anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Gwarancja Extra na obiektywy.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Gwarancja Extra na obiektywy.

Nie widziałem żadnej informacji na ten temat, więc podaję, że istnieje możliwość wykupienia 3 lub 5 letniej gwarancji extra na obiektywy Sony.
A do 30 czerwca 2010 wszystkie Alfy kupione w Centrach Sony mają standardowo wydłużoną gwarancję do 5lat, (w przypadku zestawów kitowych gwarancja obejmuje również obiektywy).

48 ODPOW. 48
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

No to gratulacje Jarku - udało Ci się w ostatniej chwili.
Gwarancja Extra zmieniła się obecnie w SERWIS EXTRA - największą zmianą jest skrócony czas na jego wykupienie - 90dni. (Próbuję ustalić co z osobami, które kupiły sprzęt jakiś czas temu i były informowane o dłuższym okresie. Gdy się czegoś dowiem to napiszę)
Drugą zmianą jest SERWIS EXTRA PLUS - dla TV Bravia- na 5 lat. Oprócz standardowej gwarancji obejmuje ochroną uszkodzenia spowodowane nagłymi i niespodziewanymi zdarzeniami losowymi.

Tommygun------
Początkujący

sadam napisał(a):

No to gratulacje Jarku - udało Ci się w ostatniej chwili.
Gwarancja Extra zmieniła się obecnie w SERWIS EXTRA - największą zmianą jest skrócony czas na jego wykupienie - 90dni. (Próbuję ustalić co z osobami, które kupiły sprzęt jakiś czas temu i były informowane o dłuższym okresie. Gdy się czegoś dowiem to napiszę)
Drugą zmianą jest SERWIS EXTRA PLUS - dla TV Bravia- na 5 lat. Oprócz standardowej gwarancji obejmuje ochroną uszkodzenia spowodowane nagłymi i niespodziewanymi zdarzeniami losowymi.

W przypadku a900 za dwa tygodnie mija zwykła gwarancja, niedawno wypkupiłem dodatkową gwarancję (serwis extra) i nie było żadnych problemów, więc nie wiem skąd te 90 dni.
BTW Sprzedawca sam dostał 10 minut wcześniej maila w tej sprawie, byłem pierwsza osobą, która w tym SC (czy tam SS) to wykupowała i nie wiedział jakie są dokładne różnice ale z tego co rozumiał, to "jeżeli Pan np. stuknie aparatem i ten się uszkodzi, to w ramach serwisu extra zostanie to naprawione" nie chciało mi się wierzyć i na szybko w regulaminie znalazłem, że to by nie przeszło.

Jakie są różnice serwisu extra i gwarancji extra poza nazwą oczywiście?

profile.country.pl_PL.title
maverickmj
Nowicjusz

Ja kupiłem swoją A300 12.08.2009 roku i mam gwarancje na 1 rok. Dopiero aparaty kupione po 1.10.2009 mają standardowo na 2 lata gwarancję.
W takim razie, chciałem na dniach przedłużyć gwarancję do 3 lat (gwarancja extra), ale zobaczyłem, że już nie ma tej opcji, tylko jest właśnie tzw. Serwis Extra.
W regulaminie serwisu extra wyczytałem, że gwarantują naprawę w 3,4,5 roku po gwarancji (opcja 5 letnia).

I jak to jest w moim przypadku ? Czy mam możliwość skorzystania z Serwisu Extra ?

profile.country.pl_PL.title
maverickmj
Nowicjusz

Właśnie jestem po telefonie do Sony.

Ja już nie mam żadnej możliwości przedłużenia swojej rocznej gwarancji.

Dodatkowo, nawet osoby mające standardowo gwarancję 2 letnia (czyli sprzęt kupiony po 1.10.2009r.) mają możliwość przedłużenia gwarancji na okres 3 i 5 lat, ale MUSZĄ to zrobić w okresie 90 dni o daty zakupu.

Jak pobieżnie wertowałem regulamin, to nie widziałem tych 90 dni, ale tak mnie poinformowano na infolinii.

Kurcze - gdybym się wziął za to wcześniej, a nie czekał do ostatniej chwili, to za 89 zł. miałbym gwarancję 3 letnią, a tak od 12 lipca zmieniły się zasady i zostałem z gwarancją roczną, ważną do 12.08.2010r. :( :( :(

Podsumowując:
- Aparaty kupione przed 1.10.2009 - nie mają możliwości przedłużenia gwarancji
- Aparaty kupione po 1.10.2009 - mogą przedłużyć gwarancję, ale do 90 dni od daty zakupu

profile.country.pl_PL.title
jareklubicz.
Poszukiwacz

maverickmj napisał(a):

ale MUSZĄ to zrobić w okresie 90 dni o daty zakupu.


:c37 Otóż NIE jestem właśnie na drodze załatwiania Serwisu Extra na szkiełko i body ,gwarancje można przedłużyć przed końcem wygaśnięcia 2letniej gwarancji ,na potwierdzenie tego ,body było kupione w marcu 2010 ,a szkiełko w listopadzie 2009 ,i mam możliwość wykupienia gwarancji extra .

profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

jareklubicz napisał(a):

maverickmj napisał(a):

ale MUSZĄ to zrobić w okresie 90 dni o daty zakupu.


:c37 Otóż NIE jestem właśnie na drodze załatwiania Serwisu Extra na szkiełko i body ,gwarancje można przedłużyć przed końcem wygaśnięcia 2letniej gwarancji ,na potwierdzenie tego ,body było kupione w marcu 2010 ,a szkiełko w listopadzie 2009 ,i mam możliwość wykupienia gwarancji extra .



jak to załatwiasz :smileyquestion: Bo nie wiem w jakim sklepie była kupiona..

Masz jakiś wniosek do wypełnienia i wysłania do Sony :smileyquestion:

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

12MaRTiN90 napisał(a):

Masz jakiś wniosek do wypełnienia i wysłania do Sony :question:


Do poczytania... http://www.sony.pl/hub/sonystyle/10

profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

no poczytałem.. i
Gwarancja dotyczy tylko sprzętu kupionego w Salonie Sony :question:

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Nie trzeba :flushed:

Zresztą nie wiem gdzie Ty wyczytałeś coś takiego...

profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

a tak strzelam :slight_smile: bo właśnie tam niema konkretnej informacji.. (dla mnie..)

Czyli jedno gdzie kupiłem :question:

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____