anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Tryby tematyczne

Szum-----
Początkujący

Tryby tematyczne

Witam!

Mam do Was pytanie, czy jak ustawię tryb tematyczny - portret w A200 to automatycznie ustawi mi najniższą przysłonę z możliwych np 1.8 czy 1.4 ?? Nie mogę tego sprawdzić bo pożyczyłem aparat a nigdy nie używałem tych trybów. z góry dziękuję za odpowiedź

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Witam :c37

Ja też nie używam trybów, ale tym razem załączyłem :c14

I powiem tak. Ja mam 50/1.8 i nie chce się otworzyć do maksymalnej przysłony :c7
F/2 i bardziej nie :c6

Nie wiem dlaczego tak się dzieje :c40

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Mi się Minolta 50.17 też otwierała do f/2, ale chętniej się kończyła w okolicach f/3.2(znaczy, ze f/2 odpaliło się w jednej z 10 prób)
Myślę, że dzieje się tak, żeby głębia ostrośći była do ogarnięcia.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Programy tematyczne są jakby uśrednieniem doświadczeń fotografów. A więc na krajobraz nie będzie najmniejszej przysłony, na portrecie największej a na sporcie to nie będzie najkrótszy czas. Program wybiera pewne optimum. Jak chcesz konkretnie - używasz PASM po prostu.

------------------------------
fotoamator
Szum-----
Początkujący

dzięki za odpowiedzi, pożyczyłem aparat Anecie, wytłumaczyłem, że jak chce cyknąć widoczek to ustawić trzeba na górki namalowane na pokrętle, jak portret to na główkę etc. Pomyślałem sobie teraz, że jakby miała 85/2.8 to byłoby dla niej idealnie bo automat za szeroko przysłony nie otworzy, Go byłaby w miarę okey :slight_smile: