anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Alfa 290

przypadkowygosc
Początkujący

Alfa 290

Witam. Mam lustrzankę Alfe 290. Mam pytanie. Jak ustawić aparat żeby robił dobrej jakości zdjęcia? wiele razy próbowałem i nic ;/
Może macie jakieś ustawienia do tego typu aparatu niż standardy ?
Czekam na pomoc :smileyevil:

14 ODPOW. 14
profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

a co to są zdjęcia? :P

przypadkowygosc
Początkujący

już poprawiłem dobrej jakości zdjęcia

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

przypadkowygosc napisał(a):

już poprawiłem dobrej jakości zdjęcia



A co się dzieje? Z czym masz kłopoty? Jakość, naświetlanie, rozdzielczość, ostrość? Opisz bardziej szczegółowo a najlepiej wstaw jakieś zdjęcie (lub podaj linki do galerii) i opowiedz na przykładzie. Zbyt ogólnikowo zadałeś pytanie i nie wiem o jakie problemy chodzi. Jakość do bardzo szerokie pojęcie.

profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

piotruso napisał(a):

Zbyt ogólnikowo zadałeś pytanie i nie wiem o jakie problemy chodzi. Jakość do bardzo szerokie pojęcie.

nie wydaje mi się żeby przypadkowygosc miał jakieś szczególne problemy ze sprzętem, raczej chciałby poprawić jakość swoich zdjęć aby się podobały


ale piotruso napisał bardzo ważną rzecz, zadałeś zbyt ogólnikowe pytanie, pokaż nam zdjęcie a my będziemy wstanie powiedzieć co zrobić aby je poprawić następnym razem ;)

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Czy to Twoja pierwsza lustrzanka? Tak na szybko co mi przychodzi do głowy...osoby które wchodzą w lustrzanki narzekają np. na ostrość, taki kompakt ma głębie ostrości ogromną, nie ma problemu (przeważnie ), z ostrością, w przypadku lustrzanek miejsce w które się ostrzy jest istotne. Dwa...lustrzanka gwarantuje lepsze osiągi (mniejsze szumy ) niż kompakty, ale to nie znaczy, że możemy już podbijać czułość iso na max...Trzy, może oglądałeś zdjęcia z innych lustrzanek, zdjęcia są znacznie lepsze? wynika to z lepszego, przemyślanego doboru parametrów, a także tego jaki został użyty obiektyw...itd

---
Bardzo dobre poradniki dla początkujących napisał tu piotruso :thumbsup:

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
przypadkowygosc
Początkujący

piotruso napisał(a):

przypadkowygosc napisał(a):

już poprawiłem dobrej jakości zdjęcia



A co się dzieje? Z czym masz kłopoty? Jakość, naświetlanie, rozdzielczość, ostrość? Opisz bardziej szczegółowo a najlepiej wstaw jakieś zdjęcie (lub podaj linki do galerii) i opowiedz na przykładzie. Zbyt ogólnikowo zadałeś pytanie i nie wiem o jakie problemy chodzi. Jakość do bardzo szerokie pojęcie.



Chce wydobyć ze swojego aparatu więcej niż do tej pory.
Tu przykład zdjęcia...http://zapodaj.net/images/865fce13b993c.jpg

Chodzi mi o wydobycie z aparatu więcej niż na tym zdjęciu pokazane i chodzi mi głównie o ustawienia aparatu niz na auto czy portret....

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Zacznij fotografować w RAW, zanstaluj IDC, czyli program do "wywoływania" tego formatu. Jest on darmowy i dołączony do aparatu, na początek okej.
Możesz też pobrać wersję próbną programu Adobe Photoshop Lightroom.
Poczytaj sobie w necie na temat formatu RAW, może to jest to, czego szukasz ;)
Plus poluj na dobre światło oczywiście :D

przypadkowygosc
Początkujący

trebor napisał(a):

piotruso napisał(a):

Zbyt ogólnikowo zadałeś pytanie i nie wiem o jakie problemy chodzi. Jakość do bardzo szerokie pojęcie.

nie wydaje mi się żeby przypadkowygosc miał jakieś szczególne problemy ze sprzętem, raczej chciałby poprawić jakość swoich zdjęć aby się podobały


ale piotruso napisał bardzo ważną rzecz, zadałeś zbyt ogólnikowe pytanie, pokaż nam zdjęcie a my będziemy wstanie powiedzieć co zrobić aby je poprawić następnym razem ;)



nie wiem być może ale nie chce zbyt przerabiać dlatego chciałbym dobrać dobrze parametry aparatu

przypadkowygosc
Początkujący

kuraq napisał(a):

Zacznij fotografować w RAW, zanstaluj IDC, czyli program do "wywoływania" tego formatu. Jest on darmowy i dołączony do aparatu, na początek okej.
Możesz też poprać wersję próbną programu Adobe Photoshop Lightroom.
Poczytaj sobie w necie na temat formatu RAW, może to jest to, czego szukasz ;)
Plus poluj na dobre światło oczywiście :D



robiłem już w takim formacie .. duże zdjęcia wychodzą.. i nie każdy photoshop obsługuje je