anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aktualizacje Vista i FW31ZJ

leszek.ma
Początkujący

Aktualizacje Vista i FW31ZJ

Witam, od kilku dni mam Vaio FW31ZJ, sprzęt jest super, są tylko dwa problemy:
1. Laptop jest naładowany softem Sony na maxa, po kilka aplikacji do każego typu plików ( Audio, Video itp. ) po co to komu 😞 masakra jakaś.

A drugi problem bardziej uciążliwy to : Komputer przy restarcie lub wyłączaniu po wylogowaniu wyświetla info : Trwa konfigurowanie aktualizacji krok 2z3 - ( odlicza %) Nie wyłączaj komputera. - tak się dzieje jak się wyłącza, a jak się podnosi to wyświetla : Twa konfigurowanie aktualizacji krok 3z3 - (odlicza %)." I trwa to dość długo. No i niby nie było by w tym nic dziwenego gdyby rzeczywiście między restartami były instalowane jakieś aktualizacje, ale nie jest nic instalowane. Aktualizacje mam ustawione tak any automatycznie były pobierane ale nie instalowane. I Co WY na to ? Czy mozna jakoś sprawdzić która z aktualizacji powoduje coś takiego ? albo co innego moze powodować coś takiego ?

Pozdrawiam
Leszek

12 ODPOW. 12
FilmDIL
Początkujący

Ten sam problem, choć nie zawsze, występuje i umnie w FW31ZJ. Ciekawe jak można mu zaradzić?

marekpo
Początkujący

Witam na forum, jestem tu nowy. Od kilku dni mam FW31ZJ i miałem identyczny problem. Zmieniłem firmowego antywira na AGV (przypuszczam, że może być każdy inny) i problem się rozwiązał. Powodzenia. :smileygrin:

koniu
Początkujący

i ja mam to samo , ale u mnie trafiaja sie takie jaja ze po pasku ladowania systemu mam czarnu ekran i kursor dopiero po przywroceniu ostaniej dobrej konfiguracji dziala a vaio vgn fz31m

ps moja dziewczyna ma to samo tylko ma inny model sony

ligus777
Początkujący

u mnie to samo. nowy lapek a przez te aktualizacje restartuje się ok.7-15 minut. odinstalowalem antyvira ale dalej nic. czy ktoś wie o co chodzi???

profile.country.PL.title
radosiak
Nowicjusz

virazon
Początkujący

Od trzech dni mam fw31zj i mam ten sam problem. Dzwoniliście do Sony? co oni na to?

virazon
Początkujący

Zainstalowałem od nowa viste poprzez vaio recovery center i od razu w opcjach aktualizacji zaznaczyłem żeby nigdy nie pobierał aktualizacji-no i wszystko ok.

gemini500
Początkujący

Witam na forum.
dołączam do grupy z powyzszym problemem.
Profilaktycznie przed zakupem trafiłem na ten wątek mimo to sprzęt kupiłem (bdb cena) i znając temat specjalnie nie podłączałem lapka do netu, niestety nie wiem jakim cudem ale problem się pojawił mimo to. Przy 3 włączeniu pokazała mi się ta nieszczęsna aktualizacja. Vista ma wgrany fabrycznie SP1, aktualizacja pojawiła się mimo dostępu do netu, teraz już ściąngąłem wszystko co Microsoft wymyślił i nic - problem nie ustępuje. Prośba o pomoc jak to zlikwidować - bez konieczności wgrania systemu od zera czy wymiany softu. Jeśli ktoś zna rozwiązanie prośba o wskazówkę.

Poza tym sprzęcik bardzo fajny - bajeczna matryca.

gemini500
Początkujący

problem rozwiązany.
powodem był McAfee.
W moim lapku zainstalowana była Vista od razu z SP1 ale chyba nie do końca było to wszystko skonfigurowane bo pojawiał się wyżej wspomniany problem. Proponowane hotfixy były odrzucane przez system. McAfee nie pozwalał na instalcję jakiejś poprawki, wystarczy wyłączyć w nim wszystkie opcje ochrony (nie wiem która była odpowiedzialna za blokadę) i uruchomić ponownie komputer. Ta nieszczęsna aktualizacja się instaluje i po kłopocie. Stąd wspomniana wcześniej wymiana antyvira też pomogła. Pozdrawiam.