anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brudna matryca z winy serwisu - proszę o poradę.

lennox-----
Początkujący

Brudna matryca z winy serwisu - proszę o poradę.

Witajcie
Na wstępie bardzo przepraszam, że zakładam tu taki temat ale muszę poprosić Was lub kogoś z firmy Sony o poradę.
Ale może od początku.
Niedawno zakupiłem A300, po paru dniach (użytkowania w domu) zwróciłem uwagę na paprochy pod matówką (pytałem o to tu na forum). Jako że aparat nowiutki poszedł do serwisu na czyszczenie. W sklepie Fotojoker obsługa na medal bez zarzutu. 48 godzin później aparat wraca (z Katowic do Warszawy zaliczając serwis i powrót). Obsługa Fotojokera prosi bym sprawdził sobie aparat przed odbiorem by potem nie było jakiś zbędnych niedomówień.
Matówka faktycznie czyściutka, ale coś mnie tknęło, wykonałem fotkę na białej płycie którą tam mają w sklepie jako tło, na ekranie LCD powiększam a tam co, kilka plam i kropek. Odmówiłem więc przyjęcia sprzętu bo zabrudzono mi matrycę.

Aparat wraca na serwis. I teraz zaczyna się cyrk.
Ekspertyza serwisu w Warszawie:"Klient nie odebrał aparatu z powodu paprochów - proszę wyczyścić matrycę.

Pod spodem Robocizna:
Wymiana matówki (........)

Po kiego wymieniali wyczyszczoną już matówkę skoro była wyczyszczona prawidłowo po pierwszej wizycie w serwisie - czy ktoś tam czytał tą ekspertyzę którą samą sobie przecież wystawili ??
Aparat wraca - matryca zabrudzona w tych samych miejscach w których była.

W sklepie znowu odmówiłem odbioru aparatu i poszedł 3-ci raz do Warszawy.
Po rozmowie telefonicznej z Panami w serwisie i kontakcie mailowym, zostaję przez cały czas przekonywany że matryca była czyszczona po pierwszej i drugiej wizycie w serwisie.
Uważam, że jest to chyba nie bardzo tak z racji tego, że paprochy które się pojawiły na matrycy po pierwszym powrocie z serwisu są dokładnie w tym samym miejscu gdzie po drugim powrocie z serwisu, jest niemożliwe by kilka paprochów osiadło w tym samym miejscu !
Przekonywany również jestem, że program którym jest sprawdzana czystość matrycy dopuszcza pewną ilość zaciemnień na matrycy. Jeśli program wykazuje PASS a technik nie jest w stanie wyczyścić ewentualnych zaciemnień matryca jest uznawana za czystą. Ale tutaj mowa o ciemnych plamkach a nie zaciemnieniach.
Chwała Bogu, że nie wynosiłem ani na sekundę aparatu ze sklepu i sprawdzanie odbywało się w obecności pracowników sklepu Fotojoker i oni potwierdzają zabrudzenia matrycy których nie było wcześniej, bo serwis twierdzi że prawdopodobnie zabrudziłem sobie matrycę przy odbiorze aparatu (.......)

I teraz prośba o radę.
Co mam zrobić jeśli aparat wróci w piątek z zabrudzoną matrycą ? Czy zażądać wymiany matrycy skoro nie można jej doczyścić ? Przecież to jakaś paranoja. Nie winię za to firmy Sony, gdyż Fotojoker ma podpisaną umowę serwisową z dużą firmą z Warszawy - nie Sony, ale to przecież jest jakaś paranoja. W niedzielę mam komunię w rodzinie i jeśli aparat do piątku nie wróci z czystą matrycą to prawdę mówiąc chyba wyjdę z siebie. Pomijając już fakt, że nowy aparat jeździ ciągle i jest poddawany wibracjom w czasie transportu z winy serwisu.
Na to co opisałem posiadam stosowne dokumenty i ekspertyzy, więc nie jestem gołosłowny

Proszę poradźcie co robić

33 ODPOW. 33
lennox-----
Początkujący

Zaiste :)
Zapewne w razie czego będę go o to prosił skoro serwis nie domaga :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

lennox napisał(a):

Zaiste :)
Zapewne w razie czego będę go o to prosił skoro serwis nie domaga :)


Z czasem będziesz się śmiał z początkowych trudności. Serio :)

lennox-----
Początkujący

Zapewne :)
Póki co sama operacja mnie przeraża :)
Co nie zmienia faktu, że korzystając z propozycji będę chciał się z tobą umówić celem szkolenia co i jak :))) Pytanie tylko czy już w piątek jak sprzęt wróci, czy w przypadku kiedy matryca będzie wyczyszczona jak należy w innym terminie :))

lennox-----
Początkujący

No i aparat wrócił z 3 pobytu w serwisie.
Z zabrudzoną nową matówką i 1 plamą na matrycy, pozostałe zniknęły, więc czyścili ale niezbyt dokładnie. Aparat odebrałem bo przecież to nienormalne żeby jeździł tak w kółko.
Na papierze napisano, że matryca czysta - program wykazał - "Pass" ale to nie prawda, bo było masę plam i czyścili matrycę, tylko nie chcą się przyznać.
Lajam - czy Twoja propozycja jest jeszcze aktualna i jakoś w przyszłym tygodniu moglibyśmy się jakoś umówić byś mógł mi pokazać jak to robić ?? :))

dyniek
Początkujący

Ha, a ja się muszę pochwalić,że dziś dokonałem pierwszego 'gruszkowania' aparatu ;-)
Aczkolwiek na początku wydawało mi się, że funkcja czyszczenia matrycy (funkcja aparatu) to jedno, a gruszkowanie to coś zupełnie innego. I trochę mi zajęło czasu dojście do tego, że trzeba włączyć czyszczenie w apracie, żeby móc samemu wyczyścić ;-)

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

lennox napisał(a):

No i aparat wrócił z 3 pobytu w serwisie.
Z zabrudzoną nową matówką i 1 plamą na matrycy, pozostałe zniknęły, więc czyścili ale niezbyt dokładnie. Aparat odebrałem bo przecież to nienormalne żeby jeździł tak w kółko.
Na papierze napisano, że matryca czysta - program wykazał - "Pass" ale to nie prawda, bo było masę plam i czyścili matrycę, tylko nie chcą się przyznać.
Lajam - czy Twoja propozycja jest jeszcze aktualna i jakoś w przyszłym tygodniu moglibyśmy się jakoś umówić byś mógł mi pokazać jak to robić ?? :))




Lennox może to trochę głupie pytanie ale przy jakiej przysłonie robiłeś zdjęcie testowe bo serwis czyści zabrudzenia ale niewidoczne tylko do pewniej przysłony już nie pamiętam dokładnie ale chyba do 11...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

pawelszymanski6 napisał(a):


Lennox może to trochę głupie pytanie ale przy jakiej przysłonie robiłeś zdjęcie testowe bo serwis czyści zabrudzenia ale niewidoczne tylko do pewniej przysłony już nie pamiętam dokładnie ale chyba do 11...


Na f/13 robił...tragedii nie ma, ale w czwartek mu pokażę co i jak i będzie gites :)

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Lajam może w ABC napiszesz poradnik jak czyscic matryce ze zdjeciami itd.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Lajam może w ABC napiszesz poradnik jak czyscic matryce ze zdjeciami itd.


no to nie głupi pomysł raz na zawsze zniknęłyby wszystkie tematy jak wyczyścić matryce

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

pawelszymanski6 napisał(a):

no to nie głupi pomysł raz na zawsze zniknęłyby wszystkie tematy jak wyczyścić matryce


te nigdy nie znikną http://klubkm.pl/forum/images/smilies/sorry.gif

Lajam kiedy wpadasz do bazy ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer