anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

RAW z A99

profile.country.pl_PL.title
ra.ni-----
Poszukiwacz

RAW z A99

Hej

Na plenerze udało mi się zrobić trochę zdjęć nowym A99. Mam problem z otworzeniem, niektórych RAWów, nawet po aktualizacji (pracuje na OS X 1-.8.2 i Aperture)

Macie też z nimi problemy, czy może to wynikać z tego że, według EXIFa aparat był prototypem (oznaczenie modelu xxx-0000)

Z góry dzięki za pomoc.

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Hej

Na plenerze udało mi się zrobić trochę zdjęć nowym A99. Mam problem z otworzeniem, niektórych RAWów, nawet po aktualizacji (pracuje na OS X 1-.8.2 i Aperture)

Macie też z nimi problemy, czy może to wynikać z tego że, według EXIFa aparat był prototypem (oznaczenie modelu xxx-0000)

Z góry dzięki za pomoc.



Nie wiem, nie znam oprogramowania ale może to być w drugą stronę: aperture nie obsługuje jeszcze plików z A99 (nowy korpus i nie było jeszcze aktualizacji) a to, że możesz otworzyć niektóre RAW-y może wynikać z tego, że jest to prototyp.
Najprostszym rozwiązaniem na tą chwilę jest chyba konwersja do *.dng lub praca z innym softem.

profile.country.pl_PL.title
ra.ni-----
Poszukiwacz

Aktualizację wczoraj pobrałem i między innymi :c56 99 była na liście, aplikacja Sony niestety sie sypie a nic innego chwilowo nie posiadam 😕

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Aktualizację wczoraj pobrałem i między innymi :c56 99 była na liście, aplikacja Sony niestety sie sypie a nic innego chwilowo nie posiadam 😕



No to poza propozycją konwersji RAW-ów do *.dng nie pomogę, nie znam się na komputerach i oprogramowaniu.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Albo konwersja do dng albo nowy Lightroom. W wersji testowej można go używać za darmo przez jakiś czas (chyba 30 dni). Wiem, że nie jest to górnolotne rozwiązanie, ale skuteczne, bo ja mogę wywoływać RAWy z dokładnie tej samej a99.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
ra.ni-----
Poszukiwacz

:c4 kris..

Już działa. Aperture jeszcze nie wspiera :c56 99 akurat w necie wyczytałem. Więc na dzień dzisiejszy nie ma chyba lepszego rozwiązania.

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Wczoraj konwertowałem RAW'y do dng - śmigało na LR 3.6 aż miło :thumbsup:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Wczoraj konwertowałem RAW'y do dng - śmigało na LR 3.6 aż miło :thumbsup:


Dokładnie! DNG Converter jest naprawdę fajny. :)

profile.country.pl_PL.title
ra.ni-----
Poszukiwacz

Dzisiaj rano na moim iMacu pojawiła się aktualizacja do Aperture i iPhoto 11. Między innymi dodano obsługę RAWów z aparatu A99, NEX-6 i NEX-5R.

Miła niespodzianka na początek weekendu.

Message was edited by: ra.ni-----

profile.country.pl_PL.title
ra.ni-----
Poszukiwacz

I nagle wszystko działa. Miałem trochę zdjęć z pleneru które według programu były uszkodzone, mały update i już jest ok.

Polecam