anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DSC-H2 UWAGA BUBEL!!!

sarnoldzik
Początkujący

DSC-H2 UWAGA BUBEL!!!

Aparat za koszmarną cenę w porównaniu do jakości. Szybko przestaje działać ostrzenie przy wciśniętym do połowie spuście. A następnie krótko po tym wypada przycisk migawki. (i to nie jest tylko wada tego modelu)
Po udaniu się do serwisu dowiadujemy się, że naprawa będzie kosztować około 300 zł. Za plastikowy guziczek, i mikro-przełącznik za 20zł? Koszmar. Za wadę fabryczną ma płacić klient który zaufał marce?
Żenada Panowie. Będę odradzał wasze produkty. :c9

30 ODPOW. 30
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Przez ponad 2 lata korzystałem z SONY DSC-H5, modele bardzo podobne technicznie do siebie.
Zrobiłem nim kilka tysięcy zdjęć (nie pamiętam dokładnie ale sopro tego było) w najdziwniejszych warunkach i muszę przyznać że ani raz mnie nie zawiódł, absolutnie żadnych problemów technicznych a spust migawki działał doskonale zawsze i wszędzie.
Po prostu Twój problem to pojedynczy przypadek. :rolling_eyes:

sarnoldzik
Początkujący

Pojedynczy przypadek....
Polecam wpisać w google "spust migawki sony dsc-h2", a żeby daleko nie szukać to proszę. Opinie na ceneo:
http://www.ceneo.pl/;015237320-10.htm#productOpinions

Jeśli Twój guzior się jeszcze trzyma to pogratulować, ale ja bym się na zapas nie cieszył.

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

sarnoldzik napisał(a):

Opinie na ceneo:


Nawet nie ma najmniejszego sensu tego czytać :smileyexclaim:
Pierwszy lepszy komentarz:
nawet przy dużej czułości w słabo oświetlonych miejscach nie chce łapać przy troche rozł bateriach


http://klubkm.pl/forum/images/smilies/hahahaha.gif http://klubkm.pl/forum/images/smilies/hahahaha.gif http://klubkm.pl/forum/images/smilies/hahahaha.gif
EDIT: Doczytałem do drugiej strony :smileyhappy:
I cytat:
brakuje mu kilku dodatkowych ustawień przesłony i migawki dla zdjęć bardziej ambitnych np. nocne zdjęcia w mieście,pejzarze


:c7 Rozumiem że chodzi o tryby manualne. Przecież w H2 były tryby P S A M. Niech mnie parówką jak się myle... Pewnie nawet nie widział aparatu... :smileyhappy:

sarnoldzik
Początkujący

Ja się nie wypowiadam w kwestii wiedzy fachowej tych ludzi. Dla mnie to mogą być dzieci tuż po komunii, którym wymarzony prezent rozpadł się w łapach. Jak komu mało opinii na ceneo, można zawsze użyć wyszukiwarki. Ja podczas swoich poszukiwań stwierdziłem, że jest to wada całej serii "H". Najciekawsze jest to, że firma jak by nie widziała problemu, gdyż za ciężki szmal pakuje ludziom do aparatu ten sam trefny mikro-przełącznik, i ten sam guzior. To samo robi w ramach gwarancji. Jak taka firma może robić takie rzeczy tego nie zrozumiem. No, nic w przyrodzie nie ginie. Ja już straciłem zaufanie do tej marki. Tak jak pewnie ci którzy spotkali się z tym problemem.
Poczytaj sobie w necie o swoim "h5". Po wpisaniu " awaria spustu migawki sony dsc-h5" , masz 40 wyników z opiniami do poczytania. Polecam stronkę elektroda.pl, tam ludziska sami radzą sobie z naprawą. Niestety ja takiej wiedzy nie posiadam, żeby samemu sie z tym zmierzyć.

Co do trybów, to masz rację. Były tryby tematyczne, i PSAM, oraz tryb tzw. "Green mode". Jak na małpkę to rewelacja. Zdjęcia też wychodziły niezłe. Można było całkiem dobrze pobawić się w fotografię. Niestety opakowane to zostało w badziewne pudełeczko, które nie jest warte swojej ceny. I tyle.

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Ja już się wypowiedziałem na temat h5, zdania nie zmienię :flushed:
A za te wyskakujące spusty migawki wielkie :c4
I jeszcze jedno: gdybym miał kupić jeszcze raz h5 nie zawahał bym się ani chwili :flushed:

Więcej w tym temacie niech się wypowie serwis Sony.

sarnoldzik
Początkujący

:)
Przecież ja Ci nie mówię, że twój "H5" jest bee. Jak służy dobrze, to niech Ci służy jeszcze 100lat na zdrowie.
A co do serwisu , to już się wypowiedzieli. "Około 300 pln, 2-2.5 tygodnia oczekiwania". A powinni calą trefną serię wymienić na swój koszt.

ci.nek
Początkujący

Witaj, pozwolisz że trochę po bronię Sony :) pomimo, że z tą firmą łączy mnie tylko to, że używam ich H50 z którego jestem bardzo zadowolony.
Być może, że trafił Ci się wadliwy egzemplarz ale nie mów, że cała seria H jest słaba/zła.
Jak szukałem dla siebie aparatu to przeczytałem wiele komentarzy na rożnych tego typu stronach. Dla mnie wniosek był jeden połowę z nich pisali ludzie, którzy w ogóle nie widzieli/ nie używali tych aparatów a się wypowiadali bo lubią pisać wszędzie i o wszystkim byle tylko pisać :slight_smile:
Matryce Sony są stosowane m.in. w niektórych Nikonach. Później ktoś pisze, że Nikon ma lepszą matryce niż Sony, jak to ta sama matryca :D

Jedyne co mnie zdziwiło, to cena za naprawę.

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Dla mnie wniosek był jeden połowę z nich pisali ludzie, którzy w ogóle nie widzieli/ nie używali tych aparatów a się wypowiadali bo lubią pisać wszędzie i o wszystkim byle tylko pisać :slight_smile:
Matryce Sony są stosowane m.in. w niektórych Nikonach. Później ktoś pisze, że Nikon ma lepszą matryce niż Sony, jak to ta sama matryca :D



Do sarnoldzik:

Zapisz DUŻYMI literami nad monitorem i przeczytaj 100 razy zanim się wydasz wyrok na sprzęt/system/firmę.

sarnoldzik
Początkujący

Taaa...
Oczywiście tylko mój się popsuł reszta jest O.K. A może niedowidzę, i tak naprawdę mój aparat jest w porządku. A kwitnący biznes w handlu na alledrogo guziorami do serii "H" to pewnie jakiś virus złośliwy:
http://www.allegro.pl/item657226307_spust_migawki_do_sony_h1_nowy_oryginal.html
Dostępne znalazłem do H1, H2, H5. W jednej "okazyjnej" cenie 149zł. Niestety fakt jest faktem, kupa ludzi ma problem z tym badziewiem, a sony milczy, i liczy kasę.
Sorki za sarkazm, ale jesteś drugim który mi wypisuje, że to tylko mój problem. Zaraz pomyślę, że to dział marketingu przekonuje mnie, że za oknem mamy zimę.

Zapisz DUŻYMI literami nad monitorem i przeczytaj 100 razy zanim się wydasz wyrok na sprzęt/system/firmę.


No... Tylko Nikon potrafi robić dobre obudowy, a nie pudełka po dropsach. A wyroku nie wydaję ot tak sobie. Pisałem przecież, że zdjęcia były bardzo dobrej jakości, do momentu kiedy dało się je robić. :smileytwisted:
A nad monitorem sobie napiszę, "Nie kupuj sony". Tak żeby nie podkusiło kolorowe pudełko.