anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony a230 nie czyta karty kingstone sd 4 - 8gb

coockie
Początkujący

sony a230 nie czyta karty kingstone sd 4 - 8gb

Mój aparat odmawia współpracy z kartą 8gb, po włożeniu karty wyskakuje komunikat "włóż kartę sd", laptop ją normalnie czyta, wgrałam na nią kilka zdjęć po czym włożyłam do aparatu i udało mi się sformatować tą kartę. następnie wszystko było ok, zrobiłam 4 zdjęcia. wyłączyłam aparat, włączyłam i dalej nic..."włóż kartę sd"...co mogę zrobić by wszystko działało?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Najprawdopodobniej to wina karty - niestety Kingstony tak mają, że nie zawsze chcą idealnie współpracować z cyfrówkami - dlatego ich nie zalecamy.
Ale nie można wykluczyć całkowicie jakiegoś uszkodzenia elektroniki w aparacie. Najlepiej, gdyby można było sprawdzić aparat na innej karcie o podobnej pojemności. Albo oddać aparat do serwisu, w celu sprawdzenia przyczyny.
Jednak, na 85% obstawiam kartę.

------------------------------
fotoamator
coockie
Początkujący

na karcie 4gb ale innej firmy aparat działa bez problemu. dziwi mnie to że ta 8gb na laptopie bez problemu jest odczytywana a w aparacie nie...na tej podstawie nie mam co liczyć na pozytywną reklamację. dziś spróbuję kartę 8bg na innym aparacie...może to mi jakoś sprawę wyjaśni

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

coockie napisał(a):

na karcie 4gb ale innej firmy aparat działa bez problemu.

No właśnie...

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

jak już Tadziu napisał - wina karty, a właściwie producenta.
Karty firmy kingston nie cieszą się dobrą reputacją, często się słyszy o problemach użytkowników kart tej firmy.

przykre, że przed kupnem się nie upewniłeś. Często cena wiedzie prym w podejmowaniu decyzji, niestety jak widać - nie ma co oszczędzać

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
coockie
Początkujący

mam w domu aparat na sd - oprócz sony a230, i mam kartę kingstona, moi znajomi użytkownicy sd też w większości mają kingstony, więc przy zakupie kierowałam się ich opiniami. mój błąd. no cóż.