anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR brackteing

kamil1114
Początkujący

HDR brackteing

Chciałbym zacząć robić zdjęcia w HDRach , ale dzisiaj wszedłem w opcję brackteingu i nie wiem czemu tam mogę przestawić balans bieli tylko o 0,3 lub 0,7 , nie wiem czemu nie da się o 2,0. Mam alfę 350
Co mam zrobić ?

48 ODPOW. 48
jumbo-----
Początkujący

Luknij na fotki w mojej galerii i sam ocen jak to wychodzi ;)

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Odpowiedzi na większość zadanych tutaj pytań znajdziesz w tym wątku:
viewtopic.php?f=30&t=2326" target="_blank

kamil1114
Początkujący

Tam wszystkie zdjęcia są w HDRach ? Bardzo ładne są te zdjęcia. To czemu jeżeli się tak da , to ludzie męczą się i robią trzy zdjęcia łącząc je ?

jumbo-----
Początkujący

każdy wybiera sobie metod która mu lepiej pasuje, i to chyba tyle... ale ja sie tam nie znam, po prostu robię jak mi wygodnie :D

kamil1114
Początkujący

Rozumiem , dziękuję Wam wszystkim za pomoc. Niedługo jak kupię statyw to się pobawię HDRami.

jumbo-----
Początkujący

do robienia HDR z RAW nie potrzebujesz statywu :P Bo robisz tylko jedna fote z reki a pozniej programowo wyciągasz "odbitki" ;)

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

W wątku który podrzuciłem Tadeusz tłumaczy w konkretny sposób dlaczego trzy ekspozycje a nie jeden RAW...
Niemniej w większości przypadków jeden wystarcza (sam produkuję z jednego RAW-a zgodnie z opisem jumbo) ;) Tyle, że mi w tym pomaga Zoner Photo Studio...

profile.country.pl_PL.title
dejmien
Nowicjusz

jumbo napisał(a):

do robienia HDR z RAW nie potrzebujesz statywu :P Bo robisz tylko jedna fote z reki a pozniej programowo wyciągasz "odbitki" ;)



Jumbo, to co Ty robisz potocznie nazywane jest pseudo HDR'em, a nie normalnym HDR'em składających się z trzech fotografii o różnej kompozycji.\

Jak Ci się będzie nudzic to polecam wykonać 3 raw'y z statywu i:

1. otworz raw na 0EV i wypal programowo 2 raw'y i złóż HDR'a
2. stwórz hdr'a z oryginalnych raw'ów przy tych samych ustawieniach co w poprzedniej opcji.

porównaj foty ;)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Dlaczego ograniczacie się do tylko 3 zdjęć do HDR :question:

Czasem warto wykonać nawet 8 czy 9 fotek i niekoniecznie co 2EV tylko co 1

Dłużej trzeba posiedzieć, ale warto.

profile.country.pl_PL.title
dejmien
Nowicjusz

minimum 3 foty, miałem napisać :P