anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Serwis Extra Plus na 5 lat i problem z Amazon

profile.country.PL.title
Cross099
Nowicjusz

Serwis Extra Plus na 5 lat i problem z Amazon

Dzień dobry, 

 

Trochę tracę nadzieję na rozwiązanie ale po kolei może ktoś miał już taki problem. 29.01.2019 r zakupiłem z oficjalnego sklepu amazon.es słuchawki Sony WH1000XM3, 4.07.2019 w salonie Sony Centre w Wrocławiu dokupiłem do nich gwarancję Serwis Extra Plus HAV do 5 lat. Problemów ze słuchawkami nie miałem, ostatnio jednak zaczęły się pojawiać, pęknięty pałąk, piszczenie pojawiające się przy wyłączonym NC, słabiej trzymająca bateria, czy też problemy z panelami dotykowymi przy niższych temperaturach. Problem zgłosiłem do serwisu Sontronic w którym po analizie słuchawki zostały odesłane z Oświadczeniem o braku możliwości naprawy z prośbą o zwrócenie się do sklepu w celu zwrotu lub wymiany słuchawek. I do tego miejsca wszystko przebiegało bardzo dobrze. Słuchawki wróciły napisałem zgodnie z możliwościami poprzez formularz kontaktowy do amazon.es i po 15 minutach otrzymałem informację że gwarancja Amazon się zakończyła i niestety nie mogą nic zrobić. Po 5 próbach tłumaczenia za pomocą formularza problemu, postanowiłem zadzwonić do amazon.pl ponieważ z Amazon.es takiej możliwości nie było. Dowiedziałem się że Amazon nie respektuje żadnych gwarancji poza swoją i mam sam sobie wymyślić rozwiązanie. Mam gwarancję która u nich nie działa. Próbowałem jeszcze kilka razy przez formularz jak i przez czat jednak za każdym razem dostaje ten sam mail jako zwrotna informacje. 

 

Po kontakcie z Sony dostałem informację że mam próbować w Amazon jeszcze bo Sony nie może z tym nic zrobić jednak po ostatnich mailach dostałem prośbę ponownego odesłania słuchawek do serwisu. 

 

Mam pytanie jednak czy ktoś może miał podobne problemy z Amazon lub innym sklepem i udało się to jakoś rozwiązać? Chciałbym te sprawę popchnąć do przodu jednak przez brak kontaktu z osobami które odpiszą coś poza standardową zwrotka, o zakończonym wsparciu Amazon nie ma innych informacji. 

 

Przy zakupie gwarancji w salonie Sony, dopytywałem o to czy nie będzie problemu z tą gwarancja po standardowym okresie i otrzymałem informację, że nie, infolinia też utwierdziła mnie w tym zdaniu ponieważ jest to Europejska Gwarancja Sony i jeśli tylko słuchawki zostały zakupione na terenie UE to problemu nie będzie. 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Jak rozumiem wysłałeś słuchawki drugi raz do serwisu, na prośbę Sony? Może przeanalizowali kwestię tej dokupionej gwarancji i cos z tym zrobią.

 

profile.country.PL.title
Cross099
Nowicjusz

Oczywiście, zgodnie z prośbą zgłosiłem je jeszcze raz poprzez formularz na stronie Sony, dołączyłem całą dokumentację, i paczka czeka na kuriera. Pytanie tutaj pojawiło się jedynie ze względu na ciekawość czy ktoś miał taki problem wcześniej i udało się go jakoś rozwiązać. 

 

Z racji że jestem bardzo zadowolony. Sprzętu Sony mam i słuchawki nauszne i dokanałowe Sony, chciałem nawet rozwiązać problem poprzez dopłatę do wyższego aktualnie dostępnego modelu np. Do WH1000XM5 i tak rozwiązać problem, jest to jednak możliwe jedynie przez Amazon który nie chce w żaden sposób podjąć rozmowy.

profile.country.PL.title
Kilnik
Poszukiwacz

Skoro dodatkowa gwarancja była kupiona w Sony to do Sony powinieneś się zwracać a nie do Amazona.

profile.country.PL.title
Cross099
Nowicjusz

Też tak myślę, jednak na oświadczeniu wprost jest zapisane, że z oświadczeniem mam się zwrócić do sprzedawcy. Za pomocą wiadomości mailowych które wymieniałem z Sony również otrzymałem informację

"

Szanowny Panie

 

Wymianę urządzenia można otrzymać tylko za pomocą sprzedawcy.Sklep powinien skontaktować się bezpośrednio z ich dystrybutorem po otrzymaniu takiego dokumentu w celu rozliczenia. Niestety z naszej strony nie mamy możliwości pomocy."