anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Chce kupić A850

3853-----
Początkujący

Chce kupić A850

Witam
Mam obecnie A200, lecz się cały czas rozwijam i chce teraz zainwestować w coś droższego.
Kilka pytań:
1. Na A200 na pokrętełku mam dużo opcji (zdjęcia:portretowe,krajobraz,góry,itd) a na A850 są cyfry 1 2 3 i nie wiem co to znaczy???
2. Pamiętam aparaty które miały 3Mpx teraz mam 10Mpx i jest ogromna różnica a A850ma ich aż 24. Będzie znaczna różnica w jakości zdjęcia jak przejdę z 200 na 850??
3. Czy ta Alpha nada się do fotografii przyrodniczej tzn. zwierzaczków??

Z góry dziękuję za fachowe odpowiedzi na moje pytania:)
Pozdrawiam
:c56

19 ODPOW. 19
profile.country.pl_PL.title
mitech
Poszukiwacz

kris napisał(a):


koledzy Mitech i StachP robią zdjęcia przyrodnicze alfami. Jeden 850tką, a drugi :c18 chyba 700tką. W tej fotografii bardziej się liczy szkło, niż korpus. Nie mniej jednak matryca CMOS się przydaje w trudnych warunkach.


:c37
:c18 a mitech nie robi przypadkiem aby 900tką :c24 :smileymrgreen:

kris napisał(a):

Ja na Twoim miejscu polowałbym na używaną 700tkę lub kupił 550tkę - z racji szybkości (FPS), a za zaoszczędzoną kasę kupił dobre, długie i jasne szkło.


No można polować jeszcze na używaną 850tkę lub 900tkę :smileymrgreen:

A co do zastosowania 900-tki w krzaczorach to ja jestem za :c19
oczywiście w tandemie z MAF 400/4,5 APO G HS + MAF TC x 1,4 :c24

Parę fotek możesz znaleźć w galerii forum sony jak będzie ci się chciało bawić w archeologa :smileymrgreen:
Lub też klikając na link w mojej stopce.W ostateczności na KKMie jak pokopiesz to też się dokopiesz :smileymrgreen:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

mitech napisał(a):

a mitech nie robi przypadkiem aby 900tką :c24 :nauseated_face:


mea culpa - faktycznie robisz 900tką :smileythumbsup:
ale czymże to się różni, drobnostkami jedynie :c20

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
mitech
Poszukiwacz

kris napisał(a):

mitech napisał(a):

a mitech nie robi przypadkiem aby 900tką :c24 :nauseated_face:


mea culpa - faktycznie robisz 900tką :thumbsup:
ale czymże to się różni, drobnostkami jedynie :c20



Ano drobnostkami. Z tego co ja wiem to te drobnostki o których wiem spokojnie można pominąć przy kupnie i kupić 850-tkę :smileymrgreen:
:c18 Tylko nie wiem jak jest z wodoszczelnością 850-tki względem 900-tki
Może Krzychu teścik jakiś byś zrobił. Nie ma to jak testować na własnej skórze :c34

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

dziękuję, nie skorzystam z tej propozycji :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

kris napisał(a):

dziękuję, nie skorzystam z tej propozycji :nauseated_face:

------------------------------
fotoamator
pixelangel
Początkujący

A ja mam pytanko do posiadaczy A850/900 jak rozpoznać przy zakupie czy sprzęt jest fabrycznie nowy. Zamówiłem niedawno zestaw, przy odbiorze chcę jakoś to sprawdzić aby nie dać się naciągnąć na tzw nowy używany aparat:-). Czy karton A900/850 ma tzw plomby?, czy akcesoria typu aku są hermetycznie zapakowane?, jak najszybciej sprawdzić taki sprzęt?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

opakowanie ma naklejkę przy klapce otwierającej. Czy bateria jest hermetycznie zamknięta nie pamiętam, ale co to zmieni ? Naklejkę można odkleić, a baterię włożyć z innego aparatu. Tak naprawdę to jedynym sposobem na 100% pewność, jest sprawdzenie stanu licznika w serwisie.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
majorglory
Poszukiwacz

kris napisał(a):

Czy bateria jest hermetycznie zamknięta nie pamiętam, ale co to zmieni ?


Akumulator jest w żółtej folii, zaklejony taśmą.

profile.country.PL.title
trutak
Użytkownik

900-tka w krzaki jak najbardziej. Jak odpalisz tryb seryjny, to każde zwierze myśli, że to klekocze bocian :slight_smile: i żadne nie ucieknie.

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

pixelangel napisał(a):

A ja mam pytanko do posiadaczy A850/900 jak rozpoznać przy zakupie czy sprzęt jest fabrycznie nowy. Zamówiłem niedawno zestaw, przy odbiorze chcę jakoś to sprawdzić aby nie dać się naciągnąć na tzw nowy używany aparat:-). Czy karton A900/850 ma tzw plomby?, czy akcesoria typu aku są hermetycznie zapakowane?, jak najszybciej sprawdzić taki sprzęt?



Jakoś się tym zupełnie nie przejmowałem jak kupowałem swoją A850 w MM z gabloty :) za 4999zl