anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Odkleja sie gumka - a330

profile.country.pl_PL.title
@8777577504015061
Początkujący

Odkleja sie gumka - a330

Witam!
Posiadam a330 od niecałego roku i na wakacjach odkleiła mi się gumka (patrz przykładowe foto).
Co mam z takim fantem zrobić ? Czy oddać aparat na reklamacji ? uwzględnią mi ?
A jeżeli nie na reklamacji to czym to przykleić ?

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

11 ODPOW. 11
profile.country.pl_PL.title
czemol
Początkujący

Dołączam się do pytania, mi ta gumka odkleiła się jakieś 2 miesiące po zakupie.
Na domiar złego, gdzieś ją zgubiłem. Jest szansa ,że gdzieś ją zakupię, czy może reklamacja mi to uwzględni?


Posiadam a230

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

moim zdaniem, najlepiej jest się kontaktować bezpośrednio z serwisem:
C.S.I. Foto i Video
Ul. Żytnia 15
01-015 Warszawa
www.e-csi.pl
e-mail: info@e-csi.pl
tel. 022 3792090

:c37

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
@8777577504015061
Początkujący

Dzwoniłem i dowiedziałem się, że jeżeli aparat jest na gwarancji to oczywiście nakleją nową gumkę na gwarancji. Aparat z gwarancją oraz dowodem zakupu wysyła się firmą kurierską na ich koszt.
Wyśle go i napiszę Wam jak wygląda po naprawie.

I zastanawiam się czy warto (jak już aparat będzie w serwisie) zafundować mu czyszczenie matrycy i części mechanicznych? Jak uważacie ?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Szymek napisał(a):

I zastanawiam się czy warto (jak już aparat będzie w serwisie) zafundować mu czyszczenie matrycy i części mechanicznych? Jak uważacie ?

Jak się nie mylę, czyszczenie matrycy jest odpłatne i najlepiej jest to zrobić samodzielnie, a czyszczenie części mechanicznych? :c18 To znaczy jakich? Bo tam tylko lustro i migawka...
Migawkę wyczyścić? :c6

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
@8777577504015061
Początkujący

Tak jest odpłatne . Tak mi powiedział konsultant przez tel:
matryca - 60 zł
mechanika , układ elektroniczny (cały aparat) - cena w zależności od zabrudzenia

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Lenspen 35-45zł, grucha 8-20zł
:c18
Jak mówią: wybór należy do Ciebie. Oczywiście czyszcząc samemu, robisz to na własne ryzyko - jak my wszyscy :)

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Maro1234
Użytkownik

Szymek napisał(a):

Witam!Posiadam a330 od niecałego roku i na wakacjach odkleiła mi się gumka (patrz przykładowe foto).Co mam z takim fantem zrobić ? Czy oddać aparat na reklamacji ? uwzględnią mi ?A jeżeli nie na reklamacji to czym to przykleić ?

.

U mnie też wystąpiła ta "wada fabryczna" (po pół roku użytkowania - niezbyt intesywnego).
Jakoś niechętnie myślałem o serwisie... :c18
Kombinowałem z taśmą klejącą dwustronną, ale efekt był marny. :c9
Skuteczny okazał się klej typu "kropelka" (Pattex SOS). Złapał mocno i skutecznie trzyma już kilka miesięcy... i nie widać oznak, żeby miało być inaczej 8-)

puszek
Początkujący

Mi się odkleiła prawie po roku, próbowałem ją przykleić na klej do gumy TIP TOP ale po kiklu chwyceniach aparatu odleciała, jeszcze zobacze jak zareaguje na sklejenie jakims dwuskładnikiem, i wtedy dam znać.

filozof97
Początkujący

I u mnie wystąpił ten problem- próbowałem na "Butapren", ale po kilku dniach odleciało. Niedługo przykleję tam po prostu kawałek jakiejś skórki.