzys, globalne straty na rynku sprzedaży TV, x razy szybsza rotacja sprzętu ze względu na nowe technologie, rewolucja smartfonowo-tabletowa, tańsze czyli gorsze i mniej trwałe materiały użyte do budowy elektroniki i straty globalne Sony jako koncernu nie napawają optymizmem co już ewidentnie widać poprzez pójście w kierunku czerpania zysku z treści A/V (kupili m.innymi katalog Jacksona czy większość katalogu EMI) na rzecz redukcji kosztów produkcji (sprzedane w większości fabryki TV i deklaracja przeniesienia produkcji tańszej elektroniki do podwykonawców zewnętrznych) i mniejszej gamy nowych produktów niż dostępnych wcześniej. STR-y zostały też ograniczone tylko do 2 serii 5000 i 3000 - wycięto serię 2000 i 4000, której w Europie nie było. Do tego za rogiem czaj się kolejna rewolucja obrazu 4K -filmy są już kręcone w 5K, to pewnie dlatego nie było poza S5000ES następnego Blu-Ray ES z 3D.

Co do 5700 wcześniej założyliśmy ten topic,
:smileyarrow: https://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=12&t=10537
więc niepotrzebnie się tu dublują tematy.

Zachęcam do przewertowania w Internecie specyfikacji ww. trzech sprzętów, sam zdecydujesz co się opłaca.

Tomasz