anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

MATRYCA A77

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

MATRYCA A77

Lajam napisał(a):

Posty niezwiązane z tematem górnego wyświetlacza zostały usunięte.
Bardzo proszę o trzymanie się wątku.


Cenzura? I tak wszyscy się wkrótce dowiedzą, więc, po co?
Więc powtórzę to, co jest tutaj tematem tabu. Matryca w Nikonie D3200 to ta sama, którą znajdziemy w A77.Tylko o połowę taniej, no, ale za markę się płaci…

17 ODPOW. 17
profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

zapewne nie cenzura, tylko to co napisałeś nie miało nic wspólnego z tamtym tematem

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

photomusic napisał(a):


Więc powtórzę to, co jest tutaj tematem tabu. Matryca w Nikonie D3200 to ta sama, którą znajdziemy w A77.Tylko o połowę taniej, no, ale za markę się płaci…



Jakim tematem tabu? Przecież i tak wszyscy wiedzą, że w Nikonie jest wiele matryc produkcji Sony. A czy te same? Ja nie wiem i chyba tylko serwis i producent jednego lub drugiego aparatu jest w stanie to potwierdzić. A kolejna rzecz: skąd wiesz ile kosztuje matryca do Sony a ile do Nikona skoro twierdzisz, że o połowę taniej jest w Nikonie? Napiszesz, że aparat jest tańszy. Ale aparat to nie tylko matryca. Są jeszcze inne czynniki decydujące o cenie aparatu. Ale Ty to powinieneś wiedzieć.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

photomusic napisał(a):

Cenzura? I tak wszyscy się wkrótce dowiedzą, więc, po co?
Więc powtórzę to, co jest tutaj tematem tabu.


Ja nie wiem czy naprawdę tak trudno pojąć, że Twój post został usunięty ponieważ nie był związany z tematem i wprowadzał zamieszanie?

Dążymy do uzyskania względnej przejrzystości wątków. Nie może być tak, że tytuł wątku dotyczy górnego LCD, a Ty podejmujesz w nim dyskusję na temat sensora aparatu.

Założyłeś osobny wątek i to jest dobry kierunek.
Czyli jak widać, da się!
:)

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Zaskoczę Cię, ta sama matryca znajduje się także w :c56 65, która również jest tańsza od :c56 77. Co ciekawsze sensor też jest instalowany do aparatu NEX-7. Każdy z tych aparatów ma inną cenę mimo, że teoretycznie możliwości obrazowania we wszystkich są takie same. Ciekawe dlaczego?

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Racja.
Dodam tylko, że w Nikonie D800 i D4 również jest Sony.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

oraz w iphonie (4s), samsung galaxy (sIII), pentaxach, a ekrany lcd w canonie, czy też wizjery w fuji (X-E1). Produkty SONY po prostu są dobre i za dobre pieniądze. A im większa jest produkcja, tym tańsza może być cena jednostkowa. Co przekłada się na niższą cenę, niż za produkt o niskiej skali produkcji.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

:rolling_eyes: Nie rozumiem kompletnie zdania nic a nic

photomusic napisał(a):

Matryca w Nikonie D3200 to ta sama, którą znajdziemy w A77.Tylko o połowę taniej, no, ale za markę się płaci…



Jak mi wiadomo, nie sama matryca przesądza o wartości, jakości aparatu. Np Nikon D5100 i D7000 też mają w zasadzie te same matryce, ale ten drugi jest droższy...mimo tej samej matrycy, ale zdzierstwo.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
Gucio50
Początkujący

Skoda ma części m/innymi z VW, nic z tego nie wynika.
Podobnie jak z faktu że matrycę od Samsunga, Sony montuje w pewnych swoich telewizorach.

Ot tak jest i już.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Gucio50 napisał(a):

Skoda ma części m/innymi z VW, nic z tego nie wynika.

Ot tak jest i już.



Oj, wynika, wynika :c20 .
Skoda jest tańsza od VW.