anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

prośba o pomoc A500

micchal-----
Początkujący

prośba o pomoc A500

Za tydzień wyjeżdzam za granicę po raz kolejny do malowniczej Turcji. posiadam Alfe 500 od 3 tygodni to moja pierwsza lustrzanka, bardzo proszę o podpowiedz:
1. będąc na rejsie statkiem w słoneczny dzień przy ładnym krajobrazie - na jakim programie mam robić zdjęcia? na P i dalej sobie poustawiać? czy może na programie krajobraz?
2. na jakim programie robić zdjęcia jak ustawic aparat wykonujac zdjęcie na plaży przy zachodzie słońca (chodzimi o osobe + w tle zachód słońca) czy tylko wystarczy ustwic pokrętłem na temat zachód słońca?
3. na jakim trybie wykonywać zdjęcia budynków?
dodam tylko że mam jak narazie podstawowy obiektyw 18-55mm będę wdzięczy za podpowiedzi! bardzo mi zalezy na udanych zdjęciach! proszę! pomóżcie!

6 ODPOW. 6
ikar39-----
Początkujący

Na początku ustawiaj sobie programy tematyczne do sytuacji jakiej będziesz focić albo auto,co do zachodu słońca to najlepszy sposób jest taki,rozpocznij od wyłączenia lampy błyskowej i skieruj aparat na niebo.Wciśnij spust migawki do połowy,aby ustawić parametry ekspozycji,następnie cały czas wciskaj spust migawki,lub blokadę ekspozycji włącz lampę błyskową i wyceluj w rodzinkę,dzięki temu masz ładne niebo z detalami i oświetloną rodzinke.A co do wyjazdu do Turcji też się wybieram w tą niedziele może się spotkamy,a do jakiego miasteczka jedziesz :D ja śmigam do hotelu Sea World Resort & Spa miasteczko Kizilagac :c34
Najlepiej kup sobie książkę ja tak zrobiłem i dużo można się nauczyć o fotografii.Polecam książkę Sekrety Fotografii Cyfrowej 195 ujęć Scotta Kelbyego,krok po kroku opisuje jak zrobić ciekawe zdjęcia

micchal-----
Początkujący

ja lecę z dziewczyną do Alanya do hotelu Tac Premier wiec nie wiem czy bedziemy blisko siebie ;D ... na auto niezabardzo chcę robić zdjęcia bo nie po to kupiłem sobie lustrzankę :) myślałem bardziej o ustawieniu aparatu do panujących tam warunków. czyli mocne słońce, woda i krajobraz - jak mam ustawić aparat? lub przy zachodzie słońc; czy wystarczy ustawic aparat tylko na program zachód i to wszystko? może jakieś wskazówki aby zdjęcie było naprawdę jak z pocztówki? :)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

micchal napisał(a):

na auto niezabardzo chcę robić zdjęcia bo nie po to kupiłem sobie lustrzankę :) myślałem bardziej o ustawieniu aparatu do panujących tam warunków. czyli mocne słońce, woda i krajobraz - jak mam ustawić aparat? lub przy zachodzie słońc; czy wystarczy ustawic aparat tylko na program zachód i to wszystko?

Bardzo chwalebne, ale "nauka fotografowania w 24 godziny" to... chyba tylko w Erze :smileyhappy:
Niestety, trochę teorii trzeba poznać - nie ma uniwersalnej recepty na wszystko (właśnie takie uniwersalne są programy tematyczne - to też AUTO, tylko trochę ukierunkowane), potrzebna jest praktyka, a wcześniej wiedza. Poczytaj, doszkól się porób trochę zdjęć - zauważ jakie błędy popełniłeś, popraw je, poczytaj, porób trochę zdjęć, zauważ... itd. w którymś momencie będziesz po prostu wiedział.

Niestety, jak brak podstaw (z teorii i praktyki) to programy automatyczne sa chyba najlepsze - trudniej zepsuć zdjęcie ;)

A co do tego skomplikowanego sposobu robienia zdjęcia podanego przez ikara, spróbuj poćwiczyć z "slow sync" :c20 - może być łatwiej...

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
.cezar.
Początkujący

Najlepiej będzie jak na urlop weźmiesz swój stary aparat kompaktowy (lub nowy) i kilka książek o fotografii. Zdjęcia będziesz robił kompakcikiem (nie będziesz się wtedy stresował, że nie wychodzą tak jak oczekiwałeś tego po lustrzance) a w wolnych chwilach, na leżaczku poczytasz o fotografii. Wrócisz z zadowalającymi zdjęciami i z wiedzą teoretyczną którą wprowadzisz w życie bez ciśnienia na fajne zdjęcia z wakacji.
pzdr

ikar39-----
Początkujący

Myślałem Tadziu że tą technikę którą opisałem jest łatwa do opanowania,a swoją drogą to w kilka dni raczej się nie nauczy micchal robić dobrych zdjęć,czego życzę mu z całego serca żeby fotki były udane,w końcu wymarzone wakacje i nowa lustrzanka :nerd:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Myślę, że w kilka dni to nikt nie nauczy się robić dobrych zdjęć...
Ale po roku praktyki, na kolejne wakacje będzie jak znalazł :nauseated_face:

Nikt nie powiedział, że lustrzanką od razu będzie się robiło lepsze zdjęcia. Na pewno lepszej jakości (bo jest większa matryca), na pewno łatwiej się obsługuje, ale dotychczasowy "kompaktowiec" wcale tak nie musi uważać (dlatego NEX jest tak mega-uproszczony w guzikologii). A cała reszta jest do nauczenia - szybciej lub wolniej.
A zresztą nie taki :smileytwisted:

------------------------------
fotoamator