anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

po aktualizacji do 4 nie dziala internet 3g.

profile.country.pl_PL.title
ireneusz_jan
Początkujący

po aktualizacji do 4 nie dziala internet 3g.

Nastepujacy problem po aktualizacji do najnowszej wersji softu nie dziala internet przez 3g. Przy czym z karty mozna wyslac sms.
Wifi jest ok.
Czy moze ktos miał podobne problemy.
Przed aktualiza bylo wszystko ok.

13 ODPOW. 13
icemanwlkp
Początkujący

Mi dziala mam w sie i play , moze to kwestia ustawien?

oldguest
Początkujący

Mam dokładnie tak samo. Nie działa 3G choć widać, że tablet wciąż próbuje się połączyć z siecią. WiFi działa idealnie. Przez te wszystkie dni od aktualizacji połączyłem się z netem może ze trzy razy. Kartę SIM dedykowaną do mobilnego netu mam w pomarańczowej sieci. WTF?

profile.country.pl_PL.title
ramzy-----
Początkujący

Na początek się przywitam :c37

U mnie również 3G nie działa. Nie jest to problem konfiguracji czy karty SIM. Karta Orange w telefonie działa bez problemu. Podobno jest to znany problem i pracują nad jego rozwiązaniem. Na XDA wyczytałem, że Hiszpania, Niemcy i Włochy dostały już aktualizację oprogramowania, która naprawia usterkę.
Wysłałem zapytanie do działu technicznego i do tej pory brak odpowiedzi. Czy ktoś z Was wie, kiedy możemy spodziewać się aktualizacji na nasze urządzenia?

pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
profimedia1
Początkujący

Potwierdzam, poaktualizacji systemu do Android 4.0.3 przestaje działać internet przez sieć GSM z kartami ORANGE.

Tzn. połaczenie następuje dopiero po około 15-45 minutach, przez ten czas widnieje status BRAK INTERNETU. Sama sieć GSM działa bez problemu (próby dzwonienia czy wysyałania SMS są ok). Nie działa tylko transmisja danych przez 2G/3G.

Przywracanie ustawień fabrycznych APN oraz całego tabletu nie daje żadnego efektu.
Z innymi kartami np. PLAY działa natychmiastowo. Sprawa na forach ogólnie znana i podobno to kwestia samego Androida. Aktualizacja tego błędu podobno jest i działa w innych krajach.

Na zgłoszenie do supportu Sony dostałem odpowiedź:

Proszę o sprawdzenie kilku rzeczy:
1. Czy sprawdzał Pan z tabletem inne karty sim?
Karta innego operatora (PLAY) łączy się natychmiastowo z internetem

2. Czy sprawdzał Pan kartę sim z innym urządzeniem?
Karta SIM (ORANGE PL) działa natychmiastowo z innymi urządzeniami (np. Toshiba Portege R830, Nokia E7)

3. Kiedy problem się pojawił?
Po aktualizacji system udo Android 4 ( z wersji 3)

4. Proszę sprawdzić czy zakłada Pan kartę odpowiednio.
Karta jest zakładana prawidłowo (sieć GSM jest wykrywana)

Proszę najpierw zresetować tablet
Tablet był resetowany
Następnie proszę przywrócić ustawienia fabryczne.
Tablet był przywracany do ustawień fabrycznych, także ustawienia APN
Proszę Także przesłać mi zdjęcie ustawień APN.
Zdjęcie fabrycznych ustawień w załączeniu.


oraz kolejne:

dziękuję za kontakt z Sony.

Proszę udać się do salonu Orange w celu skonfigurowania Pana karty SIM.

Z wyrazami szacunku,
SONY SUPPORT TEAM


czyli drogi kliencie, goń się, tonie nasza wina. :nauseated_face:

profile.country.pl_PL.title
profimedia1
Początkujący

Ciąg dalszy korespondencji z Sony, kartę wymieniłem w salonie Orange na nową.


Dzień dobry,

Niestety wg. Orange konfiguracja karty SIM jest prawidłowa.
Dodatkowo inne karty SIM Orange PL wkładane do tabletu zachowują się identycznie (‘brak Internetu’ nawet przez 45 minut).

Proszę o pomoc.



Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt z Sony.

Może Pan wysłać tablet do naprawy. Proszę zamówić kuriera dzwoniąc na naszą infolinię.
Z telefonów stacjonarnych: 0801 382 462
Z komórki: 22 520 24 82

Nasze linie sa otwarte w godzinach 09:00 - 18:00 od poniedziałku do piatku.
Z wyrazami szacunku,

SONY SUPPORT TEAM
SUPPORT: http://www.sony.pl/support/pl


No więc dzwonie na infolinię i co?

"Jeśli inne karty niż Orange działają to urządzenia nie przyjmiemy, ewentualnie naraża się Pan na obciążenie kosztami w wysokości 249 euro za odmowę naprawy sprawnego sprzętu. Sprawę przkażemy do działu technicznego."

Czy ktoś w końcu pokonał problem z kartami Orange w Sony Tablet S ? :c31

profile.country.en_GB.title
Pshemkovski
Poszukiwacz

Witaj Ireneusz , napisz jeszcze zeby rozwiać wątpliwości jaki masz model. Czy sgpt113pl/s? wifi+3g. I jaki masz obecnie build systemu . 4.0.3.r1? Przy aktualizacji pojawia sie do wyboru wersja wifi , wersja wifi i internet mobilny. Powinienes wybrac wifi i mobilny. Może zainstalowałeś system tylko pod wifi. jak w ogóle Ci się nie pokazuje 3g to pewnie tak się stało.

Michallll
Początkujący

Ciekawe czy ten rom z wersji 3G można by zainstalować do soniaka bez 3G... ;)


Rozwiązało by to po części mój problem z modemami USB i otworzyło by nowe możliwości... ;)

profile.country.pl_PL.title
greyboyl
Początkujący

Wymieniłem dziś kartę SIM Orange na nową. Wymiany dokonano mi bezpłatnie, że tak powiem w ramach gwarancji. Stary SIM został przetestowany w salonie - działał idealnie, wszystkie ustawienia były prawidłowe, więc twierdzenia Sony o wadliwej konfiguracji karty były raczej nietrafione.

Nowy SIM podobnie jak stary nie łączy się z netem po 3G. Szlag mnie jasny trafi.

profile.country.pl_PL.title
profimedia1
Początkujący

Po aktualizacji do Android 4.0.3 R5 internet 3G z Orange działa prawidłowo :