anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowe Alfy A500/A550

profile.country.pl_PL.title
bartek.pospiech
Początkujący

Nowe Alfy A500/A550

Fotopolis napisał(a):

Problemów koncernu Sony z utrzymaniem pewnych produktów w tajemnicy ciąg dalszy. Niedawno, na kilkanaście dni przed premierą, na brytyjskiej stronie Sony pojawiła się informacja o modelu A330. Teraz sytuacja się powtarza: na kanadyjskim Sony Style na liście modeli pojawiły się dwie nowe lustrzanki: A500 i A550.

Na liście produktów na kanadyjskiej stronie SonyStyle, obok dobrze znanego sprzętu, pojawiły się dwa aparaty, które nie miały jeszcze swojej premiery - A500 i A550. Podobnie jak w przypadku przecieku na temat Sony A330, tak też tym razem nie ma żadnych informacji na temat szczegółów technicznych nowych modeli. Nie wiadomo też kiedy nastąpi oficjalna prezentacja nowych aparatów.



dslr-alpha-500-550.jpg

Tak wiec mamy kolejne premiery. :smileytwisted:

31 ODPOW. 31
Tommygun------
Początkujący

ripride napisał(a):

myślę, że jednak tak, choć pewnie bez AF. tak sobie kombinuje, że szybkie wypuszczenie modeli A500/550 z filmami będzie miało na celu wypełnienie luki która powstała wraz z ostatnimi premierami C i N, której Sony nie przewidział decydując się wstępnie wyłącznie na odświeżenie starej serii.


zwroc tez uwage na bardzo waskie widelki cenowe A380 jest w bardzo zblizonej cenie do A700 wiec zakladajac ze A800 bedzie troszke drozszy to i tak zostaje niewiele by zmiescic te dwa modele (obstawiam jakies 10-15% wiecej niz A380)

Zwróć uwagę, że a380 to nowość a a700 już z rynku schodzi, porównaj ceny wejściowe obydwu korpusów i zobacz jakie teraz są te Twoje widełki ;)

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

12MP
5kl/s
ISO do 12800
akumulator od starych Alf - duży uff na szczeście
karty pamięci małe - no cóż
porządny chwyt i nowy grip :)
14x lupka MF LV
5 poziomów DRO
HDMI
detekcja do 8 twarzy
i funkcja która mnie zaskoczyła HDR wbudowany ? :)

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Mnie się wydawało, że szeroki zakres tonalny to będzie kwestia czasu w cyfrowych aparatach i lustrzankach...

ripride
Początkujący

Alcazar napisał(a):


i funkcja która mnie zaskoczyła HDR wbudowany ? :)



poszli śladem ostatniego Pentaksa, i dobrze.

oldguest
Początkujący

A ja czekam na A500/550 i zobaczymy co z nich wyjdzie (mecz trwa dopóki piłka w grze) życzył bym sobie jeszcze video choć wątpię by się w nich znalazło, ech przecież najważniejsza jest jakość zdjęć no i niezawodność :) (Zapewne wiecie co dzieje się z Nikonami D5000)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

mno napisał(a):

życzył bym sobie jeszcze video


moim zdaniem gdyby lider rynku kamer tak profi jak amatorskich czy przemysłowych zastosował w lustrzankach tryb video to chyba byłby to strzał we własne kolano
ale to moje zdanie

oldguest
Początkujący

Podpisuje się pod twoimi słowami, co prawda wideo stanie się standardem prędzej czy później, nie mniej jednak konkurencja już je ma, w takim wypadku raczej skłaniał bym się ku produktom z, niż bez. W sumie 22 września zobaczymy :).

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

tylko czy konkurencja produkuje i sprzedaje taką ilość kamer?

oldguest
Początkujący

I to jest niestety przewaga konkurencji a raczej krok na jaki mogą sobie powalić co prawda aparaty nie posiadają Full HD a Canon 500d posiada niepełnosprawne Full HD (sorry ale 20 klatek/s). Prócz lustra mam zamiar kupić jeszcze małego kompakta w kieszeń :) więc sądzę że moje potrzeby będą spełnione. Co do zakupu kamery jako takiej to dla mnie zbędny zakup gdyż może przez przez rok używania H50 nakręciłem z godzinę filmów może ciut więcej Pozdrawiam

oldguest
Początkujący